תפריט

מכבי קיימה אימון ראשון עם שיבק: "החבר׳ה מאוד רוצים וצמאים"

הצהובים החלו בהכנות לפלייאוף עם אימון הבכורה של אריק שיבק על הקווים: "אעשה כל מה שאני יכול וכולנו תקווה שאני גם אצליח. אקח את מה שיש ומניסיוני אקצץ דברים ואעלה את רמת הביצוע של הדברים שנשארו"

17/05/2017
ראשי · ארכיון כתבות · מכבי קיימה אימון ראשון עם שיבק: "החבר׳ה מאוד רוצים וצמאים"
https://player.vimeo.com/external/217813123.hd.mp4?s=4b59902219b0f9aaf35075a771c2f65a99f4e31b&profile_id=119
עידן אריק שיבק ומכבי FOX תל אביב יוצא לדרך. אחרי שביצע שיחה עם השחקנים, המאמן ערך היום (רביעי) אימון בכורה על הקווים של הצהובים, בניסיון להוציא את הקבוצה לדרך חדשה. המאמן הנכנס מודע לכך שאין לו זמן לבצע יותר מדי שינויים, שכן כבר ביום שני יתחיל את סדרת רבע גמר הפלייאוף מול בני הרצליה.

באימון הפתיחה הוא סיפר על התחושות להגיע להיכל כמאמן מכבי: "אני מודה שזה מרגש, אמרתי לעמי (ביטון, מנהל הקבוצה) שתודה לאל שאימנתי את הנבחרת, אז זה עשה לי קצת הכנה לעניין הזה. השחקנים האלה שמעו הכל העונה מכל הכיוונים, מרמת שיחות ואני בטוח שגם איומים על הקריירה. השתדלתי למחוק את כל מה שהיה ולדבר רק על קדימה, להתמקד בהרצליה ולעלות לפיינל פור. זה היה אימון ראשון, את חלק מהשחקנים אני מכיר, יש פה חומר טוב, אבל אנחנו כבר יודעים שיש עוד פקטורים של קבוצה וניצחונות. החבר׳ה מאוד רוצים וצמאים, איך זה יבוא לידי ביטוי במשחקים? נחכה ונראה".

בהמשך שיבק התייחס להחלטה של הבעלים לעלות ליציע: ״זה בא מהם ולא בא ממני, כשיגיעו המשחקים נראה איך זה יראה. יש לי תכונה מאוד טובה, עברתי גם יושבי ראש כאלה ואחרים, אני לא שומע וזה לא מפריע לי, זה יותר בשביל הניראות, זה לא נראה טוב. כשבא מאמן באמצע העונה בדרך יש לו זמן להתוות דרך ושיטה. בזמן עכשיו צריכים להגיע לתוצאה, מבחינת עבודה זה 24 שעות ביממה, ויש את הלחץ של להיות מאמן מכבי, שזה לא סוד".

"לקחתי את כל החבילה שכל המאמנים שהיו כאן, ישבתי עד מאוחר בלילה ראיתי בוידיאו, קיצצתי את כל מה שאפשר לקצץ, אני בא עם דבר אחד וחצי שלי בהתקפה עם יותר התמקדות בהגנה", הוא סיפר, "אני בגדול בא לנסות לעלות את רמת איכות הביצוע. כדי למנוע את הטעויות צריך שתהיה יותר תקשורת בין השחקנים, בטח ברמה ההגנתית. יחס מהשחקנים? כבוד זה דבר שרוכשים במשך הזמן אבל פה אין זמן. אני מקווה שהם קצת קראו אינטרנט".

״אני חלק מהבעיה של מכבי תל אביב, אתמול קיבלתי הודעות ממאמנים ואוהדים הם אמרו לי 'אתה חלק מהבעיה שלנו בשנתיים האחרונות, עכשיו כשאתה איתנו אנחנו מקווים שתעזור לנו לצאת מהבעיה הזאת'. מכבי תל אביב עוברת תהליך שכל אנשי המערכת מבינים שזו עונה לא טובה, נעשו בה הרבה טעויות, זה אותם אנשים שהביאו את אליפויות אירופה, עכשיו מנסים לעשות את מה שאפשר כדי להוציא מהעונה הזאת את המקסימום שיש וזה אליפות".

לא אשנה סדרי עולם, אין זמן להתוות דרך חדשה לגמרי. אקח את מה שיש ומניסיוני אקצץ דברים ואעלה את רמת הביצוע של הדברים שנשארו. הבעיות קיימות וקל יותר לפתור אותן במצב שהקבוצה חוזרת לנצח. אעשה כל מה שאני יכול וכולנו תקווה שאני גם אצליח. בשלב זה, לא נכון לדבר קדימה, יש מצב קריטי שצריך לטפל בו עכשיו. שלא ילמדו אותי מה זה מעמד המאמן. כשמצלצלים אליך ממכבי ת"א, אתה לא אומר לא".


אנדרו גאודלוק שהחלים מהפציעה ויעמוד לרשות שיבק במשחק מול בני הרצליה, הוסיף: ״בוודאות זאת הפעם הראשונה בהיסטוריה שלי שהחלפתי כל כך הרבה מאמנים, אולי מצאנו את הבן האדם הנכון. עברנו הרבה העונה, כולם רוצים לנצח בזמן הזה ולשים את האגו בצד. קיבלנו מסר טוב והכל היה ברור וקצר אז אנחנו מוכנים לצאת לדרך. הוא שינה כמה דברים ואנחנו צריכים את השינוי הזה. נעבוד על הכל, כרגע אנחנו לא טובים בכלום״.
מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם

חדשות נוספות

מסר לאוהדים עקב החלטת המנהלת

24/05/2018

400 ילדים לקחו חלק בפרויקט jr.NBA

21/05/2018

"מה שפארגו עשה בסיום היה מדהים"

18/05/2018
לוגו מכביסט

מועדון האוהדים של מכבי תל אביב

רק מכביסטים זוכים להטבות מיוחדות, מבצעים, הנחות, מפגשים ואירועים לרשומים בלבד

הצטרפו עכשיו!
סמית
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
זכר
נקבה

תאריך לידה:
קראתי את התקנון ואני מאשר/ת קבלת עדכונים ותוכן שיווקי במייל ו/או SMS
×
קישור ×