תפריט
כפתור ימני - כרטיסים כפתור אמצעי - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות
כפתור ימני - כרטיסים כפתור אמצעי - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות

ג'ייק כהן מדבר על חזרת הליגה

המטרה המשותפת, טובת השחקנים, ציוצים בטוויטר, החששות שהעלו בקבוצות אחרות והדרך הנכונה לשוב למגרשים. האזינו לפורוורד-סנטר מכבי ונבחרת ישראל

04/06/2020  |  מאת: ג'ייק כהן
ראשי · חדשות · ג'ייק כהן מדבר על חזרת הליגה
הסיבה הראשונית בגינה שאלתי את השאלות האלה בטוויטר היא בגלל שאני רוצה לעשות את העבודה שלי ברמה גבוהה. אני רוצה לשחק הכי טוב שאני יכול, אני רוצה לנצח משחקים, אני רוצה לזכות באליפות - וקשה מאוד להתרכז בדברים האלה כשאני מרוכז בבריאות שלי. כשאני לא בטוח בנוגע לפרוטוקולים אודות הקורונה. כשאני לא בטוח אם הבריאות המנטלית שלי תהיה בסדר אחרי בידוד של חודשיים. איך יהיה הבידוד? הנשים והילדים שלנו יכולים לצאת? מה קורה אם מישהו יוצא חיובי בבדיקות? לא היה לנו את המידע הזה.

אני חושב שהרבה אנשים יכולים להזדהות עם העובדה שאם לא היו להם את התשובות האלה במקום העבודה שלהם, בכל מקום בו הם עובדים - במשרד, בית ספר, במשרד, מה שלא יהיה - אם הם לא יכולים לקבל את התשובות לשאלות האלה, ייתכן שלא יוכלו למלא את עבודתם כמיטב יכולתם. אז ראית תסכול מצד שחקנים שאין להם דרך טובה להשיג תשובות והרבה אנשים לא אהבו את העובדה השמענו את זה בטוויטר. 

אני מאוד מעודד שפרופסור גרוטו והיו"ר הגיעו לדבר איתנו לפני כמה ימים על המתווה הזה, אבל זה היה כמה שבועות אחר כך. והשאלות שהיו לי, האם הן היו עולות אם לא היינו אומרים משהו בטוויטר? היו עונים לשאלות שלנו או שהם פשוט היו מצפים שנעלה לשחק? אני רוצה לראות יותר מידע, יותר מידע פתוח בין השחקנים והליגה, וביטאתי את זה מול מנהלי הליגה שדיברתי איתם מאז, ואני מעודד מזה בגלל שהם מבינים את הצרכים לתקשורת טובה יותר בינינו.אז ראית שחקנים כמו טיישון תומאס, ג'ייקובן בראון ואלכס המילטון, שחקנים ממועדונים טובים בישראל, שיש להם אותן שאלות כמונו. הם שאלו את אותן השאלות. דומיניק ווטרס מנהריה. הם שאלו אותן שאלות כמונו על הבדיקות ועל הבידוד, אז זה לא רק אנחנו. אנחנו מקבלים את מירב תשומת הלב. אם מסתכלים רחב יותר, אפשר לראות שלכל האמריקנים בליגה יש את הבעיות האלה, אז זה לא רק אנחנו. 

אתמול כשהמכתב של ELPA (ארגון שחקני היורוליג) יצא, ראיתי תגובות חריפות מאוהדים ומכמה שחקנים שאנחנו מנסים לפגוע בליגה, שום דבר לא יכול להיות רחוק יותר מהאמת. ליגת ווינר-סל טובה, זה טוב לי באופן אישי. ככל שהליגה טובה יותר, המצב שלי טוב יותר. אני משחק בישראל, אני משחק בליגת ווינר-סל. אם הליגה טובה, לי טוב. 

הדבר היחיד שאני רוצה לעשות זה לחזור לשחק בדרך בטוחה, פיזית ומנטלית. אם אני לא יכול לעשות את זה, אני צריך לעבוד כדי לשפר את זה. ואני לא עושה את זה בשביל עצמי, אני לא עושה את זה רק בשביל חבריי לקבוצה כאן. השאלות והחששות שהעליתי נוגעות לכל קבוצות הליגה. אני לא מחפש חוקים עבור מכבי, אני רוצה שגם שחקני מכבי חיפה, נהריה וירושלים יוכלו לצאת מהדירה שלהם. ראיתי בתקשורת לאחרונה הרבה כותרות שיוצרות אש כמו "ג'ייק כהן תוקף את מנהלת הליגה" או "סקוטי ווילבקין תוקף" או "מכבי תוקפת את מנהלת הליגה". אני פשוט אדבר באופן אישי, כי השאלות והחששות שהעליתי בטוויטר לא היו מתקפה, אלה שאלות וחששות שרציתי תשובה עליהן. בשום נקודה לא ביקשתי לבטל את הליגה או לפגוע למישהו בשכר, בשום שלב לא ביקשתי את זה. אני לא פועל לזה. הליגה חוזרת, מצוין, בואו נעשה את זה בדרך בריאה, פיזית ומנטלית. אני לא תוקף את הליגה. אני יודע שזה לא ישיג הרבה קליקים כמו "ג'ייק כהן מעלה חששות לגבי חזרת הליגה", אבל זו האמת. 

ספגתי ביקורת לאחרונה שאני לא ממש מבין מצד שחקנים וקבוצות אחרות שאומרים ששחקני מכבי בוכים או מייללים. אם ככה אתם רוצים לתאר את זה, זה תלוי בכם, אבל פשוט ביקשנו הנחיות בטיחות. אם אתם רוצים לקרוא לזה פשע, בבקשה, אבל התקנות שאנחנו רוצים הן עבור כל הליגה. בכך שאנחנו עושים את זה, אנחנו לא תוקפים אף אחד. לא תקפנו אף קבוצה, לא תקפנו אף שחקן באופן אישי. פשוט ביקשנו יותר מידע, יותר פרוטוקולים.

אם אתם רוצים לתקוף משהו, תקפו את הרעיונות שלנו ואת מה שאנחנו מציעים, אל תתקפו אותנו. יש לנו אג'נדה לחזור לשחק בדרך בטוחה, אין לנו אג'נדה להפיל את כולם. אין לנו אג'נדה לפגוע לכולם בפרנסה. אנחנו רוצים להיות הכי בטוחים שאפשר. אנחנו רוצים שכל אחד בליגה יהיה הכי בטוח שאפשר.


מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
לוגו מכביסט

מועדון האוהדים של מכבי תל אביב

רק מכביסטים זוכים להטבות מיוחדות, מבצעים, הנחות, מפגשים ואירועים לרשומים בלבד

הצטרפו עכשיו!
סמית
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
זכר
נקבה

תאריך לידה:
על ידי הרישום הנני מצהיר כי אני מעל גיל 18, מאשר את התקנון וקבלת תוכן פרסומי ועדכונים ממועדון הכדורסל מכבי תל אביב
×