תפריט
כפתור ימני - כרטיסים כפתור אמצעי - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות
כפתור ימני - כרטיסים כפתור אמצעי - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות

חגיגות היובל

ביולי 1969, נבחר עו"ד שמעון מזרחי ליושב הראש הזמני של מחלקת הכדורסל במכבי תל אביב. בחודש זה המועדון מציין 50 שנה לאותה ישיבה מפורסמת. במהלך השנים המינוי הזמני הפך להיות הכי קבוע ומזוהה שיש!

01/07/2019
ראשי · חדשות · חגיגות היובל
שמעון מזרחי נולד באוקטובר 1939 בתל-אביב. קרוי על שם סבו שמעון מזרחי ז"ל, שהיה בין מייסדי המרכז המסחרי של תל אביב ועל שמו קרויים הרחובות מזרחי א' ו-ב'. סיים את ההתמחות במשפטים בשנת 1964 ומאז הוא משמש כעורך דין במשרדו בתל-אביב העוסק בתחום האזרחי.
את פעילותו במכבי תל אביב החל ב-1969. בקיץ של אותה שנה, כאשר יו"ר המועדון ישראל גורל ז"ל פרש לעיסוקים אחרים, התבקש שמעון מזרחי להתמנות לתפקיד היו"ר "לתקופה קצרה". תקופה זו נמשכת כבר 50 שנה, כאשר בכל השנים משמש מזרחי בתפקיד בהתנדבות. בתקופה זו זכתה הקבוצה ב-43 אליפויות, 36 פעמים בגביע המדינה ו-6 פעמים בגביע אירופה לאלופות.עם כניסתו לתפקיד החל מזרחי להפעיל תוכנית כלכלית להצלת הקבוצה. בראשונה בתולדותיה נמכרו כרטיסים למשחקים ושחקנים אמריקאים הצטרפו למועדון. ההצלחות, הן בישראל והן באירופה, מיהרו להגיע, הקהל נהר למגרש ונצמד לטלוויזיה בסלון, ומכבי תל-אביב הפכה ל"קבוצה של המדינה". הנהלת מכבי תל אביב, בראשות מזרחי, הפכה שם נרדף לניהול מקצועני למופת.

עבור מזרחי, מכבי תל-אביב היא לא עוד אהבה או עסק כלכלי, אלא מפעל חיים. נחשב למכביסט האולטימטיבי. הוביל את מכבי תל-אביב להיות השגרירה הנאמנה ביותר של מדינת ישראל.מועדון הכדורסל מכבי תל אביב, בראשות שמעון מזרחי, אירגן את משחקי הפיינל פור של הליגה האירופית ב-1994 וב-2004 בתל-אביב. בסיומם של משחקי הפיינל פור בת"א ב-2004 זכתה מכבי בתואר אלופת אירופה, עובדה שהביאה לפארק הירקון כ-150,000 אוהדים נלהבים. מחזה זה חזר על עצמו לאחר זכייתה של הקבוצה ביורוליג במוסקבה ב-2005.

בשנות ה-2000, חרף אירועי אינתיפאדת אל-אקצה, התקיימו בארץ כל משחקי הכדורסל הבינלאומיים במסגרת היורוליג, להבדיל מקבוצות הכדורגל הנוטלות חלק במפעלים האירופיים אשר נאלצו להעתיק את משחקיהן הביתיים ולנדוד למדינות אחרות.

במהלך השנים הפך מזרחי לאחד האנשים היותר חשובים ומשפיעים בכדורסל האירופאי.
שמעון מזרחי ממלא בהתנדבות גם את התפקידים הבאים: מ"מ בכיר של יו"ר איגוד הכדורסל בישראל, חבר הוועד האולימפי, חבר הנהלת מכבי ישראל והאחראי על אגף הכדורסל וחבר בוועד המנהל של היורוליג. נבחר לכהן כנשיא הכבוד של המכביה ה-18, שנערכה ב-2009.

ב-2007 נבחר מזרחי על-ידי המגזין האמריקאי היוקרתי "טיים" לאחד מ-50 מנהלי הספורט הטובים בעולם. בנימוקים לבחירתו, ציין המגזין: "מאז שמזרחי מונה ליו"ר המועדון ב-1969, מכבי ת"א זכתה בכל האליפויות פרט לשנה אחת. למרות הסכנה של מגורים בישראל, מזרחי הצליח למשוך לקבוצה שחקנים אמריקאים ואירופאים בכירים במשך כל השנים".על פועלו הרב ועל תרומתו לספורט ולקהילה במדינה, נבחר שמעון מזרחי להדליק משואה באירועי יום העצמאות של ישראל בשנת תשס"ד (2004).

בחודש מארס 2011 הודיע שר החינוך גדעון סער כי עו"ד שמעון מזרחי הוא חתן פרס ישראל בתחום הספורט לשנת תשע"א. בנימוקיה למתן הפרס ציינה הועדה, כי עו"ד שמעון מזרחי יצר דפוסי מינהל חדשים בתחום הספורט. פעילותו הממושכת שנעשתה בהתנדבות לאורך שנים רבות, הובילה להגברת המודעות הציבורית לענף הכדורסל תוך הקפדה על רמת ניהול גבוהה ואיכותית בספורט הישראלי והביאה להישגים יוקרתיים ברמה הלאומית והבינלאומית.
מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
לוגו מכביסט

מועדון האוהדים של מכבי תל אביב

רק מכביסטים זוכים להטבות מיוחדות, מבצעים, הנחות, מפגשים ואירועים לרשומים בלבד

הצטרפו עכשיו!
סמית
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
זכר
נקבה

תאריך לידה:
על ידי הרישום הנני מצהיר כי אני מעל גיל 18, מאשר את התקנון וקבלת תוכן פרסומי ועדכונים ממועדון הכדורסל מכבי תל אביב
×