תפריט
כפתור ימני - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות כפתור אמצעי - כרטיסים
כפתור ימני - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות כפתור אמצעי - כרטיסים

אנדרסון: "שכולנו טובים, אי אפשר לנצח אותנו"

אלן אנדרסון, כוכב מכבי אלקטרה ת"א, התראיין למנהלת הליגה יחד עם חברו מהפועל חולון, ג'ון תומאס, לקראת סדרות הפלייאוף.

30/04/2010
ראשי · חדשות · אנדרסון: "שכולנו טובים, אי אפשר לנצח אותנו"
אנדרסון: "שכולנו טובים, אי אפשר לנצח אותנו"

שניהם מגיעים אלינו ממינסוטה, ארץ האגמים ושניהם חברים טובים, רק שבפלייאוף הקרוב אחד ייאבק על אליפות והשני יילחם על הישארות בליגה.דלית כהן פגשה את שני השחקנים לשיחה 48 שעות לפני שהם פותחים את הפלייאוף.

אתם חברים, גדלתם באותו מקום, מה אתם עושים כשאתם נפגשים?

אלן: "אנחנו פשוט נהנים, יוצאים או סתם נרגעים. הכדורסל נשאר במגרש, אנחנו מדברים על הרבה דברים מעבר".

איך אתם מדרגים את הכדורסל הישראלי לעומת ליגות אחרות ששיחקתם בהן?

ג'ון: "אני חושב שההבדל הכי גדול שאני ראיתי שגם שונה מאוקראינה וספרד, שאלו הליגות הטובות חוץ מהנ.ב.א בהן שיחקתי, זה ביצוע. הבנה מתי לנצל מצ'אפים לא נכונים. בגדול בקבוצות המובילות בליגה הרמה טובה כי יש להם שחקנים טובים. אבל בספרד אפילו קבוצה לא מהדרג העליון עדין תהווה תחרות בליגת העל של ישראל".

אלן: "אני חושב שיש הרבה שחקנים אתלטים ישראלים בליגה אבל חסר לה משהו בעמדות שלהם. הפוינט גארד והשחקן הגבוה לפעמים באותו גובה, אין עמדה 5 אמיתית, כולם באותו גובה או גודל".


אלן, בתיכון היית שחקן פוטבול מצטיין, באיזה שלב עשית את הבחירה בכדורסל?

אלן: "האמת שבתקופה ההיא של התיכון הייתי שחקן פוטבול יותר טוב משחקן כדורסל אבל נפגעתי ממש קשה וזה הוציא ממני את הרוח. לא רציתי להמשיך לשחק בספורט שחלק מהתפקיד זה ממש לפגוע מבלי שאפשר לפגוע בחזרה. לפגוע ולהפיל מישהו הוא חלק מהמשחק ולא רציתי את זה בחיים שלי".

מה אתם חושבים על שיטת הפלייאוף העליון/התחתון ועל הפיינל פור, טוב לא טוב?

אלן: "אני מאמין שמטרת השיטה היא למען הקבוצות, מבחינה אישית אני לא חושב שזה יכול לפגוע במכבי. כי הקבוצות הן אותם קבוצות אחרי עונה שלמה. קבוצה לא משתנה משבוע שעבר לשבוע הזה. מכבי שמרה על מקום ראשון לאורך כל העונה אז פשוט נמשיך לעשות את מה שעשינו עד עכשיו. מכבי היא קבוצה טובה, גם משחק לא כל כך טוב שלנו יכול להיות מספיק כי יש לנו ספסל עמוק. ולא להרבה קבוצות בליגה יש ספסל עמוק כמו שיש לנו. אפשר לפתוח איתי ואז להושיב אותי, לפתוח עם איידסון עם ויז'נייבסקי, פרקינס לאזמה פישר או רביב. יש לנו הרבה אפשרויות".

ג'ון: "אני לא כל כך אוהב את שיטת הפלייאוף התחתון, שצריך לשחק בסדרה הכי טוב מחמש כדי לקבוע מי נשאר בליגה. בספרד למשל, מי שמסיים אחרון זהו הוא יורד ליגה. אז בשבילי אני יודע מתחילת העונה לעבוד על להישאר בליגה מבלי לחכות לפלייאוף תחתון. כי עכשיו משחקים רק בשביל להישאר ולא בשביל אליפות".

ג'ון, עברתם עונה לא קלה בחולון, החלפת מאמן, שחקנים והפסדים קשים איך מתקנים את המצב לקראת הפלייאוף?

ג'ון: "אנחנו נמצאים בתוך הסיטואציה אז עכשיו צריך להיות הכי ממוקדים שאפשר, בלי לעשות טעויות טפשיות ופשוט לשחק כדורסל".

ג'ון, איך תנצחו את נהריה? נצחתם אותם במשחק בית אבל הפסדתם להם בחוץ ועכשיו אין לכם יתרון ביתיות.

ג'ון: "זה אחד מהדברים ששחקנים צריכים להתגבר עליו, זה גם משהו מנטלי. מבחינת הכשרון שלנו אנחנו לא צריכים להיות במקום 12 אבל מספרים לא משקרים. אחת הסיבות, זה כל השינויים, העליות והירידות. עכשיו אנחנו צריכים להתרכז ולשחק הכי חזק שאנחנו יכולים".

אלן, מה עושים בשביל לנצח את בני השרון, הם יבואו רעבים

אלן: "אני חושב שהמפתח של הקבוצה שלהם זה פי.ג'יי טאקר. הם ינסו להעביר הכל דרכו. אנחנו צריכים להקשות עליו כמה שיותר, להרחיק אותו מהסל. יש לנו את פניני ולימונד שיש להם ניסיון בליגה הזאת והם שחקני התקפה טובים, לפעמים אני פשוט הולך לפי הקצב שלהם. לא משנה כמה נקלע, העיקר שנהיה אתלטיים בהתקפה ובהגנה ובגדול אנחנו דואגים לעצמנו ולא מה עושה קבוצה אחרת".

אלן מה אתה חושב על חולון, מה הם צריכים לעשות כדי להישאר בליגה

אלן: "אני חושב שהם צריכים קצת עקביות, אי אפשר לנצח כל הזמן אבל בלי עקביות זה קשה. שחקן שיש לו משחק אחד טוב ואחרי זה משחק לא טוב, אז לא לרדת עליו אלא לעבוד איתו לאורך כל העונה ולנצל את מה שיש. אני שיחקתי עם ג'ון אני יודע מה הוא יכול לעשות, הוא גם קולע, מוסר ומשחק הגנה ולפעמים אני לא חושב שהם רואים מה הוא יכול לעשות באמת ולא ומנצלים את זה".

איך אתם מתארגנים בתקופת הפלייאוף, יש משהו שאתם עושים אחרת?

אלן: "אני עושה הכל אותו דבר, בלי לחץ מיותר. אוכל טוב, ישן טוב ומתאמן על קליעות".

ג'ון: "חחח...את הגרביים אני שם אותו דבר, מתחיל מאותה הרגל חח..אבל חוץ מזה הכל כרגיל"

אלן, מה עובד במכבי, בסופו של דבר אתה, פרקינס ופישר הם השלד של הקבוצה?

אלן: "לא. בקבוצה שלנו בכל משחק מישהו אחר יכול לתת משחק טוב, יכול להיות פישר או פניני או לאזמה או כל אחד. אין פה עניין של שלד, כל אחד מאיתנו הוא שחקן טוב וכל אחד יכול לעשות ולהיות כל כך הרבה דברים ושאנחנו ביום שכולנו טובים, אי אפשר לנצח אותנו".

כמה הכימיה עם השחקנים מחוץ למגרש תורמת למשחק?

אלן: "חשובה מאוד. מכירים אחד את השני, מה כל אחד עושה, איך הוא חושב וכל זה גורם לשחק יותר בנוח וכל ההרגשה היא אחרת. האמת שקשה להסביר את זה אבל מבינים אחד את השני יותר טוב ובמגרש הכל פשוט מסתדר".

ג'ון: "בכל קבוצה טובה שהצליחה ושיחקתי בה היה קשר טוב בין השחקנים. מכירים אחד את השני, איך כל אחד פועל וכמו בכל עבודה אחרת, גם בעבודה משרדית, זה משפיע על הכימיה לטובה".

באיזה תרחיש אתם לא חוזרים לפה?

ג'ון: "כל מי שמכיר אותי יודע שזאת השנה הראשונה שלי פה וכמה אני נהנה ממנה. צריך תרחיש ממש טוב כדי שלא אחזור, כסף יותר טוב, מאמן טוב, מקום טוב. למרות שהייתה לנו עונה קשה על המגרש אני עדיין נהניתי מהאנשים ומהחיים פה".

אלן: "אם אני אקבל הצעה טובה מהנ.ב.א".

דלית כהן, Basket.co.ilמכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
איתנו

להיות מכביסט

מצטרפים למועדון האוהדים הרשמי ונשארים הכי קרובים שיש. תוכן בלעדי, כל העדכונים לפני כולם, הזמנות לאירועים ומלא הטבות ופעילויות צהובות במיוחד

הצטרפו עכשיו!
איתנו
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
×