תפריט
כפתור ימני - כרטיסים כפתור אמצעי - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות
כפתור ימני - כרטיסים כפתור אמצעי - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות

וויצ'יץ': "אלימות כזו פוגעת בכולנו"

המנהל הספורטיבי על האוהד התוקף: "עדיין מחכים להחלטת המנהלת, בטוח שיודעים שם שהאלימות לא יכולה להמשיך". ספרופולוס: "ביוון היו עוצרים משחק"

14/05/2019
ראשי · חדשות · וויצ'יץ': "אלימות כזו פוגעת בכולנו"
שחקני מכבי FOX תל אביב מרוכזים בהכנות לקראת משחק הליגה מול מכבי אשדוד במסגרת המחזור ה-32 בליגת העל, אולם מסביב עדיין לא שככה הסערה סביב המעשים האלימים בדרבי האחרון. "כשאתה הולך לשחק משחק, אם אנחנו רוצים שהשחקנים ישחקו, צריך לשמור על המשחק בתוך 4 הקווים", הבהיר המאמן יאניס ספרופולוס בתחילת דבריו. "זה נוגע לכולם ואני חושב שזה לא קרה במשחק האחרון. בלי להפסיק את הפרובוקציות, היריקות והמכות מהאוהדים, לא נוכל לדבר על ספורט וכדורסל".

כשהתבקש להשוות למפגשים בין פנאתינייקוס לאולימפיאקוס, השיב המאמן: "בליגה היוונית אם היה קורה מה שקרה עם הפיזיותרפיסט שלנו, השופטים היו עוצרים את המשחק, שולחים את הקבוצות לחדר ההלבשה והקבוצה האורחת הייתה מנצחת 0:20. אתה לא יכול להכות מישהו. אם חבר צוות של המועדון נפגע מכל דבר, אפילו ממצת - המשחק נגמר".

כשנשאל אם הוא מייעץ לראשי מכבי לרדת מהמגרש, ענה ספרופולוס: "אני לא יכול לייעץ למכבי, המועדון מעליי ומעל כולנו. ההחלטה היא של הבעלים וכולנו ביחד בזה, אנחנו משפחה. נקבל כל החלטה שיגידו".

לקראת המשחק מול אשדוד אמר המאמן: "ניצחנו את הדרבי, שהיה חשוב בשבילנו עם כל התנאים מסביב, עכשיו אנחנו צריכים להתרכז במשחק מול אשדוד. זו קבוצה שמאוד שונה משאר הקבוצות בליגה הישראלית. יש להם סגנון משלהם, הם מאוד מסוכנים. אם הם ייכנסו לקצב, הם יכולים לקלוע 40 נקודות ברבע ואסור לתת לזה לקרות מולנו".

"הופתעתי שאותו אדם נענש בהרחקה תיאורטית"


"היה עצוב לראות פעולות כאלה של אלימות וגזענות", אמר מנהל הקבוצה ושחקן העבר ניקולה וויצ'יץ', והוסיף: "מה שיותר מעציב אותי זה שהמוסדות בכדורסל הישראלי סוג של תומכים בדברים כאלה. אם מסתכלים על הווידאו, רואים את אנשי האבטחה כמעט מתנצלים בפני האיש שתקף את הפיזיותרפיסט שלנו". "הלכתי בעצמי לראש האבטחה ושאלתי אותו למה הוא עומד מאחורינו", סיפר וויצ'יץ' לכתבים. "הוא אמר לי שאי אפשר להוציא אותו החוצה. הופתעתי שאותו אדם נענש בהרחקה תיאורטית ממשחק אחד. אותו בחור שקילל את סופוקליס שחורצאניטיס ומשפחתו. אבל אנחנו עדיין מחכים להחלטת מנהלת הליגה, אנחנו בטוחים שהאנשים שם יודעים שהאלימות לא יכולה להמשיך בספורט".

"סביר להניח שנפגוש את הפועל בפלייאוף הקרוב", הזכיר וויצ'יץ'. "אנחנו לא צריכים סוג כזה של אלימות, זה פוגע במותג הכדורסל, בספורט ובכולנו. אנחנו צריכים לאפשר לילדים ומשפחות להגיע למשחקים ולא לפחד. כמועדון הראינו יותר מדי סובלנות לאלימות מאוהדים אחרים, במיוחד בדרבי. אנחנו לא יכולים לאפשר במאה ה-21 גזענות ושיקראו לשחקנים שלנו במילים כמו 'קופים', 'כושים' או איחולי מוות".

ג'ייק כהן סיכם: "אני חושב שאנחנו יכולים ללמוד הרבה מהאופי שלנו בדרבי. הרבה דברים הלכו נגדנו ב-3 הדקות האחרונות, אבל התאוששנו מזה וניצחנו בהארכה. עשינו הרבה טעויות ואנחנו יכולים ללמוד מזה. יש הרבה דברים שנוכל לשפר מהמשחק מול הפועל. אנחנו באים לנצח את אשדוד מבלי להתחשב במצב שלהם. אנחנו רוצים את המקום הראשון ולהשיג עוד ניצחון בבית".


מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
לוגו מכביסט

מועדון האוהדים של מכבי תל אביב

רק מכביסטים זוכים להטבות מיוחדות, מבצעים, הנחות, מפגשים ואירועים לרשומים בלבד

הצטרפו עכשיו!
סמית
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
זכר
נקבה

תאריך לידה:
על ידי הרישום הנני מצהיר כי אני מעל גיל 18, מאשר את התקנון וקבלת תוכן פרסומי ועדכונים ממועדון הכדורסל מכבי תל אביב
×