תפריט
כפתור ימני - כרטיסים כפתור אמצעי - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות
כפתור ימני - כרטיסים כפתור אמצעי - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות

בלאט: "הוכחנו שאנחנו מהקבוצות הטובות באירופה"

במכבי אלקטרה ת"א חוגגים ניצחון ענק והעפלה מדהימה לפיינל פור בברצלונה. שמעון מזרחי שבכה מאושר: "אני נרגש מאוד. זה הישג עצום להגיע לפיינל פור בלי יתרון ביתיות ובלי פרקינס".

01/04/2011
ראשי · חדשות · בלאט: "הוכחנו שאנחנו מהקבוצות הטובות באירופה"
בלאט: "הוכחנו שאנחנו מהקבוצות הטובות באירופה"

"זה כיף גדול ואני שמח שאנשים נהנים ככה", אמר המאמן המאושר, דיוויד בלאט, "אנשים לא כל כך האמינו בתחילת השנה ואנחנו בעצמנו לא ידענו לאן אנחנו הולכים. לאורך כל השנה היינו בין הקבוצות הטובות באירופה, והוכחנו את זה בסדרה הזאת".

בלאט המשיך: "מגיע את כל הקרדיט לשחקנים. ג'רמי היה עצום וכל מי שנכנס השפיע. נצטרך לפצות על האובדן של דורון פרקינס בברצלונה. פניני? כל משחק אני חייב לשכנע אותו שהוא הכי גדול שיש העונה. פארגו לקח על עצמו המון אחריות. הוא שחקן-שחקן".

"זה שונה מאוד ממה שעשיתי עם פיני כי זו קבוצה שונה וחדשה כמעט לגמרי", ערך המאמן השוואות לתחילת שנות ה-2000. "הדברים שנעשו היו יפים ובכיף. יש פה חבורה שמסוגלת לעשות דברים יפים ושונים מכל קבוצה באירופה".

על האפשרות שהצהובים יצטרכו לשחק בערב יום הזיכרון אמר בלאט: "אם נעלה לגמר לא נשחק בשעה הקבועה ונצטרך לראות אם הם יהיו מוכנים לשנות זאת". ויש גם חרטות: "אני מצטער על זה שלא הוספנו עוד גארד כי היום אנחנו צריכים אחד כזה. לא יעזור כלום, יש לנו קבוצה ברמה גבוהה". ועל עצמו? "אחרי מה שאני עשיתי ב-7 השנים האחרונות אני לא צריך להוכיח שום דבר".

מי שנראה בסיום בעננים, כאילו העפיל לפיינל פור הראשון שלו, היה שמעון מזרחי שבכה מאושר: "אני נרגש מאוד. זה הישג עצום להגיע לפיינל פור בלי יתרון ביתיות ובלי פרקינס. אנחנו שם ואולימפיאקוס וברצלונה בחוץ". על הסוגיה אם מכבי תשחק בפיינל פור ביום הזיכרון אמר הבעלים: "תנו לנו כמה ימים והכל יהיה בסדר. הנושא הזה יעלה לדיון".

"אני האמנתי כבר בפעם הראשונה שראיתי את הקבוצה. יש לנו עוד שני משחקים ואם נמשיך לשחק ככה נהיה אלופי אירופה", אמר ג'רמי פארגו בסיום. "זה היה מאמץ קבוצתי ובעזרת הרבה מאוד הגנה מעולה. אני לא יכול להבטיח כלום. ננסה לעשות הכול כדי לזכות".

הגארד הנפלא הוסיף: "רצינו לנצח ודבר אחד שלא רצינו היה לחזור לספרד. אנחנו צריכים להמשיך להשתפר כקבוצה. זו לא הקבוצה שלי, זו מכבי תל אביב. יהיה קשה בלי דורון אבל יש לנו הרבה שחקנים שיעלו ונעשה הכל על מנת להיכנס לנעליים של פרקינס למרות שהן גדולות".

"בתחילת העונה לא האמנו שנגיע למצב הזה ואם אנחנו כבר בפיינל פור אז אנחנו רוצים ללכת עד הסוף", אמר גיא פניני שהפציץ שיא קריירה של 22 נקודות. "אני עדיין לא הייתי בפיינל פור וזה חלום שהתגשם. אני מבקש שכל מי שיכול להרשות לעצמו שיגיע לברצלונה. עם האוהדים אנחנו לא נפסיד שם".

"זה ניצחון מדהים והשגנו את המטרות שלנו ואין לי עוד מה לומר. אנחנו הולכים לברצלונה, בייבי", הוסיף ביג סופו הנרגש. "האמנתי בקבוצה מהתחלה. זה היה מאמץ קבוצתי והיה לנו משחק גדול. יש לנו קבוצה טובה, כולם יכולים להרים את הקצב כשצריך. המטרה היא ללכת עד הסוף, הדרך היחידה אחרי העפלה לפיינל פור היא למעלה".

"הנדריקס היה המפתח לניצחון היום, הוא סגר את כל הדרכים לסל", המשיך האיש הגדול של מכבי. "יש לנו עומק בקבוצה וזה היה אחד הדברים המרכזיים שהובילו אותנו לכאן". שחורציאניטיס התייחס גם לספקות לגביו ערב פתיחת העונה: "אני לא יודע מי אמר שאני לא מתאים. העונה האמנתי בעצמי והבטחתי לעצמי ולמאמנים שלי לפני שחתמתי שאעשה הכל ואהיה שם בכל משחק ואימון, ועד עכשיו זה השתלם".

עשינו משחק גדול", אמר ליאור אליהו. "מעבר לזה שאנחנו צריכים את הקהל בברצלונה, אני ממליץ לבוא ולטייל כי זה מקום מדהים. ניצחנו בלי פרקינס ואני מקווה שנתפקד בלעדיו גם בהמשך. פארגו התעלה על עצמו. נצטרך להתאמץ הרבה יותר בשביל לכסות על החיסרון".

"אחרי שזכיתי ביול"ב קאפ עם ריטאס וילנה, יהיה נחמד אם יהיה לי את שני הגביעים", אמר צ'אק אידסון. "שמעתי שדורון פרקינס מגיע ואני מקווה שזה יקרה. אם לא הוא יהיה חייב תירוץ. הולך להיות פיינל פור מעניין".

"אני חושב שהגדולה של הקבוצה זה לדעת להתעלות בסיטואציות ששחקן מפתח נפצע ולא יכול לשחק", התייחס עוזר המאמן גיא גודס לפציעתו של פרקינס. "הקבוצה שלנו מספיק חזקה ויש שחקנים שיימלאו את החלל. דיברנו על זה עם השחקנים שידעו שהם צריכים לתת 20-30 אחוז יותר. הלב שלנו היה עם דורון, והניצחון הוא גם בשבילו".

"לא משנה את מי נקבל בפיינל פור, גם בטופ 16 אמרתי שמי שיבוא יבוא", הוסיף גודס. "מבחינתו כל יריבה זה אותו דבר, אני חושב שהגענו בזכות לפיינל פור, ואם יש צדק בכדרוסל אז הוא ייצא לאור. בשני משחקים הכול יכול לקרות ואנחנו יכולים ללכת עד הסוף".

"אני מאוד מקווה שיזיזו את תאריך הגמר, אני חושב שביורוליג יודעים שיגיעו הרבה אוהדים שלנו ואני מאמין שיש סיכוי גדול, אני משאיר את העבודה הזאת לשמעון", סיכם גודס. "הם ידעו להתחשב עד היום ואין סיבה שזה לא יימשך. פניני היה אדיר. הוא ידע שהוא צריך לעשות את זה, הוא היה X פקטור, שמר בהגנה ושיחק כמו שגיא יודע".

"זה ממש כיף, ההרגשה היא כמו ב-2004", אמר דייויד פדרמן, אחד מבעלי מכבי אלקטרה תל אביב. "אם להיות כן, אני לא האמנתי שנהיה בפיינל פור כי הקמנו קבוצה חדשה. "אני יודע שביורוליג רוצים להזיז את תאריך הגמר, אבל יש דברים שתלויים בתקשורת. בימים הקרובים זה יתבהר".

"אני עושה הכל בהתנדבות כמו כל יתר חברי להנהלה והמטרה שלנו היא אחת להביא את המועדון להישגים", אמר שמעון מזרחי. "מתקיימים מגעים ללא הפסק בנוגע להזזת התאריך וכשיהיה מה להודיע נודיע. אנחנו נוסעים לשחק בחצי הגמר ואלוהים גדול ונראה מה יהיה לאחר מכן".

"אני רציתי לעשות את הכי טוב בדקות שלי, והיום היה משחק גדול", אמר ריצ'ארד הנדריקס. "ביחד אנחנו עושים את הקבוצה הזאת מיוחדת. יהיה נחמד שיהיה לנו את התמיכה שהיתה הערב. הקהל עזר לנו להשיג את הניצחון ויהיה נחמד אם הם יגיעו לברצלונה. דורון שחקן טוב ועשה בשבילנו דברים גדולים ואני חושב שאופי של קבוצה זה לחפות על החסרים והיום הרמנו את הקצב. אני מקווה שנזכה".

"שמחתי לתרום, זו הזדמנות גדולה להיות בפיינל פור ואני פשוט שמח", אמר דייויד בלו. "פרקינס חסר לנו בחדר ההלבשה ובמשחק ואני מקווה שנראה אותו בקרוב. אנחנו נמשיך בעבודה הקשה. כרגע אנחנו אחת מ-4 הקבוצות הטובות באירופה, אבל יש לנו עוד מה להוכיח".מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
לוגו מכביסט

מועדון האוהדים של מכבי תל אביב

רק מכביסטים זוכים להטבות מיוחדות, מבצעים, הנחות, מפגשים ואירועים לרשומים בלבד

הצטרפו עכשיו!
סמית
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
זכר
נקבה

תאריך לידה:
על ידי הרישום הנני מצהיר כי אני מעל גיל 18, מאשר את התקנון וקבלת תוכן פרסומי ועדכונים ממועדון הכדורסל מכבי תל אביב
×