תפריט

מחשבות משער 8

מאת: עמית סלונים
22/03/2018

ראשי >

"מה, לא באמת ציפית שתנצחו בחוץ את אלופת אירופה של אוברדוביץ'", אומר לי חבר מהסוג האדום. אני מסביר לו שזה בדיוק מה שהוא לא מבין, הפער הזה שקיים בין המכביסטים לבין אוהדי שאר הקבוצות. הציפיה תמיד תהיה שם, האמונה תמיד תהיה חזקה, גם בשעות הכי קשות. והשעה, מיותר לציין, די קשה.

אז ציפיתי שמכבי תנצח באיסטנבול. האמנתי שמכבי תנצח בחולון. לא היה לי ספק שמכבי תביס את חימקי. וגם עכשיו, אני משוכנע (ברמת לשלוח טופס ווינר בסכום סולידי) שמכבי תנצח הערב את פאו. בכל זאת, מדובר בסוג של קלאסיקו אירופי. דרבי אגן הים התיכון. בראש עולות תמונות מאינספור מפגשים ראש בראש. שמות ופרצופים עולים לראש. אגדות. בודירוגה, האפמן, גאליס, ברקוביץ', ינאקיס, ג'מצ'י, רבראצ'ה, שארפ, ביירון סקוט, נדב הנפלד,  דומיניק ווילקינס, אריאל מקדונלד בצהוב, אריאל מקדונלד בירוק, שאראס בצהוב, שאראס בירוק, קטש בצהוב וקטש בירוק.

קשה שלא להיזכר בסדרת הפלייאוף הענקית ב-2012 (סך הכל לפני שש שנים), שהגיעה למשחק חמישי באואקה המפחיד (ובאותו ערב הוא היה מפחיד באמת) שנגמר בהפרש של נקודה אחת לטובת פאו. בדיעבד, אפשר להגיד שזה היה ההגדרה המילונית של "הפסד מכובד", אבל בזמן אמת פשוט התבאסנו כי האמנו שאנחנו יכולים לנצח. והאמת, כמעט ניצחנו.

והיום זה הזמן לשים את המחשבונים בצד, לשכוח מהחישובים של מה יוביל אותנו לטופ 8 ומה ישאיר אותנו רק עם הקרבות המשונים של הסיבוב השלישי (למה למען השם?) בליגת העל המקומית. בטח שלא צריך לחשוב מה מצפה לנו ברוסיה אם נעפיל מהמקום השמיני לפלייאוף. הערב כל מה שצריך לחשוב עליו זה לנצח. W בשביל המועדון. W בשביל הקהל. W בשביל ההיסטוריה. W בשביל המלחמה הנצחית בין שני מועדוני העל. וכן, גם  W בשביל להשאיר את העונה הזאת בחיים.

dfgsdf

זה קל לעודד כשהכל הולך, וכשברור מה הפרס שמופיע מעבר לפינה. אבל החוכמה האמיתית היא לעודד מול מסך עשן. חייבים לנצח היום, זה ברור. ולכן חייבים לעודד היום כאילו זה גמר גביע. להגיד לכם שניצחון היום יסלול את הדרך לגביע אירופה? כנראה שלא, בואו נהיה ריאלים, אבל הוא ישאיר אותנו בחיים בתוך עונה מלאה בעליות וירידות שהפוטנציאל שלה עדיין רחוק מלהיות ממומש.

בואו נחלום קצת, בואו נעודד הרבה, בואו ננצח. בכל זאת, אנחנו מכבי.

 

dfgsdf
dfgsdf

קישור ×