תפריט
כפתור ימני - כרטיסים כפתור אמצעי - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות
כפתור ימני - כרטיסים כפתור אמצעי - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות

תוספת כוח בבקבוק

מה יש במשקאות הספורט של הכדורסלנים, במה הם עוזרים ומה שותים שחקני מכבי? תזונאית הקבוצה רקפת אריאלי עם כל התשובות

26/02/2019  |  מאת: רקפת אריאלי
ראשי · ארכיון כתבות · תוספת כוח בבקבוק
תוספת כוח בבקבוק
כולנו צופים בעניין רב במשחקי הכדורסל. אנחנו מכירים את הרגעים האלה, בהם שחקן נדרש לספרינט מהיר בהתקפה מתפרצת או לוחץ את הכדור בהגנה. נקודות בהן השחקן דוחף את עצמו עוד ועוד למאמץ גופני מוגבר. או הרגע בזריקות העונשין בו סוגרים לריבאונד, נשענים על הברכיים והזיעה ניגרת ומטפטפת. ירידה לספסל, לגימה ממשקה ספורט כמו POWERADE וקדימה למאמץ הבא.

בעולם הספורט ההישגי נדרש הספורטאי למצות את שיא יכולתו הגופנית והנפשית בכדי להגיע להישגים מירביים. בעידן שבו המרחק בין תהילה לאכזבה מוכרע לעתים בהחלטה אחת, בקליעה אחת ובתנועה אחת, קיימת חשיבות רבה להכנת קפדנית ומדוקדקת של הכדורסלן במישורים השונים.

שחקן כדורסל במכבי תל אביב שורף במשחק כ-800-1500 קלוריות, כתלות במשקלו ובכמות הדקות שהוא משחק. מקור האנרגיה העיקרי הינו הפחמימות. ביום המשחק, השחקנים צורכים תפריט עשיר בפחמימות (דגנים, פירות) על מנת להגיע עם מאגרי אנרגיה מלאים, אבל מספיקים כמה ספרינטים וכמה ניתורים כדי לדלל את אותם מאגרי אנרגיה. דלדול המאגרים יפגע ביכולת האירובית, האנאירובית, המנטלית והקוגניטיבית.

מטרתם של משקאות ספורט, כמו POWERADE בו מכבי עושה שימוש, היא לספק נוזלים, אנרגיה ומלחים. הם מכילים פחמימות (סוכרים) בצורה מפורקת שניתנת לספיגה מהירה ובכך תורמים לאספקת אנרגיה במהלך המשחק ולהארכת משך המאמץ ועצימותו.

ריכוז הפחמימות במשקה הספורט תורם לספיגה מהירה של הנוזלים ומסייע במניעת התייבשות. כמו כן, המשקאות מכילים מלחים אותם מאבדים בזיעה ובכך ממזערים את נזקי ההזעה. מסיבות אלה, השחקנים מנצלים כל הפסקה כדי ללגום כמה לגימות מהמשקה.

רקפת אריאלי היא תזונאית קבוצת מכבי FOX תל אביב


מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
לוגו מכביסט

מועדון האוהדים של מכבי תל אביב

רק מכביסטים זוכים להטבות מיוחדות, מבצעים, הנחות, מפגשים ואירועים לרשומים בלבד

הצטרפו עכשיו!
סמית
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
זכר
נקבה

תאריך לידה:
על ידי הרישום הנני מצהיר כי אני מעל גיל 18, מאשר את התקנון וקבלת תוכן פרסומי ועדכונים ממועדון הכדורסל מכבי תל אביב
×