תפריט
כפתור ימני - איתנו כפתור אמצעי - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות
כפתור ימני - איתנו כפתור אמצעי - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות

וויצ'יץ': הבנו מהר שדני הוא חומר ל-NBA

המנהל הספורטיבי של מכבי Playtika תל אביב מתכונן לדראפט: "כיום אנו יודעים הרבה יותר על מתן מעטפת נכונה לצמיחה ובניית שחקנים מאשר לפני 4 או 5 שנים"

16/11/2020  |  מאת: רועי גלדסטון
ראשי · חדשות · וויצ'יץ': הבנו מהר שדני הוא חומר ל-NBA
המנהל הספורטיבי של מכבי Playtika תל אביב ניקולה וויצ'יץ' מתרגש. אחרי שנים של עבודה יום-יומית סביב דני אבדיה יחד עם הצוותים המקצועיים במכבי, מגיע אחד השיאים של התהליך – דראפט 2020.
 
"מהרגע הראשון שראינו את דני הרגשנו שיש לנו משהו מיוחד בידיים", נזכר ניקולה וויצ'יץ'. "הוא שחקן שעקבנו אחריו מגילאים מאוד צעירים. בנינו עבורו תכנית לכמה שנים עם נקודות ציון מאוד ברורות ופה צריך לתת הרבה קרדיט לכל אנשי המקצוע שעבדו איתו. היה לנו ניסיון בעבודה עם כשרונות גדולים לאורך כל השנים ואני חושב שהתמקצענו בזה מאוד. יש לנו באירופה שם של מועדון שמתמחה גם בדבר הזה, מלבד לייצר תארים".
 
מה היו הקשיים במהלך השנים?
"היו הרבה נקודות ביקורת שבהן בדקנו מה אפשר לשפר ואכן שיפרנו דברים לאורך הדרך. הדבר העיקרי היה לייצר את השחקן הכי טוב עבור מכבי, לא עבור ה-.NBA זו הייתה המטרה שלנו, אבל מהר מאוד הבנו שהוא חומר של NBA ויש לו פוטנציאל של מעבר לחומר של מכבי או אירופה".
 
מה מאפיין מובהק בעיניך של דני אבדיה?
"הפחד להפסיד דחף אותו וזה היה טוב מאוד. הוא לא מוכן להפסיד, ממש חושש מזה. ולכן הוא עושה הכל כדי לא להפסיד. עובד קשה מאוד, לוקח על עצמו, משתפר גם באספקטים שמחוץ למגרש ובעיקר מקשיב למי שמסביבו. מבחינה מקצועית, הוא 'אול-אראונד פלייר'. הפחד שלו לא להצליח הוביל אותו להקשיב ולהוציא לפועל את תכניות האימונים שהכינו עבורו, ואחר כך את תכניות המשחק בכל משחק ומשחק. וגם בדרך החיים שלו".


 
במה דני צריך להתמקד בימים כל כך מרגשים ומשמעותיים? מה צריך להיות הסטייט אוף מיינד שלו?
"הדבר הכי חשוב עכשיו בשבילו הוא להבין שהוא בתחילת התהליך ולא בסופו. הוא רק מקבל הזדמנות, אבל הוא רחוק מאוד מהחלום אם הוא לא יעקוב אחרי התכנית שלו. הזדמנות לא שווה כלום אם אתה לא יודע או לא מצליח לנצל אותה. ואת זה אסור לשכוח. אסור לנוח. אתה מתחיל הכי חזק שאפשר ואז מגביר".
 
מה לדעתך ההתאמה הכי חשובה שצריך לעשות לדעתך במעבר ל-NBA?
"הוא טופ טאלנט, שמבין שהוא צריך עוד להשתפר. שיש לו דרך, שהוא צעיר. ה-NBA שונה באספקטים רבים. אירופה זה המשחק הקבוצתי, ה-NBA זה משחק יותר סוליסטי וזו התאמה שצריך לעשות".
 
למרות שאנחנו רוצים אותו קרוב אלינו, מה נאחל לו?
"שיצליח. נאחל לו פרידה מאיתנו לכמה שיותר זמן ושבסוף בסוף, אחרי כל ההצלחות וההישגים, יחזור אלינו".

מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
איתנו

הצטרף למיזם בשיתוף האוהדים

איתנו על החולצת, איתנו על צעיף בהתאמה אישית, איתנו על אוטובוס הקבוצה ועוד מגוון פעילויות

הצטרפו עכשיו!
איתנו
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
זכר
נקבה

תאריך לידה:
על ידי הרישום הנני מצהיר כי אני מעל גיל 18, מאשר את התקנון וקבלת תוכן פרסומי ועדכונים ממועדון הכדורסל מכבי תל אביב
×