תפריט
כפתור ימני - כרטיסים כפתור אמצעי - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות
כפתור ימני - כרטיסים כפתור אמצעי - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות

מתניע מחדש

מההקפאה, דרך חוסר הוודאות ועד ההכנות לחזרה אל המגרשים. יובל זוסמן בטור ל"ישראל היום" על התקופה בבית, ניצול הזמן לטובה, העונה, הקהל והמטרה הבאה

20/06/2020  |  מאת: יובל זוסמן
ראשי · חדשות · מתניע מחדש
מתניע מחדש
כשביקשו ממני לכתוב את הטור הזה, האמת שלא ידעתי מאיפה להתחיל. כל כך הרבה קרה בחודשים האחרונים. נכנסנו למערבולת גדולה כשכולנו עדיין בתוכה. מן שותפות גורל כזאת. אז פשוט אתחיל מההתחלה.

הייתה לנו (ועדיין יש) שנה אדירה בתור קבוצה. השגנו את המטרה להעפיל לפלייאוף היורוליג, מה שלא הצלחנו לעשות בשנים הקודמות, ועשינו את זה הרבה לפני תום העונה הסדירה. החיבור בין השחקנים היה טוב מאוד ואפילו מיוחד. מחויבות לקבוצה לפני הכל. בכל קבוצה יש אגו מסוים ובמינון הנכון זה דבר טוב וחשוב. ידענו לתעל את זה למקום הנכון, למקום של דרייב להשיג ניצחונות. אנחנו בתור ספורטאים מקצוענים שואפים לנצח. תמיד. 

בכל משחק מישהו התעלה, אבל ראו לוח לחימה קבוצתית שלדעתי לא ראו בשנים עברו. שחקנים נתנו את הגוף שלהם בשביל הניצחון. תמיד שמרנו, הקרבנו וזה הרגיש מיוחד. אני חושב שגם האוהדים הרגישו את זה. היינו במאזן 1:13 ביורוליג בבית ובליגה לא הפסדנו ביד אליהו. הקהל יודע להעריך את זה. ההיכל חזר להיות מבצר והאוהדים הרגישו שמשהו שונה קורה פה.בסוף סיימנו במקום הראשון בליגה עד הפסקת הקורונה ופתאום הגיע המשבר הזה, שאף אחד לא חווה כמותו בעבר. לא היינו ערוכים לזה כמובן, אבל ידענו שצריך להישאר ביחד ושאולי הליגות יחזרו אז המשכנו להתכתב ולשמור על קשר. עשינו שיחת זום משותפת בערב פסח והרגשנו מאוד את המאמן, שהיה איתנו בטוב וברע. הוא אמר לנו הרבה שהוא שם בשבילנו בסיפור הזה, מה שהיה מאוד חשוב לנו.

אני לא אשכח את היום של המשחק מול באסקוניה. קמנו בבוקר ולא ידענו אם יהיה משחק. גם המאמן לא ידע. פתאום אימון הקליעות בוטל וגם המשחק בוטל, אבל היינו מיושרים עם יאניס שכולנו ביחד בסירה הזאת של חוסר הוודאות. הרגשנו שותפות גורל ואם הוא צריך משהו, כל השחקנים פה בשבילו בדיוק כמו שכל הקבוצה כאן בשביל כל אחד מהשחקנים.

לגבי ימי הבידוד, רגב פנאן היה שולח לנו באופן יום-יומי תרגילים לשמירה על הכושר, אבל באיזור של 40 יום לא נגעתי בכדור. בימים האלה עבדתי על פיזיות, כוח, מנטליות והעבודה הזו לא קלה בכלל. התחלתי מדיטציה, נשאבתי לספר שעזר לי בנושא של להפוך למנהיג חיובי, בטחון עצמי. התחלתי לעשות יוגה כדי לעבוד על גמישות ועל שרירים מסוימים שאני לא עובד עליהם בכלל ביום-יום. ברגע שאתה יודע לשלוט טוב יותר על המחשבות שלך, אז אתה מנתב את הגוף שלך ואת הגורל שלך למקומות יותר טובים ונכונים לך. זה תהליך. אני לא יודע כמה זמן תימשך הקורונה, אבל כולנו נלמד לחיות איתה. אני מאמין בהשתפרות תמידית ולא נכון להסתכל על הדברים השליליים, אלה דברים שפתאום היה לי זמן לעבוד עליהם.אני תמיד חושב שכל סיטואציה צריך לנסות לקחת למקום חיובי. פתאום הייתי חודש שלם עם ההורים וחוויתי אותם יום-יום, מה שלא היה שנים. לא הייתי איתם יותר משלושה ימים ברצף כבר הרבה מאוד זמן וזו נקודת אור נוספת שלקחתי מתקופה מאוד מורכבת.

הרגשתי רעב גדול מאוד למשחק. הייתי חודש שלם בלי לשחק כדורסל וזה הכי הרבה שאני זוכר את עצמי בלי לשחק ובלי לגעת בכדור מאז כיתה ט'. אולי אפילו לפני זה. היה הרבה מאוד רגש שאתה רוצה כבר לחזור. ברגע שחזרנו משהו התחבר ואני כל כך שמחתי לחזור. למרות שזה עדיין קשה ואנחנו עדיין בסוג של בידוד, אני שמח על ההקלות שקיבלנו ושהלכו לקראתנו מבחינת הגבלות הבידוד בזמן חידוש הליגה. 

כל כדורסלן מכיר את זה. כשמגיעים למגרש שמים הכל בצד. כל המחשבות עוברות ואנחנו מרוכזים במה שקורה על המגרש ושמחים להיות ביחד. אנחנו חברים וזה מגבש אותנו. וברגעים קצת פחות טובים, אתה מחפש אנשים שיעזרו לך. כולם מבינים שזה המצב וצריך לעבור את הדבר הזה כמו שצריך. אני חושב שכולם ראו את מה שקרה העונה בהיכל וחשוב לי לדבר על זה. אווירה משוגעת, הדבר המחשמל והבלתי ייאמן הזה שהיה. עכשיו לשחק בלי קהל זה מאתגר וקשה במיוחד אחרי החיבור האדיר שהיה השנה בין האוהדים, השחקנים ויאניס. 

אנחנו רואים עכשיו את שידורי הליגה הגרמנית ושומעים הכל - הצעקות של המאמן וכל דבר שבדרך כלל לא שומעים, וזה מוזר. זה המצב וצריך להפיק מזה את המיטב. נצטרך להמשיך את זה לבד, אבל האוהדים איתנו לאורך כל הדרך גם כשהם פיזית לא איתנו. אנחנו רוצים לזכות באליפות, לשמוח ולשמח אותם. נעשה את המקסימום בשביל זה.

אני רוצה לסיים בתקווה לבריאות של כל שחקני הליגה. גם מנגיף הקורונה וגם מפציעות ספורט. אני מאוד מקווה שלא יהיו פציעות לאף קבוצה ולשום שחקן, זה חשוב מאוד. שנאתגר אחד את השני על המגרש ונישאר בריאים ושלמים. ועכשיו, יאללה לפרקט.

הטור פורסם ב"ישראל היום", שישי, 19.06.2020


מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
לוגו מכביסט

מועדון האוהדים של מכבי תל אביב

רק מכביסטים זוכים להטבות מיוחדות, מבצעים, הנחות, מפגשים ואירועים לרשומים בלבד

הצטרפו עכשיו!
סמית
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
זכר
נקבה

תאריך לידה:
על ידי הרישום הנני מצהיר כי אני מעל גיל 18, מאשר את התקנון וקבלת תוכן פרסומי ועדכונים ממועדון הכדורסל מכבי תל אביב
×