תפריט
כפתור ימני - כרטיסים כפתור אמצעי - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות
כפתור ימני - כרטיסים כפתור אמצעי - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות

הלך לעולמו מנחם קורמן

כדורסלן מכבי והנבחרת, שהפך גם למורה אגדי לחינוך גופני, נפטר בגיל 91. נחשב לשחקן הראשון בישראל שהשתמש בקליעת ניתור. היה חבר איגוד האתלטיקה

24/11/2018
ראשי · ארכיון כתבות · הלך לעולמו מנחם קורמן
הלך לעולמו מנחם קורמן
מועדון הכדורסל מכבי תל אביב מרכין ראש על לכתו של מנחם קורמן, מראשוני הכוכבים בענף במדינת ישראל הצעירה. קורמן הלך לעולמו ביום שישי האחרון והוא בן 91. 

מנחם קורמן, יליד 1927 מתל אביב שהתגייס בצעירותו לארגון ההגנה, היה בין שחקני החמישיה המצליחה של מכבי ת"א בשנות ה-50' של המאה הקודמת. יכולתו תחת המאמן יהושע רוזין הובילה גם לזימונו לנבחרת ישראל. במדים הלאומיים שיחק קורמן גם במשחקים האולימפיים בהלסינקי 1952 ובאליפות אירופה שהתקיימה במוסקבה בשנת 1953, תחרות אותה סיימה הנבחרת במקום החמישי בעיצומה של המלחמה הקרה. בעיני רבים, הוא נחשב לשחקן הראשון בישראל שהשתמש בג'אמפ שוט - קליעת ניתור שלא הייתה קיימת במחוזותינו קודם לכן. 

במקביל להיותו שחקן החל קורמן להדריך בקורס מאמני כדורסל ובהמשך החל ללמד חינוך גופני. הוא לימד בנווה צדק, יד אליהו ובמשך למעלה מ-40 שנה היה המורה האגדי לחינוך גופני ומאמן האתלטיקה בתיכון עירוני ט' בתל אביב. 

מנחם קורמן אף אימן את נבחרת הנשים של ישראל באתלטיקה קלה, נמנה על צוותי מאמני נבחרת הגברים, ניהל מאות תחרויות ואף היה חבר איגוד האתלטיקה במשך כחמש עשרה שנים.

בשנת 2006 קיבל מעיריית תל אביב את פרס דב הוז כאות הוקרה על תרומתו לקידום הספורט בישראל. בסוף השבוע האחרון, כאמור, הלך לעולמו והוא בן 91. יהי זכרו ברוך.


קורמן מול יוגוסלביה באליפות אירופה 1953 


קורמן מימין, רלף קליין משמאלמכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
לוגו מכביסט

מועדון האוהדים של מכבי תל אביב

רק מכביסטים זוכים להטבות מיוחדות, מבצעים, הנחות, מפגשים ואירועים לרשומים בלבד

הצטרפו עכשיו!
סמית
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
זכר
נקבה

תאריך לידה:
על ידי הרישום הנני מצהיר כי אני מעל גיל 18, מאשר את התקנון וקבלת תוכן פרסומי ועדכונים ממועדון הכדורסל מכבי תל אביב
×