תפריט
כפתור ימני - חידוש כפתור אמצעי - מנוי חדש כפתור אמצעי - חנות
כפתור ימני - חידוש כפתור אמצעי - מנוי חדש כפתור אמצעי - חנות

הלך לעולמו אמנון נתנאל

נפטר איש המשק האגדי של מכבי, ששימש בתפקיד במשך 35 שנים. שמעון מזרחי: "היה דוגמא למסירות ואהבת והמועדון"

21/10/2018
ראשי · חדשות · הלך לעולמו אמנון נתנאל
הלך לעולמו אמנון נתנאל
הלך לעולמו איש המשק האגדי של מכבי תל אביב אמנון נתנאל (76), שהחל לשמש בתפקיד בשנת 1967. 

נתנאל ז"ל היה איש המשק של מכבי במשך לא פחות מ-35 שנים ותחת ידיו האמונות עברו כמה מגדולי הכוכבים של הכדורסל הישראלי בכלל ומכבי תל אביב בפרט. 

אמנון נתנאל נחשב לאדם שאיפשר את הפיכת הגופיה מספר 9 לשם דבר באירופה כולה. מיקי ברקוביץ' הצעיר עלה מקבוצת הנוער וביקש את הגופיה מספר 6 של גיבור ילדותו טל ברודי. נתנאל השיב כי הגופיה תפוסה, והציע: "קח 9. השחקן עושה את המספר, לא להיפך". 

ב-2002 סיים אמנון נתנאל את תפקידו כאיש המשק של הקבוצה הבכירה, כאשר מי שירש את מקומו היה עמי ביטון הצעיר, כיום מנהל הקבוצה. 

אמנון נתנאל ז"ל, שבצעירותו שיחק כדורגל בקבוצת הנוער של מכבי תל אביב, היה נחשב תמיד פרפקציוניסט וקנאי לציוד שתמיד מצא פתרון לכל מחסור.
"בלב כבד שמעתי את הבשורה המרה על לכתו מאיתנו של אמנון נתנאל ז"ל", אמר יושב הראש עו"ד שמעון מזרחי לאתר הרשמי של המועדון. "הכרתי אותו קרוב לחמישה עשורים, עובד נאמן למועדון, שהקדיש את חייו לתפקיד שלו כאחראי משק. אני יכול להביע בשם כל מועדון הכדורסל מכבי ת"א, גם בשם מי שהכיר וגם בשם מי שלא הכיר אותו, שהיה דוגמא למסירות ואהבת המועדון. יהי זכרו ברוך".

מיקי ברקוביץ' סיפר: "אמנון נתנאל היה האחד והיחיד, מאבני היסוד של מועדון הכדורסל מכבי תל אביב. הוא היה האב הרוחני והמנטלי שלנו בכל השנים על הפרקט ומחוצה לו. בזכותו ובהמלצתו קיבלתי את הגופיה מספר 9 שהפכה להיות לימים לסמל והמספר שמזוהה איתי עד היום. יהיה זכרו עמי ברוך לעד ועם בני משפחתי".

"בצער רב קיבלתי את ההודעה העצובה על האיש שנתן כל כך הרבה ואהב את המועדון, הקבוצה ושחקניה", הגיב טל ברודי. אולסי פרי מסר: "הוא היה איש יקר, אדיב וצנוע. תמיד נתן בלי לבקש דבר בתמורה. עם חיוך הוא תמיד ניסה לעשות את המיטב בשבילנו. הייתי גדול ושונה והוא טיפל בי כמו בבן. הוא גרם לי להרגיש בבית. אשא אותו בלבי כל עוד אני חיי".

"קיבלנו את הידיעה בצער עמוק. אמנון בשבילנו היה אדם יקר שהיה קרוב לליבנו מתקופת הנוער עד לסיום התקופה בה שיחקנו במכבי", מסר בתגובה מוטי ארואסטי. "עברנו איתו תקופות מדהימות והוא תמיד שימש לנו כמשענת. אהבנו אותו מאוד מאוד. בשבילנו אמנון היה חבר, פסיכולוג, עוזר מאמן ומה לא. הוא תמיד יישאר אצלנו לנצח בתוך הנשמה. תודה אמנון על השנים ביחד".

אמנון נתנאל ז"ל הלך לעולמו כחודש לפני שמלאו לו 77 שנים. הלוויה תיערך הערב (ראשון) ב-19:00 בחולון. יהי זכרו ברוך.


צילום: עדי אבישי, מעריב


מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
לוגו מכביסט

מועדון האוהדים של מכבי תל אביב

רק מכביסטים זוכים להטבות מיוחדות, מבצעים, הנחות, מפגשים ואירועים לרשומים בלבד

הצטרפו עכשיו!
סמית
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
זכר
נקבה

תאריך לידה:
על ידי הרישום הנני מצהיר כי אני מעל גיל 18, מאשר את התקנון וקבלת תוכן פרסומי ועדכונים ממועדון הכדורסל מכבי תל אביב
×