תפריט
כפתור ימני - איתנו כפתור אמצעי - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות
כפתור ימני - איתנו כפתור אמצעי - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות

"זה משהו שלא אשכח כל החיים"

עשר שנים אחרי אותו ערב בו נבחר בדראפט והפך לישראלי הראשון ב-NBA, עומרי כספי בראיון לאתר המועדון ממנו יצא לקריירה בליגה הטובה בעולם

25/06/2019
ראשי · חדשות · "זה משהו שלא אשכח כל החיים"
"זה משהו שלא אשכח כל החיים"
בדיוק היום לפני 10 שנים, המתח מרט את העצבים של עומרי כספי, משפחתו וחבריו. בבוקר הדראפט השמועות אמרו שפורטלנד תבחר בו במקום ה-22. בלילה התקדמו הבחירות בזו אחר זאת, הבחירה ה-22 הגיעה והשם שנשמע מפיו של דייויד סטרן היה ויקטור קלאבר. 

כספי הוכה לרגע בתדהמה, האכזבה ניכרה על פניו. 5 דקות ארוכות נמתחו בין הכרזה להכרזה. פתאום, הנייד של כספי צלצל כשמעברו השני של הקו נשמע קולו של סוכנו, סטיבן היומן. הסוכן בישר לו אישית שבעוד דקה בדיוק סקרמנטו תבחר בו במקום ה-23. סיבוב ראשון, חוזה מובטח! החלום מתגשם.

כספי אחז בסלולרי בפנים חתומות, כובש את השמחה שמאיימת לפרוץ החוצה. "תן לי לשמוע את השם שלי ונדבר אחר כך", אמר לסוכנו. הוא לא הסגיר ששמו יישמע בבחירה הבאה. ואז, הדקה המפורסמת עברה והשאר היסטוריה. ממכבי תל אביב לליגה הטובה מכולן, עומרי כספי הוא הישראלי הראשון ב-NBA. הוא עשה את זה. התגובה הראשונה הייתה: "אני לא יכול לדבר, לא יכול לדבר". אחר כך כבר אמר: "זו חוויה שאזכור כל החיים. אחד מרגעי השיא של הקריירה שלי". 

"ההחלטה ללכת לדראפט בעיקר הייתה חלום שהרגשתי שיכול להתממש", מסביר עומרי כספי בראיון לאתר הרשמי של מכבי לרגל עשור לבחירתו. "זה ללכת להתאמן לפני הדראפט, להרגיש ולקבל סימני מספיק חזקים מהסוכן ומהסביבה שזה יכול לקרות ובעצם להגשים חלום של כל אחד שמשחק כדורסל". מה הזכרון הכי חזק שלך מערב הדראפט ההוא?
"הזכרון הכי חזק הוא בעצם הטלפון לפני, עשר שניות לפני שדייויד סטרן קורא בשם שלי ובאמת הקריאה בשם שלי לבחירה מספר 23 של סקרמנטו. זה משהו שלא אשכח כל החיים, משהו ששינה את החיים שלי לנצח ובעצם התחיל עבורי את קריירת ה-NBA". 

בתור הישראלי הראשון והיחיד שם, מהן התחושות שלך כשמדינה שלמה מאחוריך?
"זו תמיד גאווה גדולה, זאת זכות גדולה לייצג את עם ישראל ואת המדינה שלנו. אני נושא את זה בגאווה על החזה ועל הגב בכל מקום שצריך. אני מרגיש מחויבות חיובית עם זה ובהחלט רוצה לעשות את העבודה הכי טובה שאפשר, בעיקר בתור נציג של ישראל בארצות הברית".

בדיוק עשר שנים חלפו מאותו יום. עומרי כספי, שחקן צעיר ממכבי תל אביב, נבחר במקום ה-23 בדראפט והפך לשחקן הישראלי הראשון ב-NBA. סקרמנטו קינגס זכתה אז בשירותיו ואחריה באו קליבלנד, יוסטון, ניו אורלינס, מינסוטה, גולדן סטייט וגם ממפיס. 10 שנים, שבע קבוצות, 588 משחקים ו-7.9 נקודות בממוצע למשחק - קריירה מכובדת עד כה בליגה הטובה בעולם, רקורד שהתחיל עם שחקן בן 21 במדי מכבי.


מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
איתנו

הצטרף למיזם בשיתוף האוהדים

איתנו על החולצת, איתנו על צעיף בהתאמה אישית, איתנו על אוטובוס הקבוצה ועוד מגוון פעילויות

הצטרפו עכשיו!
איתנו
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
זכר
נקבה

תאריך לידה:
על ידי הרישום הנני מצהיר כי אני מעל גיל 18, מאשר את התקנון וקבלת תוכן פרסומי ועדכונים ממועדון הכדורסל מכבי תל אביב
×