תפריט
כפתור ימני - כרטיסים כפתור אמצעי - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות
כפתור ימני - כרטיסים כפתור אמצעי - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות

תגובה לכתבתו של רמי רוטהולץ בספורט "הארץ" מ-8.4.05

11/04/2005
ראשי · חדשות · תגובה לכתבתו של רמי רוטהולץ בספורט "הארץ" מ-8.4.05
תגובה לכתבתו של רמי רוטהולץ בספורט
הטור שנכתב על-ידי עורך מדור הספורט בעיתון "הארץ" מר רמי רוטהולץ ביום שישי האחרון, ממחיש נכונה לכל מי שעוד הטיל ספק בכך, איך ניתן לנצל את כוחו של כל אוחז בעט אשר העיתון מספק לו מקום לכתיבה.
מר רוטהולץ רגיל לכך שאנשים אשר הנכתב מתייחס אליהם יישארו כספינקס רועם ובעיקר שותק.
החמור מכל הינו שהדברים שנכתבו על-ידי רוטהולץ אינם עולים בקנה אחד עם האמת, והינם ניסיון לזרות חול בעיני הקורא, ובמקום להתייחס לגופו של עניין, מנסה הכותב להתייחס לגופו של אדם.
היה זה אותו רמי רוטהולץ אשר פנה אלי טלפונית לפני כחמישה חודשים, והודיע לי כי אלי סהר עוזב את העיתון לטובת העיתון "מקור ראשון" וביקש כי אסייע למחליפו – יואב בורוביץ, ולמותר לומר כי פנייתו נענתה על-ידי ברצון.
במהלך חמשת החודשים האחרונים, כתב יואב בורוביץ מספר לא מעט של פעמים דברים לא מדויקים ואף "שם מילים" בפיהם של שחקנים עמם שוחח.
מספר פעמים נעשו אליו פניות בנושא זה על-ידי ממלאי תפקידים במועדון, כולל מנהל הקבוצה – מוני פנאן, וכולל אותי, ומר בורוביץ התנצל על אותם סילופים.
ערב הכתבה של "הסיפור המרכזי" במדור הספורט של "הארץ" ביום שלישי החולף "יום המשחק הראשון של פזארו", פנה אלי בורוביץ ושאל אותי בחטף בעת שעמדתי לעזוב את ההיכל בתום האימון בזו הלשון": באירופה אומרים שהשנה הכל הולך למכבי בקלות", תגובתי הייתה כי אם אכן נאמרו דברים אלו באירופה, זה נשמע כקשקוש בגרוש, ומן הראוי שיראו איזו עבודה מקצועית נעשית בקבוצה, וכי היתרון הגדול של קבוצת "מכבי עלית תל-אביב" הינו כי הסגל הנוכחי משחק זו העונה השניה יחדיו.
כמובן שבורוביץ לא אמר לי כי קיבל את התייחסותם של שחקני הקבוצה לאמירה זו, או עומד הוא לקבל את התייחסותם, אגב מי שקרא את הכתבה למד, כי בתשובותיהם של שחקני הקבוצה שנתבקשו להגיב על אמירה זו, עובר כחוט השני כי העובדה כי הסגל הנוכחי של השחקנים משחק כבר עונה שנייה ביחד היא זו שיוצרת את התלכיד הקבוצתי ומביא להצלחת הקבוצה.
באותו יום שלישי בבוקר, מייד לאחר פרסום הכתבה, הייתי זה אני שהתקשרתי טלפונית לעורך מדור הספורט בעיתון – רמי רוטהולץ, והתלוננתי בפניו על הצגת הדברים על-ידי בורוביץ, הן במקרה זה, והן במקרים אחרים אשר לגביהם לא התלוננו בפני עורך המדור אלא הערנו לבורוביץ אשר כאמור אף התנצל על דרך כתיבתו. תגובתו של רמי רוטהולץ הייתה מבישה, מכוערת, בוטה, חסרת נימוס אלמנטרי, ובוודאי שאינה הולמת את מי שמועסק על-ידי עיתון "הארץ", ובמקום להציע לערוך בירור בנושא, טרק בפניי את הטלפון.
הואיל וכך, התקשרתי לטלפון הנייד של רוטהולץ, חייגתי אליו שנית לוודא כי השיחה לא נקטעה, אולם הוא אכן אישר בפניי כי היה זה הוא שטרק את הטלפון בפניי וטרק את הטלפון בשנית.
מיד לאחר שיחה זו שנקטעה על-ידי רוטהולץ ניסיתי להשיג טלפונית את הבעלים ועורך עיתון "הארץ" מר עמוס שוקן, אולם מר שוקן לא היה במשרדו, ולאור ההודעה שהושארה למר שוקן חזר הוא אלי טלפונית ביום רביעי בבוקר, בשעה שעמדנו להמריא למשחק השני כנגד "פזארו". קבלתי בפניו של מר שוקן על דרך התנהגותו הבוטה של רוטהולץ ואת הרקע לשיחתי עמו, מר שוקן הודיע לי כי יערוך בירור בנושא.
והנה, ביום שישי האחרון, בחוזרנו מהמשחק בפזארו, לאחר הניצחון אשר העלה את "מכבי עלית תל-אביב" למשחקי ה"פיינל-פור" במוסקבה, נכתב הטור של רוטהולץ שכולו השתלחות, ומה שמאפיין אותה זה חצאי אמיתות. מכאן שכל בר בי רב יבין כי לא על כבוד המדור בעיתון בו הוא מועסק, או על כבודם של אלו הכותבים בו נזעק רוטהולץ להגן, אלא על התנהגותו המבישה והמתנשאת וכתבתו הינה אף ניסיון לערוך למדור אותו הוא עורך ולו עצמו בעיקר כתב הגנה. מעולם מר רוטהולץ לא נאמר לך בשיחתנו הטלפונית לא במפורש ולא ברמז "כי לא תהיה לי בעיה לאפשר לעיתונאי אחר מטעם "הארץ" להיכנס לזירת המשחק אבל לא בורוביץ".
מר רוטהולץ, טול קורה מבין עיניך, עיתון "הארץ" מקבל ללא תמורה מהמועדון חמישה (5) כרטיסי עבודה לכל אחד ממשחקי "מכבי עלית תל-אביב" במסגרת ה"יורוליג", ומכאן שדבריך חסרי שחר הם.
במשחק שנערך בהיכל "נוקיה" ביום שלישי החולף, כנגד קבוצת "פזארו", ישב בורוביץ במקומו הרגיל, ביציע העיתונות, ומי שנכנסה לחדר ההלבשה של הקבוצה יחד עם עיתונאים אחרים, כנהוג לאחר המשחק, הייתה זו כתבת העיתון – ורד כהן אשר עושה זאת לאחר כל משחק במסגרת ה"יורוליג", והראיה הינה כי ראיונותיה עם שחקני הקבוצה פורסמו במדור הספורט של העיתון למחרת המשחק.
אסיים את דברי בהצעה לעורך מדור הספורט רמי רוטהולץ.
דייק בדבריך, למד להתנהג כאחד האדם ואל תנצל את הבמה אשר ניתנה לך לסלף עובדות ולנסות לתקוף אישית והתמקד בספורט אליו מיועד המדור. מוטב היה מר רוטהולץ שהיית מנצל במה זו להתנצל על סגנון דיבורך, התנהלותך לטריקת הטלפונים. ניתן לי אך לשער לאיזו כתבה פרי עטך זוכים היו הקוראים לקרוא במידה והייתי זה אנוכי שטורק את הטלפון בפניך.
המדור שאתה עומד בראשו לא שיגר העונה למרבית משחקי החוץ במסגרת ה"יורוליג" בהם נטלה חלק "מכבי עלית תל-אביב", כתב לסקר משחקים אלו, כולל זה שנערך ביום חמישי האחרון בפזארו. מבחינת הגילוי הנאות, מתבקש כי כאשר נכתבת במדור הספורט ביום שישי 8.4.05 סקירה על המשחק בפזארו, פרי עטו של יואב בורוביץ, ייכתב כי הסקירה נערכה מול מסך הטלוויזיה (במקרה הטוב), ואז אולי גם הקוראים יבינו למה נכתב על-ידו "כי מכבי נהנתה מטיפול מפרגן של השופטים, מה שאולי מסביר, גם אם לא מתרץ את התפרצות ההמון הזועם עם שריקת הסיום".
ובכן, כל המתבקש הינו רק גילוי נאות ולא אחיזת עיני הקוראים.

בכבוד רב
שמעון מזרחי
יו"ר הדירקטוריון
מועדון הכדורסל מכבי תל אביב


מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
לוגו מכביסט

מועדון האוהדים של מכבי תל אביב

רק מכביסטים זוכים להטבות מיוחדות, מבצעים, הנחות, מפגשים ואירועים לרשומים בלבד

הצטרפו עכשיו!
סמית
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
זכר
נקבה

תאריך לידה:
על ידי הרישום הנני מצהיר כי אני מעל גיל 18, מאשר את התקנון וקבלת תוכן פרסומי ועדכונים ממועדון הכדורסל מכבי תל אביב
×