תפריט
כפתור ימני - חידוש כפתור אמצעי - מנוי חדש כפתור אמצעי - חנות
כפתור ימני - חידוש כפתור אמצעי - מנוי חדש כפתור אמצעי - חנות

"אופי השחקנים וכימיה, מפה מתחיל הכל"

החיבור למכבי, ההתקדמות מלמטה, תפקידיו במועדון, התחביבים בפגרה ורגע קסום אחד שעלה לו בבריאות. צפו בראיון קצר עם מנהל הקבוצה עמי ביטון

17/11/2018
ראשי · חדשות · "אופי השחקנים וכימיה, מפה מתחיל הכל"
רבים מכירים את פניו בתור מי שנמצא עם הקבוצה כבר שנים. דואג, מדרבן וגם מתרגש מכל מהלך ובכל משחק. סוער על הספסל ומרגיע מסביב. לכבוד FAST BREAK, התכנית השבועית שלנו, רועי גלדסטון ישב לראיון קצר עם עמי ביטון, מנהל הקבוצה הבלתי נלאה של מכבי FOX תל אביב. 

"אני בעצם זה שאחראי על כל הנושא התפעולי והמנהלתי של הקבוצה", מספר עמי ביטון. "אני אחראי על השחקנים, על המשמעת, על נושא הזמנים, על כל הארגון הזה של טיסות לחוץ לארץ... על כל הדבר הזה כשאנחנו בחו"ל וגם בארץ". 

"גדלתי בקריות, בקריית מוצקין, והתחלתי ממש ממש מלמטה", הוא נזכר. "הייתי אפסנאי, אחרי זה מנהל משק ומנהל תפעול עד שקודמתי להיות מנהל הקבוצה". איך מישהו מהקריות מגיע לאהוד את מכבי תל אביב? 
"זה באמת סיפור ארוך. בזמנו, לפני מעל 20 שנה, הייתי אוהד מקורב כזה והייתי בא לעזור לאמנון נתנאל זכרונו לברכה, שנפטר לא מזמן. הייתי מגיע לעזור ותוך כדי כך התקרבתי לקבוצה. כשאמנון נתנאל פרש, אז מוני פנאן ז"ל התקשר אליי ושאל אותי אם אני רוצה לבוא לעבוד במכבי ולהחליף את אמנון. כמובן שהסכמתי ולאט לאט התקדמתי". 

לא יודע אם יש לך זמן, אבל אם יש אז מה התחביב שלך? 
"הזמן הפנוי שיש לי זה רק בפגרה ואז אני פשוט חובב אקסטרים וטיולים. זה מה שאני אוהב. גלישה, צניחה עשיתי, למרות שאני מאוד מפחד מטיסות. זה עוד משהו שלא כולם יודעים, אני מאוד מפחד מטיסות. אני אוהב גלישה ולטייל בעולם". 

מה הרגע הכי קסום שהיה לך עם מכבי?
"הרגע הכי קסום שהיה לי זה 'נס ז'לגיריס', זה היה משהו מטורף. היה סיפור מאחורי זה, בכל אופן מבחינתי. אחרי המשחק, מהלחץ, פשוט התאשפזתי בבית חולים עם חום גבוה. באמת, עד כדי כך. רק בבוקר עיכלתי את מה שקרה. עדיין, זה הרגע הכי קסום שהיה. מה שיכול להיות זה עוד זכיה בגביע אירופה, שזה משהו שאני מאוד מחכה לו".   

מה הדבר הכי חשוב בקבוצת כדורסל? 
"אופי השחקנים והכימיה ביניהם, חדר ההלבשה. מפה מתחיל הכל. אם הכימיה טובה וגם אופי השחקנים, אז גם אם מקצועית הם פחות טובים עדיין אפשר להוציא משהו. אם בכימיה ואופי השחקנים לא טוב, אז אי אפשר להגיע לכלום. לא משנה כמה מוכשרים וטובים הם יהיו".מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
לוגו מכביסט

מועדון האוהדים של מכבי תל אביב

רק מכביסטים זוכים להטבות מיוחדות, מבצעים, הנחות, מפגשים ואירועים לרשומים בלבד

הצטרפו עכשיו!
סמית
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
זכר
נקבה

תאריך לידה:
על ידי הרישום הנני מצהיר כי אני מעל גיל 18, מאשר את התקנון וקבלת תוכן פרסומי ועדכונים ממועדון הכדורסל מכבי תל אביב
×