תפריט
כפתור ימני - כרטיסים כפתור אמצעי - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות
כפתור ימני - כרטיסים כפתור אמצעי - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות

מכבי נפרדת: "אגדות הן לנצח"

לאחר המחווה היפה של הקהל בצהוב והניצחון בדרבי, כספי, סטודמאייר, אייסי, וויצ'יץ' וספרופולוס דיברו על מותו הטראגי של קובי בראיינט ובתו ג'יאנה. הכל כאן

27/01/2020
ראשי · חדשות · מכבי נפרדת: "אגדות הן לנצח"
מכבי FOX תל אביב ערכה אמש במהלך הדרבי רגע מחווה קצר ועוצמתי לזכר קובי בראיינט, אחד מגדולי הכדורסלנים, שנספה יחד עם בתו וחבריהם בהתרסקות מסוק בקליפורניה שבארצות הברית. אלפי האוהדים בצהוב קמו על רגליהם ומחאו כפיים יחד עם השחקנים, שחלקם הכיר אותו אישית. 

"זאת טרגדיה שאין כדוגמתה, אין לי מילים לתאר את מה שאני מרגיש עכשיו", מסר בתגובה עומרי כספי. "מגדולי ספורטאי העולם, דמות להערכה בלתי רגילה. מבחינתי הוא סימל את כל היופי שבספורט. העבודה הקשה שלו והרצון לנצח דחפה אותו מעבר לכל גבולות ההיגיון. לא אשכח את הסל המנצח שקלע נגדנו בסטייפלס סנטר ב-1.1.10 ממש ליד הספסל שלנו. כזה הוא היה, ווינר שאין שני לו. לחשוב על אשתו במצב כזה, בלתי נתפש. בלתי נתפש איזה אסון".

"שמעתי את החדשות על מגרש הכדורסל והייתי שבור", סיפר אמארה סטודמאייר, שקיבל את הבשורה ממנהל הקבוצה עמי ביטון רגע לפני המחצית במשחק הבכורה שלו במדי מכבי. "לקובי ולי הייתה היסטוריה ארוכה יחד בה שיחקנו ביחד, בסגל האולימפי של נבחרת ארצות הברית. אני מכיר את משפחתו טוב, את אשתו ונסה". 

"שיחקתי מולו כל כך הרבה פעמים, מול הלייקרס של שאק וקובי. הוא היה אדם רהוט, אדם ושחקן אינטליגנטי מאוד", הוסיף סטודמאייר. "הוא היה בעל מסור לאשתו ואב מסור לבנותיו. זה אובדן גדול עבורי ועבור משפחתי. במשפחה שלי בוכים, הם התקשרו אליי עכשיו ובטלפון כולם בוכים. תחושה בהחלט כואבת".  "אני רוצה לשלוח את תנחומיי למשפחת בראיינט, אני יודע שאשתו ובנותיו עוברות רגעים קשים עכשיו. נוחו על משכבכם בשלום קובי וג'יג'י. עולם הכדורסל כואב כרגע. לבי יוצא אליהן ואל משפחתן", הוסיף קווינסי אייסי, וסיפר: "מה שהיה מיוחד בו זו הגישה שלו למשחק הכדורסל, הוא היה מקצוען שנהג במשחק בכבוד וגם בתחרותיות בלתי ניתנת להשוואה. כולם יכולים ללמוד משהו מקובי ומהגישה שלו למשחק". 

"אלה רגעים קשים, כולנו בהלם. כל אנשי הכדורסל בשוק עקב החדשות הרעות בנוגע לקובי בראיינט. החיים יקרים מפז וכל אחד מאיתנו צריך להיות אסיר תודה על חייו", אמר במסיבת העיתונאים המאמן יאניס ספרופולוס. "היו רגעים קשים גם במשחק, במחצית ועל הספסל. אני חושב שהשחקנים שלנו, יש לנו הרבה אמריקנים ושחקנים ששיחקו איתו ומולו, עברו רגעים קשים". 

"היה טוב שהמשכנו לשחק ולא איבדנו ריכוז. עכשיו כל אחד מאיתנו יתפלל עבור קובי בראיינט", סיכם המאמן יאניס ספרופולוס. "אני רוצה לסיים במשפט שקובי היה אומר: גיבורים באים והולכים, אבל אגדות הן לנצח. זה היה משפט שלו ועכשיו זה תקף לגביו". "זה רגע של הלם לכל עולם הספורט. הוא היה אחד מהסמלים של המשחק. הוא היה אדם גדול וכולנו המומים לשמוע על מותו", אמר המנהל הספורטיבי ניקולה וויצ'יץ' זמן קצר לאחר ששמע את החדשות. "מה שהיה מיוחד בו זאת כמובן התשוקה שלו. מבחינתי, אחרי מייקל ג'ורדן, הוא היה הגארד האהוב עליי. המשחק שלו היה יפה לצפיה, תחרותי מאוד והוא תמיד רצה לנצח ולהניף עוד גביעים. בסוף הקריירה אמרו שיש עוד הרבה שנים לפניו וכעת כזאת טרגדיה כל כך גדולה עבור משפחתו שהוא ובתו נהרגו". 

משפחת מועדון הכדורסל מכבי תל אביב המומה וכואבת את לכתו של קובי בראיינט, אחד מגדול הכדורסלנים והמתחרים בתולדות הענף, ובתו ג'יאנה. תנחומינו למשפחה, לחבריו ולמוקירי זכרו. תודה על התשוקה שלך למשחק ותודה על הרגעים הנפלאים שהבאת לחיינו. נוח על משכבך בשלום, בלאק ממבה.
מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
לוגו מכביסט

מועדון האוהדים של מכבי תל אביב

רק מכביסטים זוכים להטבות מיוחדות, מבצעים, הנחות, מפגשים ואירועים לרשומים בלבד

הצטרפו עכשיו!
סמית
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
זכר
נקבה

תאריך לידה:
על ידי הרישום הנני מצהיר כי אני מעל גיל 18, מאשר את התקנון וקבלת תוכן פרסומי ועדכונים ממועדון הכדורסל מכבי תל אביב
×