תפריט
כפתור ימני - מכביסט כפתור אמצעי - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות
כפתור ימני - מכביסט כפתור אמצעי - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות

היה היה: משחק 3 ברבע גמר היורוליג 2000

היום לפני 16 שנים... גרשון ובלאט על הקווים. מקדונלד, האפמן, שפר והנפלד על הפרקט. מאות אנשים שישנו בשקי שינה מחוץ להיכל, וציפייה בת 9 שנים לפיינל פור שהגיעה סוף סוף לסיומה.

30/03/2016
ראשי · היסטוריה · היה היה: משחק 3 ברבע גמר היורוליג 2000
מאת: אורן דניאלי
 
יד אליהו, 30/3/2000. משחק שלישי ומכריע בסדרת 1/4 גמר היורוליג, מכבי ת"א נגד פורטיטודו פאף בולוניה. מכבי באה אחרי עונה מוצלחת באופן לא צפוי. מה שהחל עם 6,500 איש בלבד במשחק הראשון בהיכל בזירה האירופית ובלי ציפיות הפך להצלחה שאיש לא ציפה. מכבי מצאה עצמה ברבע הגמר מול בולוניה שעל הנייר הייתה נחשבת לטובה ויוקרתית יותר. אחרי הפסד צורב במשחק הראשון בהיכל 62-65  היה נראה שזה הכי רחוק שאפשר היה להגיע השנה. איש לא האמין שמכבי תנצח בבולוניה אבל הבלתי ייאמן קרה], ומכבי ניצחה שם 80-73 לאחר תצוגה מטורפת של האפמן עם 19/19 מהקו. לקראת המשחק השלישי היה איבוד פרופורציות מוחלט: אנשים הגיעו לילה לפני פתיחת הקופות למכירת הכרטיסים למשחק, ובבוקר אלפי אנשים נדחקו אל הקופות בבלגאן אדיר. כרטיסים נמכרו לקראת המשחק בספסרות מטורפת במחירים ארבע-ספרתיים. כולם רצו להיות בהיכל בערב ה-30/3/2000 ולראות את מכבי חוזרת לפיינל פור אחרי שנות התשעים המשמימות והמאכזבות. 
 
האווירה בהיכל הייתה מחושמלת. הקהל הרעיד את בולוניה כבר בכניסה להיכל, הצגת השחקנים הייתה עוצמתית והמחצית הראשונה הציגה קרב מצוין כאשר בולוניה מצליחה להתגבר על הגנת הברזל של מכבי- הטובה באירופה בשנה ההיא, ולרדת להפסקה עם 42 נק' מול 43 של מכבי. המחצית השנייה הייתה סיפור אחר- לאורחים נגמר הכח, ומכבי פשוט חגגה כל הדרך לניצחון ענק 79-64. שריקת הסיום שלחה אלפי אוהדים לחגוג בכיכר רבין את העלייה לפיינל פור. עשור שנות התשעים הדהוי והעצוב נעלם ונמחק כלא היה. מכבי חזרה להיות בטופ האירופי, בדרך לפיינל פור בסלוניקי בו חגגה את חג הפסח ונבלמה רק ע"י פנאתניוקס עם קטש בגמר.
 
הסדרה ההיא מול בולוניה על שני הנצחונות בה היו ההכרזה הרשמית- מכבי חוזרת לצמרת האירופית. החגיגה הגדולה של שנות ה-2000 שתסתיים עם תום 2006 יצאה לדרך.
 
בלטו במכבי במשחק: האפמן 18 ושפר עם 16. בולוניה: קרלטון מאיירס 19.
 


מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
איתנו

להיות מכביסט

מצטרפים למועדון האוהדים הרשמי ונשארים הכי קרובים שיש. תוכן בלעדי, כל העדכונים לפני כולם, הזמנות לאירועים ומלא הטבות ופעילויות צהובות במיוחד

הצטרפו עכשיו!
איתנו
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
זכר
נקבה

תאריך לידה:
על ידי הרישום הנני מצהיר כי אני מעל גיל 18, מאשר את התקנון וקבלת תוכן פרסומי ועדכונים ממועדון הכדורסל מכבי תל אביב
×