תפריט
כפתור ימני - מנויים כפתור אמצעי - כרטיסים כפתור שמאלי - חנות
כפתור ימני - מנויים כפתור אמצעי - כרטיסים כפתור שמאלי - חנות

הלך לעולמו ת'נאסיס ינאקופולוס

מועדון מכבי תל אביב מצטרף לצער משפחת הכדורסל העולמי על מות נשיא פנאתינייקוס לשעבר. מזרחי: "מדובר באובדן לכדורסל האירופאי"

19/03/2019
ראשי · חדשות · הלך לעולמו ת'נאסיס ינאקופולוס
הלך לעולמו ת'נאסיס ינאקופולוס
נשיא פנאתינייקוס לשעבר ת'נאסיס ינאקופולוס הלך לעולמו בגיל 88, תשעה חודשים לאחר מותו של אחיו פאבלוס ינאקופולוס. השניים הפכו את הירוקים לאחת הקבוצות המצליחות ביבשת בכדורסל המודרני וכיום עומד בראש המועדון דימיטריוס ינאקופולוס, בנו של פאבלוס.

יו"ר מועדון הכדורסל מכבי תל אביב שמעון מזרחי מסר: "הגיעה לאוזנינו ידיעה מצערת בדבר פטירתו של ת'אנסיס ינאקופולוס, האח ה-3 במשפחת הבעלים של קבוצת פנאתינייקוס, עמם היה לנו קשר הדוק ביותר לאורך כל השנים. אנו מצרים על פטירתו ונזכיר רק שבחודש ספטמבר השתתפנו בטורניר באתונה לזכרו של פאבלוס ינאקופולוס, האח הבכור שהלך גם הוא לעולמו".

"בין האחים ינאקופולוס לבין הנהלת מכבי שררו תמיד כבוד הדדי וחברות אמת", סיפר מזרחי. "היריבות הייתה על המגרש בלבד ומדובר באובדן לכדורסל האירופאי. ת'אנסיס ואחיו פאבלוס, שהלך כאמור לעולמו לפני מספר חודשים, הצעידו את פנאתינייקוס למעמד של מועדון פאר בכדורסל האירופאי. מועדון הכדורסל מכבי ת"א ואני באופן אישי משתתפים בצער המשפחה ובצערם של אוהדי פאו".
ת'נאסיס ינאקופולוס שימש כנשיא פנאתנייקוס בין השנים 2002-2012, אך השפעתו על המועדון החלה עוד ב-1987 כשהוא ואחיו הצטרפו לקבוצה. השניים השתלטו על פאו והפכו אותה לאחת הקבוצות הדומיננטיות באירופה עם זכיה ראשונה ב-1996, שלוותה לאחר מכן ב-5 זכיות נוספות (2000, 2002, 2007, 2009 ו-2011).

בסך הכל בזמן שהאחים 
ינאקופולוס ניהלו את פנאתינייקוס הירוקים זכו ב-6 אליפויות אירופה, 9 אליפויות יוון, 9 גביעי מדינה וגביע בין-יבשתי אחד.


מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
לוגו מכביסט

מועדון האוהדים של מכבי תל אביב

רק מכביסטים זוכים להטבות מיוחדות, מבצעים, הנחות, מפגשים ואירועים לרשומים בלבד

הצטרפו עכשיו!
סמית
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
זכר
נקבה

תאריך לידה:
על ידי הרישום הנני מצהיר כי אני מעל גיל 18, מאשר את התקנון וקבלת תוכן פרסומי ועדכונים ממועדון הכדורסל מכבי תל אביב
×