תפריט
כפתור ימני - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות כפתור אמצעי - כרטיסים
כפתור ימני - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות כפתור אמצעי - כרטיסים

מכבי השתתפה בהקרנת הבכורה של 77:78 על המפה

אגדות עבר ואנשי מכבי התכנסו לצפות ב-77:78 העוסק בעונת 77' המופלאה שהסתיימה באליפות אירופה ראשונה. במאי הסרט, דני מנקין: "מעולם לא נעשה סרט על ההיסטוריה הזאת". גודס: "הניצחון הזה מסמל את הדרך של המועדון".

27/05/2015
ראשי · ארכיון כתבות · מכבי השתתפה בהקרנת הבכורה של 77:78 על המפה
38 שנים עברו מאז מכבי תל אביב הניפה לראשונה את גביע אירופה ונדמה כי הניצחון ההירואי ההוא על מובילג'ירגי וארזה הפך לחלק בלתי נפרד מההיסטוריה של המועדון ושל הכדורסל הישראלי. 
 
הערב (שלישי) הושק הסרט "77:78 על המפה" של הבמאי דני מנקין שעוסק בדיוק בזה. מנקין מספר דרך ראיונות וקטעי ארכיון את הסיפור של הגמר ששינה לנצח את ההיסטוריה של הצהובים: "הדבר המדהים ביותר הוא שעד היום לא נעשה סרט על הניצחון הזה", סיפר מנקין באירוע ההשקה והוסיף: "כשפנו אליי לעשות את הסרט, הבנתי שאחרי שאני אעשה אותו כנראה שאף אחד אחר לא יעשה כזה סרט. זה הרבה מעבר לספורט מה שקרה אז באותו משחק".
 
הכוכב העולה של הקבוצה דאז, מיקי ברקוביץ': "נעים מאוד להיזכר בזיכרונות נעימים ויפים. הגביע ב-77 עשה הרבה למועדון הכדורסל של מכבי ת"א, עשה הרבה למדינת ישראל ו-77 עשתה גם לי הרבה כי מעבר לגביע גם התחתנתי באותה שנה. זו השנה שפרצתי בכל התחומים. זה דבר שלא חשבנו עליו, כשהתחלנו את העונה לא חשבנו שנגיע למצב שנעלה לגמר, לא ציפו מאיתנו שנזכה ואנחנו לא ציפינו ולכן זה היה בלתי צפוי. זו הייתה זכייה מתוקה, הפעם הראשונה זו כמו אהבה ראשונה וזה יישאר איתנו לעד".
 
מאמן הקבוצה הנוכחית, גיא גודס: "תמיד חוזרים לניצחון הזה כי הוא מסמל את הדרך של המועדון. הניצחון הזה שם את מכבי על המפה ומאז מכבי נהייתה מותג כדורסל באירופה ועשתה דרך ארוכה מאוד, מלאה בהצלחות והישגים, והז מה שמאפיין את המועדון הזה - הרוח הזאת והיכולת להגיע למעמדים כאלה כאנדרדוג".
 


מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
איתנו

להיות מכביסט

מצטרפים למועדון האוהדים הרשמי ונשארים הכי קרובים שיש. תוכן בלעדי, כל העדכונים לפני כולם, הזמנות לאירועים ומלא הטבות ופעילויות צהובות במיוחד

הצטרפו עכשיו!
איתנו
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
×