תפריט
כפתור ימני - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות כפתור אמצעי - כרטיסים
כפתור ימני - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות כפתור אמצעי - כרטיסים

הסיפור מאחורי המדים הצהובים

בשנת 1942, לאות הזדהות עם יהודי אירופה שנרדפו בידי הנאצים ואולצו לענוד את הטלאי הצהוב, הציע יוסף מרימוביץ' שמכבי תשחק בחולצות צהובות, בנוסף לכחול המסורתי עד לאותם ימים. נזכור ולא נשכח

23/04/2017
ראשי · ארכיון כתבות · הסיפור מאחורי המדים הצהובים
הסיפור מאחורי המדים הצהובים
עד תחילת שנות ה-40 היו מדיה של מכבי תל-אביב צבועים בכחול לבן. ב-1942, לאות הזדהות עם יהודי אירופה שנרדפו בידי הנאצים ואולצו לענוד את הטלאי הצהוב, הציע כדורגלן מכבי ת"א, יוסף מרימוביץ', שגם קבוצת מכבי ת"א תלבש חולצות צהובות, לצד הצבע הכחול המסורתי.

הסיפורים הנוראים מאירופה טיפטפו לארץ-ישראל ושחקני מכבי ת"א שמעו על כך בכאב רב. הידיעה על הטלאי הצהוב – אחד מסמליה העגומים של השואה -  צימררה את כולם.

הצעתו של מרימוביץ' נפלה על אוזניים קשובות והתקבלה ברוב קולות ע"י ההנהלה, שהחליטה גם כי הסמל של מכבי, מגן דוד, יובלט בצבע צהוב. וכך החלה מכבי ת"א – בכדורגל ובכדורסל, ולמעשה כל הקבוצות של אגודת מכבי ת"א מאותו יום והלאה – ללבוש צהוב, שעם השנים הפך לסימן ההיכר הבולט ביותר שלה ושל אוהדיה "הצהובים".
 


מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
איתנו

להיות מכביסט

מצטרפים למועדון האוהדים הרשמי ונשארים הכי קרובים שיש. תוכן בלעדי, כל העדכונים לפני כולם, הזמנות לאירועים ומלא הטבות ופעילויות צהובות במיוחד

הצטרפו עכשיו!
איתנו
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
×