תפריט
כפתור ימני - מכביסט כפתור אמצעי - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות
כפתור ימני - מכביסט כפתור אמצעי - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות

"בנינו קבוצה שתתחרה בכל האתגרים"

מכבי Playtika תל אביב קיימה את מסיבת העיתונאים הרשמית לפתיחת העונה. ספרופולוס: "אנחנו אופטימיים כי אנחנו מאמינים במי שהבאנו"

23/09/2020
ראשי · חדשות · "בנינו קבוצה שתתחרה בכל האתגרים"
באווירה אינטימית לאור מגבלות מגפת הקורונה, מכבי Playtika תל אביב ערכה בהיכל מנורה מבטחים את מסיבת העיתונאים הרשמית לקראת פתיחת עונת המשחקים 2020/21. הריצה תחל במשחק ביתי במסגרת היורוליג מול אלבה ברלין ב-1.10, כאשר עוד לפני זה תשחק האלופה במסגרת גביע ווינר. באירוע נכחו שחקני הקבוצה, הצוות המקצועי והנהלת המועדון.

יו"ר המועדון 
שמעון מזרחי פתח ואמר: "המטרה הייתה לשמר עד כמה שניתן את צוות השחקנים והמאמנים. הצטרפו אלינו שחקנים חדשים כמובן. פתיחת העונה הזאת היתה מלווה בחוסר ודאות בתחומים שונים, האם יהיה קהל, מה הקיבולת המותרת, האם יהיה מתווה ממשלתי לרשת ביטחון, מתי הוא ינתן וכמה יינתן. אנחנו עשינו את המיטב לבנות קבוצה כאילו יהיה ניתן לערוך את המשחקים במתכונת מלאה ונקווה שנגיע לזה במהלך העונה. אני מודה לאוהדים הנאמנים שלנו".על המצב הכלכלי סיפר מזרחי: "חוסר הוודאות ממשיך איתנו מהעונה שעברה. כבר אחרי האליפות חשבנו על העונה הזאת, לא יכולנו לשקוט על השמרים. בנינו קבוצה למרות שלא ידענו בוודאות מה תהיה רשת הביטחון, היו לא מעט היסוסים. אבל חרף כל הקשיים הצלחנו להעמיד קבוצה על פי רצון המאמנים. מכבי תעשה כל מה שנדרש על פי הוראות רשת הביטחון (קיצוץ 25% משכר השחקנים). כולם יודעים ש-60% מתקציב המועדון מבוסס על כרטיסים ומנויים. המתווה של משרד הספורט בא לפצות את הקבוצות על נזקים ממשיים שנגרמו מאי מכירת כרטיסים ומנויים, ולא למטרות אחרות ולכן הפיצוי צריך להיעשות על פי הנזק הזה שנגרם לקבוצות ולא לפי שום פרמטר אחר".

המאמן יאניס ספרופולוס אמר: ״העונה הזאת שונה לגמרי מכל מה שהכרנו עד עכשיו. הווירוס השפיע על החיים שלנו ועל הכדורסל. מכיוון שסיימנו את העונה רק ביולי היינו צריכים לערוך הכנה קצרה יותר לעונה הקרובה. זוהי תקופה קשה לכל העולם, ולא היה קל לשמור על רוב הסגל אבל אני שמח על כך מאוד ומגיע קרדיט גדול לבעלים כי יש להם הרבה בעיות עם התקציב. אנחנו עושים את המיטב כדי להיות מוכנים למשחקים הרשמיים אבל אנחנו אופטימיים כי אנחנו יודעים מי יש לנו כאן ומאמינים במי שהבאנו. בנינו קבוצה לוחמת שתתחרה בכל האתגרים שיעמדו בפנינו״.

המאמן היווני המשיך: ״שיחקנו בהכנה רק נגד קבוצות מקומיות אחרי תקופת אימונים קצרה במיוחד. ידענו שיהיו לנו קשיים ושלא נוכל להתקדם תוך כדי משחקי ההכנה. יש קבוצות יורוליג שיצאו לפגרה כבר במארס, יש קבוצות ששיחקו רק עד יוני. אנחנו היחידים ששיחקנו עד סוף יולי ולכן התחלנו אחרונים את ההכנה, כי השחקנים היו חייבים לנוח וז הסיבה שלא אירגנו מספיק משחקי הכנה. היתרון שלנו הוא שחלק גדול מהקבוצה נשאר ביחד. יש לנו תוספות נקודתיות שכבר התאימו את עצמם בצורה טובה לפילוסופיה. אנחנו מנסים לחשוב מחוץ לקופסא, כי זו לא תקופה רגילה״.
המנהל הספורטיבי ניקולה וויצ'יץ' הוסיף: "אנחנו תמיד מסתכלים על השוק כדי לחזק את הקבוצה. אנחנו עומדים בפני עונה קשה במיוחד, ללא אוהדים, עם יותר מ-80 משחקים. המטרות לא השתנו, רק התנאים. בנינו את הסגל הטוב ביותר שהיה אפשר בתנאים שהיו לנו, עם המון מרכיבים של אי ודאות ואני מרוצה מאוד מאיך שהתנהלנו עד כה. המצב בישראל לא הקשה עלינו להחתים שחקנים, המצב הזה קשה בכל העולם".

כריס ג׳ונס הרכש החדש אמר: ״אני נרגש מהעונה, שמח להיות חלק מארגון כזה, הכל כאן משפחתי מאוד״. עוז בלייזר: ״אני מתרגש להיות כאן, הרבה פעמים הגעתי למעמדים מחייבים נגד מכבי ושמח להיות עכשיו בצד השני״.

הכוכב סקוטי ווילבקין: ״אני מאוד מתגעגע לאוהדים, כמו המאמן אני מקווה שמתישהו הכל יירגע והם יתחילו לחזור. אנחנו מדברים על זה בינינו כל יום, כל משחק שעובר אנחנו מבינים כמה האוהדים חשובים לנו״.


מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
איתנו

להיות מכביסט

מצטרפים למועדון האוהדים הרשמי ונשארים הכי קרובים שיש. תוכן בלעדי, כל העדכונים לפני כולם, הזמנות לאירועים ומלא הטבות ופעילויות צהובות במיוחד

הצטרפו עכשיו!
איתנו
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
זכר
נקבה

תאריך לידה:
על ידי הרישום הנני מצהיר כי אני מעל גיל 18, מאשר את התקנון וקבלת תוכן פרסומי ועדכונים ממועדון הכדורסל מכבי תל אביב
×