תפריט
כפתור ימני - כרטיסים כפתור אמצעי - חנות שמאלי - מנויים
כפתור ימני - כרטיסים כפתור אמצעי - חנות שמאלי - מנויים

מנהלה המקצועי של קבוצות הקט-סל החדש: עדי עמוס

לקראת פתיחת עונת 2018/19 ישבנו לשיחת היכרות עם עדי עמוס, מאמן קבוצת הנערים לאומית והילדים של המועדון, והיום גם מנהלה המקצועי החדש של קבוצות הקט- סל במחלקת הנוער, על עברו המקצועי, מטרותיו ושאיפותיו לעתיד שחקני הקט-סל

15/10/2018
ראשי · נוער · מנהלה המקצועי של קבוצות הקט-סל החדש: עדי עמוס
מנהלה המקצועי של קבוצות הקט-סל החדש: עדי עמוס
זוהי השנה הראשונה במחלקת הנוער של דור העתיד בה החליטו למנות מנהל מקצועי המשתייך לקבוצות הקט- סל בלבד. עדי עמוס, מאמן קבוצת הנערים והילדים בדור העתיד, ועוזר מאמן נבחרת ישראל מונה לתפקיד זה.   
המנהל המקצועי של מחלקת הנוער, אורן אהרוני, בתגובה למינוי: "מספר קבוצות הקט- סל שלנו גדלו מאוד, והבנו שאנחנו צריכים ורוצים פיקוח טוב יותר ומקצועי על קבוצות אלו, וגם הכוונה טובה יותר ומפוקחת למאמנים של אותן הקבוצות".1. מתי לראשונה נפגשת עם ענף הכדורסל?
אני והכדורסל נפגשנו די מאוחר האמת, מאחר ואני הייתי בכלל שחקן כדורגל (די טוב). בגיל 13 כשהחלטתי להתנסות בכדורסל, הענף גרם לי להבין כמה חוכמה ואמוציות יש במשחק הזה, זה משך אותי מאוד. את הקריירה בתור שחקן התחלתי בעירוני נהריה.

2. היכן לראשונה התחלת לאמן, ובאילו מועדונים עד היום אימנת?
גם בתור מאמן התחלתי בעירוני נהריה. כששיחקתי בקבוצת הנוער התחלתי במקביל לאמן בבית ספר לכדורסל. אימנתי בנהריה את מגוון קבוצות הגילאים עד קבוצת הנערים, ובשנה האחרונה הייתי גם עוזר מאמן שני בקבוצה הבוגרת של המועדון. אימנתי בנבחרות בית ספר קבוצות בנים ובנות. עם קבוצת הבנות עלינו גם לליגת העל של בתי הספר.
לאחר מכן עברתי לעבוד בגלבוע מעיינות 4 שנים. אימנתי את כל הקבוצות, מקט סל ועד נוער, ובמקביל התחלתי לעבוד בנבחרות ישראל הצעירות. אח"כ עברתי לאמן באקדמיה לכדורסל בוינגייט במשך 3 שנים ושם נכנסתי לצוותי אימון של נבחרות ישראל מקדטים ועד הבוגרים. הקיץ בנבחרות הייתי עוזר מאמן נבחרת הבוגרים ומאמן ראשי לנבחרת גילאי 15.
חשוב לי לשתף שבדרך פגשתי המון אנשים טובים שבעזרתם למדתי ואני עדיין לומד כל יום דברים חדשים. זה אחד הדברים המקסימים שקרו לי בדרך שלי מנהריה ועד עכשיו. וכמובן המשפחה שלי שהולכת אחרי לכל מקום ותומכת ועוזרת לי להגשים את עצמי.

3. אלו יתרונות לדעתך קיימים בענף הכדורסל?
ישנם הרבה יתרונות, אחד היתרונות הגדולים הוא שאתה יכול להיות שותף להצלחה גם בלי לקלוע סל, זה אדיר. עצם המאמץ, ההבנה והויתור על האגו בשביל האחר יכולים לתרום לפעמים הרבה יותר משחקן שרק קולע. מכיוון שהמשחק בנוי משני צידי המגרש וכולם עושים הכול (התקפה,הגנה) היכולת להשפיע בתור שחקן גדולה הרבה יותר מאשר קליעת סל. בעצם כל שחקן יכול להשפיע על המשחק בהמון אלמנטים שונים ברגעים קריטים. קבוצתיות וחברות אלו יתרונות חשובים שהכדורסל מלמד אותך.

4. על אילו דברים מרכזיים לדעתך יש להתמקד בקבוצות הקט-סל?
ישנם המון ערכים שאני מקפיד עליהם בגיל הזה מעבר לדברים המקצועיים. בגילאי קט- סל אחד הדברים שיש לשים מול עינינו זה קודם כל ליהנות, מדרך הלמידה, מחוסר הצלחה, מהשתייכות למשהו שגדול יותר מאיתנו וליהנות על המגרש עם החברים. אחת הפעולות השנה בפן המקצועי זה באמת למנות מנהל מקצועי לגילאי קט סל, לתת דגש לגילאים המתחילים במחלקת הנוער ולבחור מאמנים מצויינים שזה לא פחות חשוב. התחלנו את העבודה עם המאמנים כבר באוגוסט דרך השתלמויות למאמנים והעברת מסרים מקצועיים לכל מאמן. המאמן זו דמות מרכזית וחשובה בגילאים האלו מאוד.

5. בתור המנהל המקצועי של קבוצות הקט-סל בדור העתיד, אתה מסתכל על השחקנים בתחילת עונה, איך אתה רוצה לראות אותם בסיומה של שנה?
בניית היסודות היא מאוד קפדנית וסזיפית ובתום השנה הראשונה אנחנו בטוחים שנראה כמו בכל שנה שחקנים צעירים עם אהבה למשחק ורצון גדול ללמוד ולהשתפר. את הקבוצות של הקט-סל בשנתם השנייה אנחנו מכינים כבר למחלקת הנוער ולליגה. אני מאמין שאחרי תהליך של שנתיים בגילאי הקט סל נקבל למחלקת נוער בני אדם טובים, שחקנים שרוצים להמשיך לעבוד נכון (לאו דווקא קשה), שרוצים ללמוד ולהטמיע את ערכי הכדורסל שלנו בהמשך הדרך.

6. מה אתה חושב על השיטה החדשה של ליגות הקט- סל, בה בעצם תכלית התחרותיות יורדת מכיוון שאין ספירת נקודות במשחק וטבלת מיקום?
השיטה החדשה נכונה יותר מבחינה תחרותית כלפי חוץ, אבל עדיין השחקנים האלה מתרגשים בדיוק אותו דבר ורוצים להצליח באותה המידה. אנחנו מנסים לשדר להם דווקא צדדים נוספים של השיטה כגון: הטמעת הרגלי העבודה שלנו במשך השבוע לתוך משחק שכולל מאמץ פיזי. ההסתכלות שלנו בתור מועדון על חשיבות הדרך מעבר לניצחון או הפסד.

7. שלושה טיפים שיש לך לתת לשחקני הקט- סל
• שחקן שמחייך על המגרש הוא שחקן שנהנה על המגרש
• תרשמו לכם במחברת בכל סוף אימון דבר אחד שעשיתי טוב באימון ודבר אחד שאני רוצה לשפר לאימון להבא.
• ההנאה מלראות חבר קולע סל ממסירה שלי גדולה לא פחות מלקלוע סל בעצמי.


מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
איתנו

להיות מכביסט

מצטרפים למועדון האוהדים הרשמי ונשארים הכי קרובים שיש. תוכן בלעדי, כל העדכונים לפני כולם, הזמנות לאירועים ומלא הטבות ופעילויות צהובות במיוחד

הצטרפו עכשיו!
איתנו
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
×