תפריט
כפתור ימני - מכביסט כפתור אמצעי - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות
כפתור ימני - מכביסט כפתור אמצעי - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות

"וואו, כמה אני מתגעגע לחמישי בהיכל"

בין האימונים האישיים לתרגילי כושר בבית, העלינו את דני אבדיה לענות על שאלות גולשים בשידור חי בעמוד האינסטגרם. שיחה על המצב, השגרה וגם הדראפט

25/03/2020
ראשי · חדשות · "וואו, כמה אני מתגעגע לחמישי בהיכל"
"וואו, כמה אני מתגעגע לחמישי בהיכל"
דני אבדיה, כמו יתר אנשי מכבי FOX תל אביב, נשאר עם רעב לעוד. המשחקים הופסקו כמעט בן רגע ודווקא בעונה מצוינת מבחינה קבוצתית וגם מבחינתו האישית. עונת הפריצה לקדמת הבמה הוקפאה בינתיים והכשרון הצעיר נע בין שמירה על כושר ואימונים אישיים לבין המתנה בבית וציפיה לחזרת הכדורסל. כמו כולנו, בעצם. אז תפסנו אותו לראיון בשידור ישיר עם סמנכ"ל המדיה רועי גלדסטון בעמוד האינסטגרם של המועדון. את השאלות שלחו הגולשים, הנה התשובות.  

ספר קצת איך עוברים עליך הימים האלה. 
"אתם בטח מנחשים שלא רק עליי, אלא על כל העולם עוברים ימים מאוד קשים. עכשיו אנחנו סוף סוף מעריכים את שגרת החיים שלנו, כמה היא חשובה. עכשיו מנסים למנוע את זה וזה קשה, במיוחד לספורטאי פעיל, אבל בכללי לכל האנשים - כולנו ביחד בתוך זה".

איך נראית שגרת האימונים שלך בתור ספורטאי מקצוען כשאין אימונים ומשחקים?
"שגרת היום שלי היא כמובן תחת הנחיות משרד הבריאות, אני מקפיד על הכללים דבר ראשון, כמו כולם. משתדל לבוא בכמה שפחות מגע עם אנשים, אני כן מגיע לאולם, עובד לבד עם המאמן שלי ובעצם שומר על שגרה של אימונים. חדר כושר בבית ואז אחרי זה אימון אישי של שעתיים ואז שוב חדר כושר. בסך הכל, זאת השגרה שלי. אחר הצהריים אני מנסה להעביר את הזמן עם סרטים, פלייסטיישן, ספרים ובעצם משלים דברים שלא היה לי זמן אליהם".

עד כמה זה קשה בלי ההיכל בימי חמישי?
"וואו, כמה אני מתגעגע לימי חמישי בהיכל. זה קצת מוריד את הדרייב. אתה מתאמן ועובד מאוד מאוד קשה בשביל לבוא למשחק ולהראות את היכולות שלך. לבוא להיכל כשאתה רואה את האוהדים נכנסים ויש אווירה, לטירוף הזה אנחנו מתגעגעים. זה קשה, אני מאוד מתגעגע לשחק מול הקהל וכל האווירה. אני חושב שלא רק לי זה חסר, גם לשאר השחקנים והאוהדים".אתה יכול לתת טיפ לשחקן מתחיל?
"דבר ראשון, אף פעם לא לוותר. זה אמנם נשמע כמו קלישאה, אבל יהיו לכם מצבים בהמשך הדרך שאולי יהיה לכם קשה להתמודד איתם - כמו נגיד דקות משחק או שחקנים מהקבוצה שלא מוסרים. עזבו את זה. תמשיכו לעבוד קשה, תמשיכו להשתפר בדברים שאתם לא טובים בהם ובסבלנות דברים ייפתחו לכם. אל תהיו בלחץ מרגעים לא קלים, כולם עברו את זה, אבל אף פעם אל תפסיקו להאמין שתוכלו להגיע הכי רחוק שאפשר. הדלתות ייפתחו לכם בסופו של דבר".

באמת התחלת ללמוד גיטרה?
"האמת שהלכתי וקניתי גיטרה, אבל לא יצא לי עדיין ללמוד עקב המצב. המורים פחות רוצים להגיע לבתים וללמד. ניסיתי קצת ביוטיוב, אבל אני מקווה שאני אתן בראש עם הכלי זה (מראה את הגיטרה שקנה), אני אולי אעשה הופעה בהיכל מנורה לאוהדים אחרי איזה משחק".

איך שומרים על התזונה בתקופה הזו?
"מאוד קשה לשמור. אני ממליץ על שגרת יום קבועה, לקום בשעות נורמליות, ללכת לישון בשעות נורמליות, לא לדלג על ארוחת בוקר, לאכול את כל הארוחות ביום. להשתדל לא לאכול מתוך שעמום, כמה שזה קשה. פחות חטיפים, פחות שתיה מתוקה, יותר דברים בריאים - רק תשמרו על השגרה".

עם מי הקשר הכי טוב שלך בקבוצה?
"זה יהיה מובן מאליו, כמובן שאני מדבר יותר עם הישראלים, אם זה יובל, דורי, אטיאס. עם הזרים אני גם מדבר, אבל האנגלית פחות מתגלגלת. רוב האמריקנים גדולים ממני, אז אני פחות מצליח לשמור על קשר כל כך אחיד. סנדי כהן זה חבר טוב מאוד שלי".אתה עדיין משחק בפורטנייט?
"אני הפסקתי לשחק בפורטנייט, אני עובר הלאה. אל תשנאו אתי, אבל הפורטנייט מיצה את עצמו, אני משחק משחקים אחרים ומנסה לגוון כמה שיותר".

האמנת שתהיה לך כזו עונה טובה כמו שראינו אותך השנה?
"כמו שאמרתי, אתם אף פעם לא יודעים מה יכול לקרות. בתחילת השנה לא ראיתי אותי משחק כמו היום, אלה הפתעות טובות ונעימות. אני עובד מאוד קשה, יכול להיות שהיו משחקים שאולי הלך פחות טוב או יותר טוב. בסופו של דבר, מה שחשוב בשבילי וגם בשבילכם: תהיו יותר טובים מהיום שלפני". 

"המטרה היא שמחר אלמד משהו חדש ואהיה יותר טוב מהיום. להשתפר כל הזמן, להפתיע עם עם דבר חדש שעבדתם עליו. יכולה הייתה להיות לי עונה פחות טובה, זה גם משהו שקורה. לא הייתי מתרגש, צריך להמשיך להרים את הראש ולעבוד קשה, העתיד עוד לפניכם".

כמה נקודות לדעתך מביא הקהל בהיכל בכל משחק?
"כמה נקודות? אני יודע שבלי הקהל היכולת יורדת בהרבה, אתם השחקן השישי שלנו ואנחנו מאוד אוהבים אתכם. אתם איתנו גם בהפסדים, שזה גם חשוב. אתם האוהדים הכי טובים שיש, אין עליכם".יש לך חששות ממשבר הקורונה?
"קודם כל, אני מבצע את ההנחיות. מי שמבצע, אין לו סיבה להיות בלחץ. נכון שמדברים על זה הרבה ולפעמים עושים כותרות שקצת מבהילות, אבל אני חייב לבוא להרגיע אתכם - הכל בסדר. אם אתם שומרים הבריאות ועל ההנחיות, אין לכם מה לדאוג. אנחנו נעבור את זה ביחד. זה משבר קטן, אנחנו נהיה בסדר, מבטיח לכם שתהיו בסדר, אפשר להירגע ולחשוב מחשבות חיוביות".

מה הדבר שאתה הכי רוצה להשתפר בו?
"אני אישית תמיד רוצה להשתפר בהכל, אבל זה כי אני גרידי ותמיד רוצה עוד. זאת אומרת שגם אם אני אקלע משחק אחד 20 נקודות, במשחק הבא ארצה לקלוע 22. אני תמיד ארצה לרדוף. מנטלית להיות יותר טוב, אני רוצה לשפר הכל".

אתה חושב על הדראפט הקרוב?
"עכשיו כשאין כל כך על מה לחשוב בנוגע לליגה וליורוליג יוצא לי לפעמים לחשוב, אני לא אשקר. לאט לאט מתכוננים, לא יודעים מה יהיה. אני מקווה מאוד שייצא לי לחזור למגרשים עם מכבי ולזכות בכמה שיותר תארים כדי לסיים את העונה הכי מתוק שיש, אבל בינתיים אני מתרכז בארצנו היפה".

יש לך מודל לחיקוי מהילדות בכדורסל?
"מאוד אהבתי את דריק רוז בעונת ה-MVP שלו, הוא היה שחקן פנומנלי. נורא נהניתי ממנו. בכללי, לא הייתי רואה הרבה NBA, בעיקר את עשרת המהלכים הגדולים ודברים כאלה. לא חושב שהיה לי מודל לחיקוי. רציתי להיות דני, לא לבסס את המשחק שלי על אחרים".משפיע עליך שבאים לראות אותך סקאוטים ומנהלים ספורטיביים?
"ברגע שההיכל מתמלא ועולים לשחק, פתאום כל הרעש נעלם. אתה יודע מה אתה שווה גם אם יש משחק פחות טוב. אם אתה יודע מי אתה בתור שחקן ואדם, אז אין לך מה לדאוג. אז גם אם היה לך משחק פחות טוב, זה לא כזה נורא. אני רק חייב לציין שסקאוטים לא מסתכלים על משחק אחד, אלא על עונה שלמה. ומסתכלים על משחקים לאורך תקופה, זה גם משהו שחשוב שיידעו".

למה אתה משחק עם הגופיה מספר 8?
"בחרתי במספר 8 כי אמרתי שאין-סוף לאן שאני יכול להגיע. אם הופכים את המספר, אז מתקבל סימן של אין-סוף. כשהצטרפתי למכבי מספר 8 לא היה פנוי, אז החלפתי ל-10, לא זוכר למה. רציתי להמשיך עם 10, אבל בא אליי מישהו ואמר לי: 'דני, תישאר עם המספר שאיתו התחלת, שהאמנת בו, תחזור להיות 8'. אמרתי: 'וואלה, אולי זה סימן ששלחו לי'. ובחרתי את המספר הזה ומעכשיו אני נשאר איתו".

איך זה היה לשמור על שיין לארקין? התרגשת באותה התקפה אחרונה? 
"האמת שלא התרגשתי, נורא רציתי לשמור. אנשים לא רואים כי זה מאחורי הקלעים, אבל הרבה פעמים כששחקן מתחמם בתוך עצמי אני רוצה לשמור עליו, זה נותן לי מוטיבציה לשמור עליו, לראות אם אני יכול לעצור אותו. יש פעמים שאני מבקש לשמור על מישהו. כשאני על המגרש גם אם לברון יעמוד מולי או השחקנים הגדולים ביותר בעולם, אני ארצה לנצח".תסביר את התנועה שאתה עושה עם היד אחרי שלשה.
"חובבי הכדורגל פה שיודעים מי זה לואיס סוארס, אחרי שהוא שם גול הוא מנשק שלוש אצבעות. אז אני אמרתי שאני אקח את החגיגה, אבל הפוך. אני עושה את זה לכיוון למטה. זאת חגיגה ספונטנית על הדרך, לא צריך להשוויץ יותר מדי, ככה בשביל עצמך".

אתה כבר מדמיין את הרגע שיהיה אפשר לשחק בהיכל מלא עם כל האווירה, הצגת השחקנים, הטירוף?
"אני כבר מת לחזור, הייתי משלם הרבה מאוד כסף בשביל לחזור עכשיו, במיוחד בעונה כזו. זה לא פייר, זה מבאס את כולם. בעונה שאנחנו רצים כל כך חזק, זה קשה. אבל אלה החיים, אנחנו נתמודד עם זה".

50% הנחה על כל החנות הרשמית של מכבי >מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
איתנו

להיות מכביסט

מצטרפים למועדון האוהדים הרשמי ונשארים הכי קרובים שיש. תוכן בלעדי, כל העדכונים לפני כולם, הזמנות לאירועים ומלא הטבות ופעילויות צהובות במיוחד

הצטרפו עכשיו!
איתנו
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
זכר
נקבה

תאריך לידה:
על ידי הרישום הנני מצהיר כי אני מעל גיל 18, מאשר את התקנון וקבלת תוכן פרסומי ועדכונים ממועדון הכדורסל מכבי תל אביב
×