תפריט

מיקי ברקוביץ׳ נבחר להיכל התהילה של פיב״א

מועדון הכדורסל מכבי תל אביב נרגש וגאה במיקי ברקוביץ׳, גדול שחקני מכבי וגדול שחקני ישראל בכל הזמנים, על בחירתו להיכל התהילה של פיב״א. שמעון מזרחי: ״אין ראוי ממיקי, שאחראי על כל כך הרבה נצחונות ורגעי אושר למדינה שלמה״.

23/08/2017
ראשי · ארכיון כתבות · מיקי ברקוביץ׳ נבחר להיכל התהילה של פיב״א
מיקי ברקוביץ׳ נבחר להיכל התהילה של פיב״א
מועדון הכדורסל מכבי תל אביב נרגש וגאה במיקי ברקוביץ׳, גדול שחקני מכבי וגדול שחקני ישראל בכל הזמנים, על בחירתו להיכל התהילה של פיב״א.
זוהי בחירה טבעית ומתבקשת, ואין ספק שמקומו של מיקי - שהצעיד את מכבי תל אביב ואת נבחרת ישראל לפסגות אדירות - הוא לצד הכדורסלנים הגדולים ביותר ברחבי הגלובוס. 

מיקי הוא המכביסט האולטימטיבי, סמל ומופת לווינריות ומקצוענות. אנו מצדיעים לך מיקי, מלך ישראל.

שמעון מזרחי: ״כמי שליווה את מיקי מיומו הראשון במכבי, לפני כמעט 50 שנה, אני מאוד מתרגש. אין ראוי ממיקי, שאחראי על כל כך הרבה נצחונות ורגעי אושר למדינה שלמה, למקום של כבוד בהיכל התהילה של הכדורסל. זהו כבוד גדול גם למדינת ישראל וגם למכבי תל אביב, המועדון בו צמח והגיע לשיאו״.
במכתב הבחירה כותב פאטריק באומן מזכ"ל פיב"א העולמי בין השאר למיקי: "נבחרת בזכות הישגיך הגדולים כשחקן, כחבר נבחרת ישראל שזכתה במדליית הכסף באליפות אירופה בשנת 1979 ומדליית הזהב במשחקי אסיה, בזכות הישגיך כשחקן מקצועי ובזכות העובדה שעזרת לכדורסל במדינתך לצמוח הן ברמה הארצית והן ברמה הבינלאומית". מיקי יכנס להיכל התהילה בטקס מרגש בז׳נבה ב30 לספטמבר.

מיקי ברקוביץ׳, תוצר מחלקת הנוער של מכבי תל אביב, עלה לבוגרים ב-1971 ושיחק במכבי עד 1988 (פרט לעונה אחת במכללות). 
מיקי הוא שיאן התארים בצהוב וזכה עם מכבי ב-32 תארים - 16 אליפויות, 13 גביעי מדינה, שני גביעי אירופה (כולל הזכייה ההיסטורית ב-1977) וזכייה בגביע הבן-יבשתי.
מיקי, שאחראי על אינספור רגעים קסומים וסלי ניצחון ב-16 העונות שלו במכבי, הוא מלך הסלים של מכבי תל אביב בכל הזמנים בליגה הישראלית ובגביע אירופה.
היכל התהילה של פיב"א נפתח ב-2007 וכולל עד היום 213 שחקנים, מאמנים, שופטים ואחרים שתרמו לענף. ברקוביץ' יהיה השחקן הישראלי הראשון שיכנס להיכל התהילה ובסך הכל הישראלי השני אחרי נח קליגר.
בין השמות הגדולים של היכל התהילה אפשר למצוא את בני דורו של ברקוביץ' - זוראן סלאבניץ', אוסקר שמידט, חואן אנטוניו סאן אפיפניו, דראז'ן פטרוביץ', דינו מנגין, פיירלואיג'י מרזורטי, דראגן קיצ'נוביץ', סרגיי ואלכסנדר בלוב" ניקי גאליס, ולאדה דיבאץ', ארווידאס סאבוניס, ולדימיר טקאצ'נקו, וגם שחקנים מדורות אחרים כמו אנתואן ריגודו, פאנאיוטיס פאסולאס ופרננדו מרטין. 
מבין האמריקאים נכנסו להיכל התהילה מייקל ג'ורדן, דיויד רובינסון, ביל ראסל ואוסקר רוברטסון.
יחד עם ברקוביץ' יכנסו להיכל התהילה במחזור זה גם שאקיל אוניל, טוני קוקוץ', פרו קמרון (ניו זילנד), ראיזה מויאנוביץ' (בוסניה), ואלדיס וולטרס (לטביה) והמאמן דושאן איבקוביץ'. בנוסף, להיכל התהילה במחזור זה תיכנס גם כל קבוצת הדרים טים של ארה"ב לאולימפיאדה ברצלונה ב-1992. כל הנבחרים, 8 במספר, נבחרו מתוך רשימה של 50 מועמדים בלבד.


מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם

חדשות נוספות

8 בוחר 8

20/06/2018

מצטרף ראשון לאלופה: קנדריק ריי חתם במכבי

18/06/2018

אלבום האליפות

17/06/2018
לוגו מכביסט

מועדון האוהדים של מכבי תל אביב

רק מכביסטים זוכים להטבות מיוחדות, מבצעים, הנחות, מפגשים ואירועים לרשומים בלבד

הצטרפו עכשיו!
סמית
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
זכר
נקבה

תאריך לידה:
קראתי את התקנון ואני מאשר/ת קבלת עדכונים ותוכן שיווקי במייל ו/או SMS
×
קישור ×