תפריט
כפתור ימני - מכביסט כפתור אמצעי - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות
כפתור ימני - מכביסט כפתור אמצעי - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות

"יהיו רגעים קשים, אבל כבר היינו שם יחד"

טיילר דורסי עומד לפתוח עונה שניה במדי מכבי ("שמח ומוכן לחזור לשחק, במיוחד ביורוליג") ובראיון חגיגי הוא מדבר על האוהדים, הכימיה בסגל והכינוי החדש שלו

26/09/2020
ראשי · חדשות · "יהיו רגעים קשים, אבל כבר היינו שם יחד"
"יהיו רגעים קשים, אבל כבר היינו שם יחד"
טיילר דורסי אמנם הצטרף בקיץ שעבר למשפחת מכבי תל אביב אחרי שנתיים ב-NBA, לכן קל לשכוח שמדובר בשחקן צעיר (24). הוא בחור מופנם, עובד קשה ומנסה תמיד להשתפר. זה לא אומר שהוא נשאר תמיד קר רוח על המגרש, במיוחד אחרי שלשה גדולה. 

עונתו הראשונה בכדורסל האירופאי היא אחת המוזרות ביותר שכולנו זוכרים. עבור טיילר דורסי היא התחילה בצורה מהוססת מאחר שעדיין לא היה רשום לליגה המקומית. ברגע שזה קרה, הוא נכנס במהרה לקצב הקבוצתי והמספרים צמחו בהתאם. 9.9 נקודות למשחק יורוליג עם 39% מהשלוש לצד 15.8 נקודות (39.4% מהשלוש), 5.4 ריבאונדים ו-3 אסיסטים בממוצע למשחק פלייאוף בליגה. ואליפות, כמובן, אחרי תצוגת הענק ההיא בדרבי המכריע בסדרת רבע הגמר (26 נק', 9 ריב', 7 אס' ו-4 חטיפות). 

כשחקן שהוא כבר מכביסט ומכיר את האווירה בהיכל ונהנה ממנה, עד כמה זה קשה לשחק בלי האוהדים?
"זה משהו חשוב ליתרון הביתיות. בשנה שעברה עזר לנו מאוד לשחק מול הקהל שלנו, האוהדים הכי טובים באירופה. אנחנו ניזונים מהאנרגיה הזו ויש לפעמים מקרים שאין אנרגיות ואז הקהל מרים אותך ונותן לך כוחות. אנחנו חייבים למצוא את הדרך לעשות התאמות עד שהם יחזרו ואנחנו חושבים חיובי בנושא הזה. כשאתה רץ וקולע הם המנוע להמשיך ולהמשיך, אני שחקן שניזון מזה".עד כמה חשוב שרוב השחקנים נשארו כאן, שהקבוצה כמעט זהה?
"מאוד. זה עניין של כימיה, אנחנו מכירים אחד את השני ומה אנחנו אוהבים לעשות. יהיו רגעים קשים במהלך העונה, אבל היינו שם כבר יחד. ברגע שנשלב את השחקנים החדשים אנחנו נהיה בסדר. אני שמח וכבר מוכן לחזור לשחק, במיוחד ביורוליג. כבר עבר יותר מדי זמן".

"הגיעו כמה שחקני מפתח", מוסיף דורסי. "זו עונה ארוכה ויהיו פציעות ומצבים שנצטרך אותם, אז הם יצטרכו להיות מוכנים. הם לומדים את המערכת, לומדים את השיטה והם יהיו שחקני מפתח".

מה זה הכינוי החדש שהדביקו לך פה במכבי, "השור"?
"זה באמת חדש. כנראה בגלל השוני בין איך שאני על המגרש לעומת איך שאני מחוצה לו. בחוץ אני שלו ורגוע. על המגרש, כשהדברים מתחילים לרוץ, אני לוחץ ודוחף, רץ קדימה. אנרגיות ושגעון יוצאים ממני ואני לא מפסיק".כמה קשה להיות ספורטאי מקצועי תחת הקורונה והמגבלות?
"הקושי הוא מנטלי. יש המון דברים שעוסקים בהם. פתאום דואגים למשפחה, נשארים סגורים בבידוד. לגבי המשחק ללא קהל זה קשה, אבל זה משהו שאנחנו מכירים כי כל שחקן פה החל את הדרך מאהבה למשחק ובהתחלה אתה ללא קהל וללא אוהדים. אז צריך לחזור למקומות האלה בלית ברירה, עד ששוב נראה אותם כאן".

אז בתוך החגים כאן ולקראת העונה החדש, מה המסר שלך לאוהדים? 
"תמשיכו לתמוך בנו. אני מקבל קריאות עידוד ברחוב וזה כיף לי. תישארו שם, תישארו בסביבה, יש לנו הרבה מטרות העונה ואנחנו מתכוונים להשיג אותן".

מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
איתנו

להיות מכביסט

מצטרפים למועדון האוהדים הרשמי ונשארים הכי קרובים שיש. תוכן בלעדי, כל העדכונים לפני כולם, הזמנות לאירועים ומלא הטבות ופעילויות צהובות במיוחד

הצטרפו עכשיו!
איתנו
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
זכר
נקבה

תאריך לידה:
על ידי הרישום הנני מצהיר כי אני מעל גיל 18, מאשר את התקנון וקבלת תוכן פרסומי ועדכונים ממועדון הכדורסל מכבי תל אביב
×