תפריט
כפתור ימני - מכביסט כפתור אמצעי - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות
כפתור ימני - מכביסט כפתור אמצעי - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות

סיפור אהבה

ליטל אפרים מראשון לציון, כיום בת 17, אובחנה כחולה בסרטן כשהייתה בכתה ו'. במכתב מרגש היא מספרת על הקשיים, המבקרים, חזרת המחלה והקשר למכבי

04/04/2020  |  מאת: ליטל אפרים
ראשי · תרומה לקהילה · סיפור אהבה
סיפור אהבה
היי לכולם, 
אני ליטל אפרים, בת 17 מראשון לציון. אני רוצה לספר איך התחיל הסיפור שלי עם מכבי. 

מאז ומתמיד יום חמישי בבית היה ערב צפיה במשחק. התחלתי לראות משחקים באותה עונה בסיומה זכינו באליפות אירופה 2014. לא אשכח איך בחצי הגמר דייויד בלו חטף את הכדור, העיף אותו לטייריס רייס והסל שהביא לניצחון. איזה טירוף היה בבית, מכבי עולה לגמר הפיינל פור וכולם צועקים משמחה. זה הרגע בו הבנתי שהתאהבתי באמת.

ארבעה חודשים אחרי גמר הפיינל פור התחלתי את כתה ו' וארבעה ימים אחרי תחילת הלימודים התגלתה אצלי מחלת הסרטן. זה דבר ששינה לי את החיים מקצה לקצה. איך מילדה עצמאית הפכתי למישהי שנדרשת עבורה השגחה 24/7 וצריכה עזרה בכל דבר בסיסי? הדגש הגדול היה במגבלה פיזית, הצורך לעזרה בשירותים, מקלחת, מדרגות וכדומה. חוסר בחברים... שלא נדבר על בילויים, שהופסקו לחלוטין. 

כך התחילה שנה שלמה של טיפולים קשים המגבילים אותי ואת משפחתי. אי אפשר לאכול בחוץ, אי אפשר להיפגש עם הרבה אנשים, אי אפשר להיות בקרבת אדם שיש לו בעליי חיים ואי אפשר להיות בשמש בים או בבריכה. המחשבות מתחילות לעלות לראש. מה יהיה איתי? אצליח לשרוד את זה? מה יהיה עם המשפחה שלי? ומה יהיו התוצאות לאחר מכן?

המחשבות העסיקו אותי כל הזמן, בסך הכל בת 11 ולא באמת מבינה את החיים. מהר מאוד הבנתי שצריך להילחם. שמים הכל בצד ומתחילים במלחמה על החיים. בעקבות המחלה אבא היה רואה איתי את המשחקים באשפוזים ולא היה הולך להיכל. מכאן החל החיבור הגדול, האהבה והערצה שלי למכבי.בכל משחק חוץ כשהייתי מאושפזת המשפחה הייתה מגיעה אליי לבית החולים לראות את המשחק ביחד. מתנדבים שהיו בבית החולים ובנות שירות לאומי, כולם התחילו יחד איתי לראות את המשחקים ונדבקו כולם באהבה. נפגשתי עם שחקנים מהעבר ומההווה שהגיעו לבקר - יוגב אוחיון, טל ברודי, אולסי פרי ודורון ג׳מצ'י. היה גם סיפור יפה עם גיא פניני. 

הקשר התחיל בכך שגיא היה אמור לבוא אליי לבית החולים לבקר אותי. בערב שלפני הוא נפצע במהלך המשחק ונאלץ לעבור ניתוח ביום שאחרי. במקום שגיא יבוא לבקר אותי, אני הלכתי לבקר אותו בבית החולים. אני לא יכולה להסביר את ההתרגשות שהייתה לי באותו רגע, לדעתי לא ממש הצלחתי לדבר. בנוסף לזה, גיא הפתיע והגיע אליי הביתה בבת המצווה שלי. 

הייתי אחרי ניתוח קשה מאוד ברגל וערכנו בת מצווה מצומצמת עם משפחה וחברים קרובים בבית. תוך כדי האירוע הקטן גיא נכנס. כשראיתי אותו פשוט הייתי בהלם, לא ידעתי איך להגיב. הופתעתי כל כך. מגיא קיבלתי חולצת משחק חתומה שלו, זאת שאיתה הוא נפצע, ובנוסף הביא לי מנוי על שמי לאותה עונת משחקים כשאת המנוי תרמה עבורי עמותת "להושיט יד". התרגשתי כל כך, עד היום זה מרגש אותי בכל פעם מחדש.בנוסף לכל השחקנים שהיו מגיעים, נתנו לי גם כרטיס למשחק העונה של מכבי מול צסק"א מוסקבה. ישבתי על הפרקט ולאחר מכן נפגשתי עם גיא. מיד אחר כך איפשרו לי לרדת לאיזור חדרי ההלבשה ולהצטלם עם השחקנים. ואני, בכל אפשרות שהייתה לי לא ויתרתי על ללכת לכל משחק שרק הייתי יכולה, כי הרגשתי את האושר שזה גורם לי.

האהבה הזו למכבי זה הדבר הכי טוב שקרה לי. זה היה מוציא אותי מכל עצב בשניה, וגם היום זה ככה. כשקשה לי, אני רואה משהו שקשור למכבי והכל עובר לי בשניה. אין יום שאני לא שומעת שיר של מכבי, מסתכלת על תמונות שלי עם השחקנים או סתם עוברת על האינסטגרם של מכבי. 

אני שומעת אנשים שאומרים לי שזה פשוט מדהים, האהבה שלי למכבי, ורואים שכשאני מדברת עליהם אני מתרגשת. זה פשוט נכון, כל דבר שקשור למכבי מרגש אותי. כל הדברים האלה גרמו לי לאהוב את מכבי יותר מפעם לפעם וממשחק למשחק, האהבה שלי אליהם גדלה.

היום, כמעט שש שנים אחרי, חזרה מחלת הסרטן בפעם השניה. וגם היום הדבר שעושה לי הכי טוב במהלך הטיפולים זאת מכבי, זו האהבה הכי גדולה שלי בחיים. מאז המנוי שקיבלתי במתנה אני עושה בכל שנה מנוי למכבי, כבר 6 שנים. אני יושבת ביציע 5 עם המשפחה ומגיעה לכל משחק בית בהיכל. החלום הכי גדול שלי הוא לטוס עם מכבי והשחקנים למשחק בחו"ל.מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
איתנו

להיות מכביסט

מצטרפים למועדון האוהדים הרשמי ונשארים הכי קרובים שיש. תוכן בלעדי, כל העדכונים לפני כולם, הזמנות לאירועים ומלא הטבות ופעילויות צהובות במיוחד

הצטרפו עכשיו!
איתנו
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
זכר
נקבה

תאריך לידה:
על ידי הרישום הנני מצהיר כי אני מעל גיל 18, מאשר את התקנון וקבלת תוכן פרסומי ועדכונים ממועדון הכדורסל מכבי תל אביב
×