תפריט
כפתור ימני - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות כפתור אמצעי - כרטיסים
כפתור ימני - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות כפתור אמצעי - כרטיסים

מפגש פסגה בקהילה היהודית במילאנו

מיקי ברקוביץ' ייצג את מכבי FOX תל אביב באירוע לציון 70 שנה למדינת ישראל, שם פגש את דינו מנגין, אלדו אוסולה וגם המאמן סנדרו גמבה: "חיבקו אותנו"

24/04/2018
ראשי · ארכיון כתבות · מפגש פסגה בקהילה היהודית במילאנו
מפגש פסגה בקהילה היהודית במילאנו
מיקי ברקוביץ' ייצג את מכבי תל אביב באירוע לציון 70 שנה לעצמאות ישראל בקהילה היהודית במילאנו. מדובר באירוע יוצא דופן, כאשר לאולם ששוכן מתחת לאחד מבתי הכנסת הגדולים בעיר הוזמנו כ-350 איש. בין האורחים שהגיעו לכבד היו דינו מנגין הגדול, כאשר כל האורחים צפו בהקרנה של הסרט "על המפה", המסכם את ההיסטוריה של מכבי.

אלדו אוסולה, רכזה של וארזה בגמר המפורסם ב-1977, והמאמן סנדרו גמבה, שאימן אז את יריבת מכבי וכן את איטליה, הגיעו גם הם וחלקו כבוד לקהילה היהודית. גמבה, בן 86 כיום, הגיע במיוחד כדי לפגוש את מיקי ברקוביץ'. 

האירוע נפתח בשירת ההמנון האיטלקי והתקוה על ידי 6 נערים מהקהילה היהודית של מילאנו. מיקי ברקוביץ' נשא דברים בשם מכבי, דינו מנגין דיבר כשחקן וארזה ומילאנו לשעבר.מספר 9 בצהוב, שהגיע מלווה באשתו שלי, סיפר לאתר הרשמי של מכבי: "חיבקו אותנו, אירחו אותנו, האירוע היה מכובד. הסרט הוקרן והאנשים נשארו לראות את כל הסרט, שלא היה קצר. היה נהדר לראות את מנגין ואוסולה. על המגרש היינו יריבים, אבל מחוץ למגרש חברים. שיחקתי עם דינו במדי נבחרת אירופה לפחות 3 פעמים כשאלכס גומלסקי אימן אותנו". 

"ייצגתי בכבוד את מכבי ת"א, סיפרנו על הזכיות בדרך, כשהמועדון והמדינה התפתחו לאט לאט", סיפר ברקוביץ'. "זה תמיד טוב ללכת לקהילות יהודיות ברחבי העולם ולספר איך המועדון הלך והתרומם, כש-1977 היא שנת הפריצה הגדולה".

מיקי ברקוביץ' הביא עימו גופיה מהסט הלבן, שהודפס במיוחד לרגל חגיגות ה-70 למדינה. הגופיה ההיסטורית נמכרה במכירה פומבית וזכתה גם לחתימתו האישית. שואלים מה היה סכום המכירה? המספר המדויק שמור במערכת.

הופעתו של מיקי ברקוביץ' באירוע והקרנת הסרט יצאו לפועל בתיווכם של איש הקהילה היהודית במילאנו ואוהד הקבוצה איציק ניסים ויו"ר המועדון שמעון מזרחי.מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
איתנו

להיות מכביסט

מצטרפים למועדון האוהדים הרשמי ונשארים הכי קרובים שיש. תוכן בלעדי, כל העדכונים לפני כולם, הזמנות לאירועים ומלא הטבות ופעילויות צהובות במיוחד

הצטרפו עכשיו!
איתנו
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
×