תפריט
כפתור ימני - כרטיסים כפתור אמצעי - חנות שמאלי - מנויים
כפתור ימני - כרטיסים כפתור אמצעי - חנות שמאלי - מנויים

400 ילדים לקחו חלק בפרויקט jr.NBA

המיזם העולמי, שמתקיים ב-22 מדינות, הגיע גם השנה לתל אביב. הילדים עברו קליניקת כדורסל, פגשו כוכב עבר בינ"ל וגם ערכו טורניר עם המדים של הגדולים

21/05/2018
ראשי · נוער · 400 ילדים לקחו חלק בפרויקט jr.NBA
בית הספר לכדורסל של מכבי תל אביב הפך ליום אחד לתחרות בין הקבוצות הטובות ב-NBA. הכל קרה במסגרת פרויקט jr.NBA, מיזם עולמי המתרחש ב-22 מדינות מסביב לכדור והגיע הפעם לישראל. האירוע היוקרתי כלל טורניר מרתק, קליניקת כדורסל ומפגש עם כוכב העבר מרקו מיליץ' וכן עם כוכבי העבר וההווה של מכבי FOX ת"א. 

טורניר הכדורסל נערך בהשתתפות כ-400 ילדים בכתות ד-ה' מ-22 בתי ספר ברחבי הארץ. כמיטב המסורת באירועי jr.NBA, כל קבוצה לבשה זהות של קבוצת NBA וכך זוהו הקבוצות. למשחק הגמר הגיעה יוטה ג'אז (בי"ס נעמי שמר) מול מילווקי באקס (גבריאלי), שזכתה בתואר. 

עוד לפני משחק הגמר נערך אימון משותף מיוחד למאות הילדים באולם הדר יוסף. על התזמורת ניצח המאמן טום ברוס, הממונה על אימוני jr.NBA באירופה. השחקנים המתחילים התנסו בתרגילי מסירה, שיתוף פעולה, זריזות מחשבה והגנה. לאחר האימון ההמוני, אותו העבירו במקביל מאמני בית הספר לכדורסל של מכבי בניהולו של אלון בן זקן, ישבו הילדים לשיחה עם מרקו מיליץ'. כוכב העבר, שהיה הסלובני הראשון ב-NBA, סיפר לנוכחים על דרכו בלובליאנה, בולוניה, ריאל מדריד, פילדלפיה וגם פיניקס, הכל בסיוע מתורגמן בשם דורון ג'מצ'י. 

באירוע נכח גם סנטר העבר ניקולה וויצ'יץ', הג'נרל מנג'ר של מכבי שגם בנו היה אחד הילדים המתאמנים. כמו כן הגיעו הקפטן לשעבר טל ברודי, הורי הילדים וכן הגארדים נוריס קול (פעמיים אלוף NBA) ופייר ג'קסון, שניהם בעלי ניסיון בליגה הטובה בעולם. 

"מכבי תל אביב זה מועדון גדול וחשוב, לא רק בישראל אלא בכל העולם", אמר מרקו מיליץ' לאתר הרשמי של מכבי FOX תל אביב. "טוב לראות כאן את כל הילדים עובדים ומבינים שאימון הם הדרך להשתפר ולהגשים את החלום. יש כאן אווירה מצוינת והעובדה שרואים ממש מול העיניים שחקנים שעשו זאת נותנת את התקווה הגדולה ביותר".מנהל מחלקת הנוער אלון בן זקן הסיף: "אני מקווה שכולם ניהנו פה, גם מהקליניקה וגם מהפיינל פור. מבחינתנו אם פעם יצאו מפה שחקני כדורסל לקבוצה הראשונה שלנו מכבי תל אביב, זה יהיה התגשמות חלום מבחינתי".

הג'נרל מנג'ר של המועדון ניקולה וויצ'יץ' סיכם: "כולם פה ילדים שלנו מתוכנית הנוער של המועדון, מכבי מעמידה רף גבוה בפן הספורטיבי והארגוני, ה-NBA שמים לב לזה ולכן הם כאן".


מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
איתנו

להיות מכביסט

מצטרפים למועדון האוהדים הרשמי ונשארים הכי קרובים שיש. תוכן בלעדי, כל העדכונים לפני כולם, הזמנות לאירועים ומלא הטבות ופעילויות צהובות במיוחד

הצטרפו עכשיו!
איתנו
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
×