תפריט
כפתור ימני - חידוש כפתור אמצעי - מנוי חדש כפתור אמצעי - כרטיסים
כפתור ימני - חידוש כפתור אמצעי - מנוי חדש כפתור אמצעי - כרטיסים

"מעוררת השראה"

הספורטאית הפראלימפית פסקל ברקוביץ' ביקרה באימון מכבי: "יש לנו כל כך הרבה במשותף - לשמור על פוקוס, לעבוד קשה ולהיות מחויבים למטרות"

29/01/2019
ראשי · חדשות · "מעוררת השראה"
"מעוררת השראה"
החותרת הפראלימפית פסקל ברקוביץ' ביקרה השבוע באימון מכבי FOX תל אביב, שוחחה עם השחקנים והמאמן יאניס ספרופולוס ואפילו עברה אימון כדורסל אישי. 

כידוע, לברקוביץ' יש סיפור חיים מורכב מאוד. בדצמבר 1984, בדרכה לבית הספר בצרפת, החליקה ברקוביץ' על פסי רכבת ושתי רגליה נקטעו כתוצאה ממעבר רכבת באותו הזמן על המסילה. הרופאים נאבקו על חייה במשך שבועיים ולאחר מכן שהתה במשך חצי שנה באשפוז.

ב-1985 הגשימה חלום, עלתה לישראל והתגייסה לצה"ל. היא הייתה המתנדבת הראשונה בצה"ל ששירתה כשהיא על כסא גלגלים. משנת 1989 התאמנה לסירוגין פסקל ברקוביץ' בשחייה במסגרת נבחרת ישראל. ב-2008 ייצגה את ישראל במשחקים הפראלימפיים בבייג'ין, שם סיימה במקום ה-8 בחתירה אקדמית. היא ייצגה את ישראל גם במקצוע אופני היד ובקיאק וכתבה שני ספרים רבי-מכר. פסקל ברקוביץ', שמרצה בנושאים של פריצת גבולות והגשמה עצמית, אמרה לאתר הרשמי של מכבי לאחר הביקור באימון: "זו הייתה חוויה מדהימה מבחינתי לפגוש את הקבוצה. הם קיבלו אותי בחום, למרות המתחים והלחץ בלוח הזמנים של קבוצת כדורסל בעיצומה של עונה. שיתפנו אחד את השני בחוויות שלנו בנוגע לאימונים ולהכנות המנטליות. יש לנו כל כך הרבה במשותף - לשמור על פוקוס, לעבוד קשה בכל יום, ולהיות מחויבים למטרות שאנו מציבים לעצמנו". 

המאמן יאניס ספרופולוס אמר בעקבות הביקור לאתר הרשמי: "שמחנו מאוד לארח את הגברת ברקוביץ' באימון שלנו. היא מבריקה. אישיות ספורט ואישיות בכלל. היא דוגמא לאומץ, אישיות, יש לה נשמה גדולה וחזקה והיא בהחלט מעוררת השראה. המוטו של מכבי הוא שאנחנו לעולם לא מוותרים, וזו בדיוק הדרך שבה היא חיה את חייה". 

"העובדה שהיא השתתפה באולימפיאדות ומתחרה ב-3 ענפים שונים מראה שאם רוצים משהו מאוד, אפשר להצליח", הדגיש ספרופולוס. "זו הייתה חוויה לארח אותה".מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
לוגו מכביסט

מועדון האוהדים של מכבי תל אביב

רק מכביסטים זוכים להטבות מיוחדות, מבצעים, הנחות, מפגשים ואירועים לרשומים בלבד

הצטרפו עכשיו!
סמית
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
זכר
נקבה

תאריך לידה:
על ידי הרישום הנני מצהיר כי אני מעל גיל 18, מאשר את התקנון וקבלת תוכן פרסומי ועדכונים ממועדון הכדורסל מכבי תל אביב
×