תפריט
כפתור ימני - כרטיסים כפתור אמצעי - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות
כפתור ימני - כרטיסים כפתור אמצעי - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות

דרים טים משלנו

גדול ספורטאי ישראל מיקי ברקוביץ' חוגג יום הולדת, אז בנינו סביבו סגל חלומות מכבי מכל הזמנים. הנה מה שהיה למספר 9 האגדי לומר על הנבחרים שלצדו

16/02/2020  |  מאת: גלעד איזנטל
ראשי · חדשות · דרים טים משלנו
דרים טים משלנו
גדול ספורטאי ישראל חוגג את יום הולדתו ה-66 וזאת כבר סיבה למסיבה. אז החלטנו לציין את האירוע עם סגל חלומי למשחק, שנבנה כמובן סביבו. מיקי ברקוביץ' האגדי שיחק במשך השנים עם המון כוכבים גדולים וסלל את הדרך לרבים שבאו אחריו. לבחור מתוכם יהיה עבורו בלתי אפשרי, כמעט גם עבורנו. כמעט.

כינסנו את מיטב המוחות במשרדי המועדון ואחרי התכתשויות, אכזבות והרבה הלקאה עצמית, נותרו עם סגל מגוון של 12 שחקנים על פי כישורים, הישגים, מעמד היסטורי ורקורד מוכח. גם בעת כתיבת שורות אלה אנחנו לא שלמים עם הבחירה ומנסים לדחוף פנימה בכוח את נדב הנפלד, דריק שארפ, ארל וויליאמס, לו סילבר, דייויד בלו ואחרים. אלא שהחלטנו לעצור ב-12 שמות. וזהו, זה מה שנכנס בטופס המשחק. 

אז ביקשנו ממיקי, חבר של כבוד בסגל החלומי שלפניכם, רק לספק את נקודת המבט שלו לגבי מה שייחד את אותו שחקן במדי מכבי. אז הנה הדרים טים שלנו: 

11 הנבחרים של אתר מכבי


טל ברודי
מספר גופיה: 6
עמדה: גארד
שנים במכבי: 10
תארים במכבי: אליפות אירופה, 10 אליפויות ישראל ו-6 גביעי מדינה.
מנקודת המבט של מיקי: "האורים ותומים שלי, בתור ילד הוא חנך אותי. הגעתי למכבי תל אביב בגיל 15 וב-1970 עליתי לבוגרים. טל ברודי היה כבר כוכב במכבי ובכדורסל הישראלי. לקחתי הרבה דברים מההתנהלות שלו ומההתנהגות שלו ככדורסלן מצטיין. יש לו חלק באישיות שלי. טל תמיד היה לצדי וכולם נהנו ממה שהוא נתן לי בתחום הכדורסל".שארונאס יאסיקביצ'יוס
מספר גופיה: 13
עמדה: רכז
שנים במכבי: 2
תארים במכבי: שתי אליפויות אירופה (ברצף), שתי אליפויות ישראל, שני גביעי מדינה.
מנקודת המבט של מיקי: "אני חושב שהוא אחד הפליימייקרים הזרים הטובים ביותר שדרכו במכבי תל אביב".

אנת'וני פארקר
מספר גופיה: 8
עמדה: סמול פורוורד
שנים במכבי: 5
תארים במכבי: שלוש אליפויות אירופה, 5 אליפויות ישראל, 5 גביעי מדינה.
מנקודת המבט של מיקי: "שחקן NBA הגיע למכבי במזל. פארקר הביא הרבה הצלחות למכבי תל אביב וסיים את הקריירה ב-NBA, איפה שמקומו היה מלכתחילה".קווין מגי
מספר גופיה: 13
עמדה: סנטר/פורוורד
שנים במכבי: 5
תארים במכבי: 5 אליפויות ישראל ו-4 גביעי מדינה. 
מנקודת המבט של מיקי: "אחד הגבוהים הגדולים ביותר ששיחקו במכבי תל אביב, הייתה לי הזכות לשחק איתו הרבה שנים ביחד. לצערנו, הוא הלך לעולמו שלא בדרך טבעית בתאונת דרכים. בקושי ידע לעשות צעד וחצי ולהקפיץ את הכדור, אבל נתן 30 נקודות ו-15 ריבאונדים כמעט כל ערב".

ניקולה וויצ'יץ'
מספר גופיה: 7
עמדה: סנטר
שנים במכבי: 6
תארים במכבי: שתי אליפויות אירופה, 5 אליפויות ישראל ו-4 גביעי מדינה. 
מנקודת המבט של מיקי: "ניקולה וויצ'יץ' היה חלק ממכבי, עכשיו הוא חלק ממכבי ותמיד יהיה חלק ממכבי. אחד הגבוהים הטובים שעברו בקבוצה. אני מאחל לו הרבה הצלחה בניהול הספורטיבי, ושיביא לנו את גביע אירופה אם אפשר".

מוטי ארואסטי
מספר גופיה: 7
עמדה: גארד
שנים במכבי: 16
תארים במכבי: שתי אליפויות אירופה, גביע בין-יבשתי, 15 אליפויות ישראל ו-12 גביעי מדינה.
מנקודת המבט של מיקי: "'אחי מבשרי הוא'. מיקי-מוטי, זה הלך ביחד וזה הולך ביחד גם היום. התחלנו את הקריירה ביחד במסגרת נערים ונוער מכבי תל אביב במגרש מכבי הישן והגענו להישגים מכובדים ביחד במדי מכבי - הזכיה הראשונה בגביע אירופה והזכיה השניה נגד בולוניה. כל מסירה שלו אליי הייתה שווה זהב ובזכות המסירות האלה זכיתי עם מכבי בתארים. מבחינתי, הוא היה הרכז הישראלי הכי טוב שהיה בתקופה ההיא".דורון ג'מצ'י
מספר גופיה: 12
עמדה: גארד
שנים במכבי: 12
תארים במכבי: 11 אליפויות ישראל ו-7 גביעי מדינה.
מנקודת המבט של מיקי: "קלע בחסד, קלע מלידה. שחקן מוכשר מאוד שאוהב לעבוד קשה. שייך להיסטוריה של מכבי תל אביב עם הרבה ניצחונות במשחקים גדולים וגם היום הוא חלק ממכבי תל אביב".

עודד קטש
מספר גופיה: 10
עמדה: גארד
שנים במכבי: 4
תארים במכבי: 5 אליפויות ישראל ושני גביעי מדינה.
מנקודת המבט של מיקי: "אחד השחקנים המוכשרים שגדלו במועדון. לרוע המזל שלו ושל הכדורסל הישראלי, עודד לא הספיק למצות עד הסוף את פוטנציאל הכשרון שלו ואני מאוד מאוד מצטער עבורו בתור שחקן. יש לו המון נחת כמאמן ושימשיך ככה בכל מקום בו יהיה על הקווים".

ג'ים בוטרייט
מספר גופיה: 15
עמדה: פורוורד
שנים במכבי: 7 (בשנתיים הראשונות שיחק רק באירופה).
תארים במכבי: שתי אליפויות אירופה, גביע בין-יבשתי, 5 אליפויות ישראל ו-5 גביעי מדינה. 
מנקודת המבט של מיקי: "הקלע הכי גדול שדרך במכבי תל אביב. אם הוא היה משחק היום בתקופת שלוש הנקודות, הוא היה מגיע ל-30 ו-40 נקודות במשחק. מבחינתי, אחד הזרים הגדולים שהיו בקבוצה".אולסי פרי 
מספר גופיה: 8
עמדה: פורוורד
שנים במכבי: 9 (בשנתיים הראשונות שיחק רק באירופה).
תארים במכבי: שתי אליפויות אירופה, גביע בין-יבשתי, 7 אליפויות ישראל ו-6 גביעי מדינה.
מנקודת המבט של מיקי: "אולסי פרי הגיע אלינו באמצע שנות ה-70'. הוא חלק גדול מהזכיה שלנו בגביע אירופה ומההיסטוריה של מכבי תל אביב בכדורסל. שחקן עם נשמה ויכולת קליעה טובה, למרות 208 הסנטימטרים שלו. אם היה משחק היום כשיש אפשרות של שלוש הנקודות מעבר לקשת, היה מביא את יכולות הקליעה שלו לידי מיצוי טוב יותר. מאחל לו הרבה בריאות ואושר, הלוואי שימשיך לחיות בקרבנו בישראל עוד הרבה שנים".

תנחום כהן-מינץ
מספר גופיה: 4
עמדה: סנטר
שנים במכבי: 14
תארים במכבי: 9 אליפויות ישראל ו-9 גביעי מדינה. 
מנקודת המבט של מיקי: "תני כהן-מינץ הוא אגדה. הייתה לי הזכות להתאמן ולשחק איתו. כשעליתי לבוגרים ב-1970 כהן-מינץ שיחק עוד שנה או שנתיים. הוא היה מודל לחיקוי בשבילי. היה סמל גדול של מכבי ואני חושב שמגיע לו הרבה כבוד על מה שאנחנו הגענו בהמשך הדרך. אחד הכוכבים הגדולים שהיו בישראל בכלל ובמכבי בפרט. כהן-מינץ היה הישראלי הראשון ששיחק בנבחרת אירופה וגם על זה כל הכבוד לו".

yes9 מיקימכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
לוגו מכביסט

מועדון האוהדים של מכבי תל אביב

רק מכביסטים זוכים להטבות מיוחדות, מבצעים, הנחות, מפגשים ואירועים לרשומים בלבד

הצטרפו עכשיו!
סמית
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
זכר
נקבה

תאריך לידה:
על ידי הרישום הנני מצהיר כי אני מעל גיל 18, מאשר את התקנון וקבלת תוכן פרסומי ועדכונים ממועדון הכדורסל מכבי תל אביב
×