תפריט
כפתור ימני - חידוש כפתור אמצעי - מנוי חדש כפתור אמצעי - כרטיסים
כפתור ימני - חידוש כפתור אמצעי - מנוי חדש כפתור אמצעי - כרטיסים

חי את החלום

המשחקים עם הנוער, האליפות עם העתודה, דקות המשחק, העבודה הקשה והמוטו לחיים. הראיון שהעניק דני אבדיה לאתר היורוליג

31/01/2019
ראשי · אירופה · חי את החלום
דני אבדיה נבחר לחמישיית טורניר הנוער של היורוליג, בו סיימה מכבי טדי תל אביב במקום השני. הנציג היחיד של הקבוצה הבוגרת הספיק כבר לחזור לישראל ולטוס לוויטוריה, אבל לפני כן העניק ראיון לאתר היורוליג בו דיבר על הטורניר, דקות המשחק והגישה שלו בעולם הכדורסל. 

"נהניתי מאוד להגיע לאולם היפהפה הזה, לשחק עם החברים הכי טובים שלי ולנצח משחקים", אמר לאתר היורוליג דני אבדיה. "זו הסיבה בגללה אני משחק: ליהנות ולהתחרות יחד עם החברים שלי, להילחם יחד עם החברים שלי. זה הכי טוב שאוכל לבקש". 

כשנשאל על התחושות עקב הזכיה בקיץ באליפות אירופה לנבחרות עתודה, השיב אבדיה: "אני לא יכול להסביר עד כמה זה היה משמעותי עבורי ומה הייתה הנבחרת הזאת בשבילי. חוויה גדולה וכבוד לייצג את המדינה שלי ולהביא את מדליית הזהב הראשונה. אעשה את המיטב כדי לזכות בכל התארים שבעולם". 

דני אבדיה גם נשאל על ההשתלבות בגיל צעיר בקבוצה הבוגרת של מכבי, והסביר: "אני חושב שהגיל לא ממש משנה. כשאני משחק בבוגרים, אני לא חושב כמה אני צעיר או עד כמה אני חלש. אני משחק את המשחק שלי ולכל אחד יש קצב התקדמות שונה. כל אחד מתפתח במהירות שונה ואני לא מודאג". כשהזכירו לו את היום בו הפך לשחקן הצעיר ביותר ששיחק במדי הקבוצה הבוגרת של מכבי בגיל 16 ו-320 ימים, סיפר: "הייתי נרגש, אבל החברים שלי מסרו לי את הכדור. הם רצו שאקלע ואני מודה להם על זה". כמעט שנה לאחר מכן, בבית מול פנרבחצ'ה במשחקו הראשון של יאניס ספרופולוס כמאמן בהיכל, ערך אבדיה את הבכורה ביורוליג. 

"הפעם כבר לא הייתי עצבני, הייתי בטוח בעצמי", גילה דני אבדיה על אותו משחק מול פנר. "נכנסתי למגרש מאוד מוכן ועמוס במוטיבציה. לא קיבלתי הרבה דקות, אבל ניסיתי לעשות את המיטב ואני אסיר תודה על כך שקלעתי את הסל ההוא. זה רגע שיישאר איתי כל החיים". 

על המשימות היום-יומיות סיפר השחקן בן ה-18: "אני עושה כל מה שאני יכול. אני עובד קשה וממש משתפר באימונים. אני מתקדם וגורם למאמן לסמוך עליי. אני מנסה לשחק טוב בהגנה. אני לא מודאג לגבי דקות משחק, אבל עובד קשה ומודה על הדקות שאני כן מקבל. הן חשובות ואני לא דואג, הן עוד יגיעו". 

למי שכבר מכיר את הסטורי של דני אבדיה באינסטגרם, ההאשטאג #LivingTheDream נראה מוכר. "זה פשוט כיף", הסביר. "בכל יום אני אומר תודה על עוד יום בו אני יכול לגעת בכדור, לקלוע ולהיות באולם עם החברים שלי. זה ממש לחיות את החלום ולא אשנה זאת. זה תמיד יישאר המוטו שלי".מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
לוגו מכביסט

מועדון האוהדים של מכבי תל אביב

רק מכביסטים זוכים להטבות מיוחדות, מבצעים, הנחות, מפגשים ואירועים לרשומים בלבד

הצטרפו עכשיו!
סמית
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
זכר
נקבה

תאריך לידה:
על ידי הרישום הנני מצהיר כי אני מעל גיל 18, מאשר את התקנון וקבלת תוכן פרסומי ועדכונים ממועדון הכדורסל מכבי תל אביב
×