תפריט
כפתור ימני - כרטיסים כפתור אמצעי - חנות שמאלי - מנויים
כפתור ימני - כרטיסים כפתור אמצעי - חנות שמאלי - מנויים

אוהב להיות בבית

כוכב על, אייקון מקומי ובן בית. אולסי פרי חוגג יום הולדת 69, מקבל מחמאות מהבוס ומדבר על הדרך במחלקת הנוער: "מחפש ילדים שמבקשים להשתפר"

03/07/2019
ראשי · נוער · אוהב להיות בבית
אוהב להיות בבית
השם אולסי פרי היה במשך שנים צירוף מילים שמשמעותו בישראל גבוה. לא סתם גבוה, ענק או נפיל. 2.08 מטרים בעידן בו קידומת 2 במדידה אנכית הייתה עילה לדיווח לרשויות. כוכב שהיה חלק בלתי נפרד מהפיכת מכבי תל אביב לאימפריה בקנה מידה יבשתי. וככה גם זוכרים אותו הורי השחקנים הצעירים. 

פרי עבר הרבה תהפוכות בחייו לפני שקיבל את ההצעה לחזור הביתה. למכבי. כאן חיכו לו חיבוק חם והזדמנות נוספת. הסנטר האגדי עובד מזה מספר שנים במחלקת הנוער של המועדון, חולק מניסיונו ותבונתו עם דור העתיד

"אולסי מאמן בקבוצת נערים במועדון", מספר לאתר הרשמי אלון בן זקן, מנהל מחלקת הנוער ובית הספר לכדורסל ושחקן עבר במכבי בעצמו. "הוא מעביר 3-4 אימונים בשבוע ועובד במקביל עם עוד מאמן. הוא חלק מאיתנו". "בסך הכל אני עובד כבר עשר שנים בנוער של מכבי", אומר אולסי פרי בראיון לאתר הרשמי של המועדון. "בקדנציה הזאת התחלתי לפני שבע שנים, עבדתי במקביל עם כמה מאמנים. הדרכתי נערים במשך 4-5 שנים וגם קבוצות ילדים. כיום אני עובד עם הנערים יחד עם מאמן בשם מוטי בר נוי". 

אילו תגובות אתה מקבל מההורים? 
"תגובות מדהימות, הם כל הזמן מדברים על התקופה בה אני שיחקתי. בשנה שעברה, למשל, פתחנו עונה בלי ניצחונות. אחרי התחלה קשה התחלנו לנצח וההורים היו אלה שהכי מאושרים". 

מה אתה הכי אוהב בעבודה עם הדור הבא? 
"בוגרים חושבים שיודעים הכל, אבל הילדים אוהבים ללמוד וזה משהו מדהים". 

אז מה אתה מנסה ללמד אותם?  
"תשוקה למשחק, ווינריות, להאמין בעצמך. כמו הקבוצה ששיחקנו בה, היינו מלאי תשוקה. אני מחפש ילדים שעובדים קשה ומחפשים כל הזמן איך להשתפר. זכינו בשתי אליפויות עם קבוצות נערים שעבדתי איתן והחבר'ה שמתחילים יודעים את זה ומנסים ללכת בעקבות הקבוצות הקודמות". כוכב עבר בן למעלה מ-65 זה לא בדיוק הפרופיל הקלאסי של מאמן נוער בישראל. מוזר? אולי. במחלקת הנוער רואים את היתרונות שבכך. "אולסי מביא איתו ניסיון", מסביר בן זקן. "הוא מלמד הרבה איך להתנהג ככדורסלן מקצועי, איך להכין את עצמך לפני משחקים". 

"מדובר באדם מאוד נוח, מאוד מכבד ומאוד מקשיב. אולסי הוא אדם שרוצה ללמוד, שקט מאוד באופי שלו", ממשיך מנהל הנוער, ומבהיר: "הוא שם ואגדה. מודל לחיקוי מבחינת ההורים, שמעבירים את החוויות שלהם ומספרים לילדים. זה מרכיב חשוב ביצירת מוטיבציה להצטרף ולהשתפר". אולסי פרי הוא אחד השחקנים הגדולים ביותר ששיחקו בישראל. הוא לבש את הגופיה מספר 8 בצהוב במשך תשע עונות. במהלך התקופה זכה עם הקבוצה בשתי אליפויות אירופה (1977 ו-1981) ובגביע הבין־יבשתי. 

בליגה שיחק שבע עונות, שהסתיימו עם 7 אליפויות ו-6 גביעי מדינה. הוא מדורג עד היום במקום הרביעי בין קלעי מכבי באירופה (2,077 נקודות) ובמקום ה-12 בין הקלעים בליגה (2,171). היום אולסי פרי חוגג יום הולדת 69 בבית. במכבי.מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
איתנו

להיות מכביסט

מצטרפים למועדון האוהדים הרשמי ונשארים הכי קרובים שיש. תוכן בלעדי, כל העדכונים לפני כולם, הזמנות לאירועים ומלא הטבות ופעילויות צהובות במיוחד

הצטרפו עכשיו!
איתנו
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
×