תפריט
כפתור ימני - כרטיסים כפתור אמצעי - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות
כפתור ימני - כרטיסים כפתור אמצעי - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות

"אני נשאר עם משפחתי כאן"

המאמן יאניס ספרופולוס מגלה כיצד הוא מסתכל על המצב בישראל, מספר איך זה לחיות במדינה זרה בזמן משבר, מתאר את השגרה בבית וגם שולח מסר מרגיע

18/03/2020
ראשי · חדשות · "אני נשאר עם משפחתי כאן"
לפני מספר ימים שלח המאמן יאניס ספרופולוס סרטון קצר עם מסר. לא לשחקנים, אלא לכלל אוהדי הכדורסל ולאוהדי מכבי FOX תל אביב בפרט. עשרות אלפי גולשים כבר צפו בו ברשתות החברתיות של המועדון והמונים נחשפו אליו בכלי התקשורת. המטרה לא הייתה להלחיץ, פשוט להזכיר שזה אתגר של כולנו. וכמו שכולנו יודעים, המאמן לא חושש מאתגרים קבוצתיים. 

"המצב בישראל תחת שליטה בגלל כל הצעדים שהממשלה נוקטת. היא הגיבה מהר ושולטת בסיטואציה שעלולה לחשוף את האנשים לווירוס. הפעולות שנעשו התגלו כאפקטיביות ואני שמח שאין מתים עד כה מהמחלה בישראל", פותח יאניס ספרופולוס את דבריו בראיון לאתר הרשמי של המועדון. "מערכת הבריאות עובדת ממש טוב והרופאים עושים עבודה טובה במניעת הפצת וירוס הקורונה".

איך אתה רואה את תגובת התושבים בישראל?
"בהתחלה הם היו רגועים, אבל לאחרונה כולם הבינו שהציבור לא יכול להיות רגוע ואדיש למצב. אני מרגיש שכל התושבים כיום עומדים בכל ההנחיות וההוראות והם מגנים על עצמם. אנחנו נשארים בבית וזה מאוד חשוב".עד כמה קשה לשחקנים הזרים שנמצאים כאן?
"זה שונה כשאתה זר שחי במדינה זרה בלי המשפחה או עם המשפחה. אם אתה לבד, אתה צריך להישאר בבית ולדעת שהמשפחה והילדים רחוקים ממך וזה לא קל בהיבט הפסיכולוגי. לכן יש שחקנים שעזבו וגם שחקנים עם משפחותיהם הרגישו יותר נוח לחזור למדינות שלהם ולעבור את המשבר שם". 

"אני נשאר עם משפחתי כאן כי אני גם התארגנתי עם מלאי של תרופות, אוכל, מסיכות, כפפות וכל מה שצריך, לכן אני יכול להיות בבית מבלי לצאת", מספר המאמן, שחי בארץ עם אשתו ובנו הצעיר. "ההישארות בבית נותנת לי את האפשרות להיות עם המשפחה וזה משהו שהיה לי חסר בגלל המקצוע שלי בכל השנים האלה. לפחות זו נקודת אור במצב הזה". 

"אנחנו מנסים לחשוב חיובי", מדגיש ספרופולוס, ומגלה: "היה חשוב לנו לא לטוס כי בנסיעה היינו יכולים להיות בסיכון, במטוס, בשדה התעופה וכדומה. היינו צריכים להיכנס לבידוד אם היינו נוסעים. בנוסף, מכבי זה ארגון מעולה ואנחנו יודעים שיש לנו את התמיכה מכולם במועדון וגם מחברים שיש לנו כאן בתל אביב. אנחנו יודעים שאם המצב מדרדר, יש לנו כאן גיבוי מהמועדון ומהחברים".מה עושים עכשיו כשאין אימונים?
"אנחנו עושים תרגילים, התעמלות בבית, מה שאפשר ומותר. כמו שאמרתי, אני מבלה עם המשפחה - משחקים משחקי קופסה, צופים בסרטים. יש לי זמן גם לצפות במשחקים ולחשוב על רעיונות חדשים להשתפר מבלי הלחץ של המשחקים".

יש משהו שתרצה למסור לקוראים?
"אני רוצה לשלוח מסר שאנשים צריכים להבין את המצב, להיות ממושמעים, להקשיב לממשלה, למומחים, לרופאים ולעמוד בחוקים וההגבלות שהוטלו. זה המצב עכשיו והחיים שלנו השתנו כרגע, אבל זה קצוב והדברים יחזרו לקדמותם. הדבר הכי חשוב זה הבריאות ועכשיו זה הזמן לשים הכל בצד ולבצע את ההנחיות. צריך לחשוב חיובי עד שהתקופה הזו תעבור. אני רוצה להוסיף כאן שמישהו אמר שכל קושי נהיה פחות קשה כשמבינים שזה רק פרק זמן מסוים ואנחנו נחזור לתקופה הקודמת".מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
לוגו מכביסט

מועדון האוהדים של מכבי תל אביב

רק מכביסטים זוכים להטבות מיוחדות, מבצעים, הנחות, מפגשים ואירועים לרשומים בלבד

הצטרפו עכשיו!
סמית
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
זכר
נקבה

תאריך לידה:
על ידי הרישום הנני מצהיר כי אני מעל גיל 18, מאשר את התקנון וקבלת תוכן פרסומי ועדכונים ממועדון הכדורסל מכבי תל אביב
×