תפריט
כפתור ימני - מכביסט כפתור אמצעי - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות
כפתור ימני - מכביסט כפתור אמצעי - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות

הטקס החגיגי במגרש מכבי הישן

ראש העיריה רון חולדאי, מנכ"ל משרד הספורט יוסי שרעבי, המדליסטית האולימפית יעל ארד ומכביסטים רבים שבו הביתה. שמעון מזרחי: "אני נפעם מהמעמד"

26/02/2020
ראשי · תרומה לקהילה · הטקס החגיגי במגרש מכבי הישן
הטקס החגיגי במגרש מכבי הישן
כל התמונות: ספי מגריזו, מכבי ת"א

מועדון הכדורסל מכבי תל אביב ועיריית תל אביב-יפו חנכו ביום שלישי נקודת ציון במקום בו הכל התחיל, מגרש מכבי הישן ברחוב מכבי. כאן גדלו דורות של ספורטאים בכלל וכדורסלנים בפרט משנות השלושים של המאה הקודמת ועד שהקבוצה הבוגרת ערכה את משחקה האחרון במתחם ב-1974/5. 

במתחם המודרני, בו עומד כיום פרויקט דיור חדש, שכנו מגרשי הכדורסל והטניס של אגודת הספורט מכבי תל אביב וכן המשרדים. כעת נקבע במקום שלט עם הסברים בעברית, ערבית ואנגלית וכן תמונות של המגרש הישן. לאירוע הוזמנו כמובן ראש העיריה רון חולדאי, מנכ"ל משרד הספורט יוסי שרעבי, המדליסטית האולימפית הראשונה יעל ארד וכן מכביסטים ותיקים רבים ששיחקו, התאמנו ואימנו במקום במשך השנים. 

פרט לשלט עם ההסברים על המקום, נחשפו במתחם גם חמשת הכוכבים הראשונים בשדרה שתתעבה עם השנים. המרצפות הראשונות הוקדשו למכביסטים המנוחים המאמנים יהושע רוזין ורלף קליין וכוכבי העבר תנחום כהן-מינץ, זכריה עופרי ואברהם שניאור.בין השמות הגדולים והמוכרים במקום היו דוד פריש, אמנון אבידן, חיים שטרקמן, גדעון פרייטג, יצחק אמר (קולע הסל שהוביל לניצחון הראשון אי פעם של מכבי באירופה), אריה ברנוביץ', צביקה שרף, טל ברודי, מיקי ברקוביץ', מוטי ארואסטי, שוקי שוורץ, אולסי פרי, נציגות קבוצת הנשים המיתולוגית ובני משפחותיהם של רבים שאינם כבר בינינו. 

לטקס הגיעו כמובן גם נציגי המועדון בהווה וחברי הקבוצה הבכירה ג'ון דיברתולומיאו, ג'ייק כהן, יובל זוסמן, דני אבדיה והמאמן יאניס ספרופולוס. בנוסף, הצטרפו גם חברי קבוצות הנוער והנערים יחד עם מנכ"ל מחלקת הנוער אלון בן זקן ואורן אהרוני, מאמן העל של דור העתיד. 

"אני נפעם מהמעמד", אמר יושב ראש המועדון עו"ד שמעון מזרחי בנאומו, שלאחריו הסיר עם רון חולדאי את הלוט מהשלט במקום. הוא סיפר בהתרגשות על ההיסטוריה של המתחם, כיצד נעצר על ידי שוטר אוהד היריבה בלילה בו בנו חומה סביב המגרש וסיכם: "במגרש הבלטות המיתולוגי הזה של מכבי תל אביב ינקו ונשמו אוויר פסגות וחונכו למצוינות ולאהבת הציונות עוד ממחלקות הנוער. זה מאפיין את כל ענפי מחלקות הנוער של מכבי תל אביב, 12 במספר"."אני מכיר את ההיסטוריה של מכבי", סיפר המאמן יאניס ספרופולוס. "שיחקו כאן במגרש הזה מתחילת שנות השלושים עד אמצע שנות ה-70'. חשוב מאוד לזכור את העבר והמורשת, כי אם לא עושים את זה אי אפשר לבנות הווה ועתיד. זאת זכות עבורנו להגיע לכאן, ללמוד ולהכיר לא רק את המגרש, אלא גם את האנשים - גברים ונשים - שהיו מראשוני המכבים".

דני אבדיה סיפר: "מבחינתי, רק ללמוד מכל אלה שעשו את זה קודם ועשו את זה ראשונים זה עושה חשק לצבור חוויות". יובל זוסמן הוסיף: "לראות את שמעון מתרגש ככה, זה לא משהו שרואים בכל יום. ואם ככה הוא מחייך, זה אומר הרבה על מה שקורה פה. מפה מכבי התחילה למעשה וכיף להיות כאן".

מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
איתנו

להיות מכביסט

מצטרפים למועדון האוהדים הרשמי ונשארים הכי קרובים שיש. תוכן בלעדי, כל העדכונים לפני כולם, הזמנות לאירועים ומלא הטבות ופעילויות צהובות במיוחד

הצטרפו עכשיו!
איתנו
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
זכר
נקבה

תאריך לידה:
על ידי הרישום הנני מצהיר כי אני מעל גיל 18, מאשר את התקנון וקבלת תוכן פרסומי ועדכונים ממועדון הכדורסל מכבי תל אביב
×