תפריט
כפתור ימני - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות כפתור אמצעי - כרטיסים
כפתור ימני - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות כפתור אמצעי - כרטיסים

"כילד חלמתי ללבוש גופיה של מכבי"

רומן סורקין מספר בראיון ראשון לאתר הרשמי על נעוריו כאוהד, הקולג', המודלים לחיקוי והציפיה לעונה שבפתח: "כיף שאני יכול לשחק עם השחקנים האלה ולא נגדם"

03/08/2021
ראשי · חדשות · "כילד חלמתי ללבוש גופיה של מכבי"
מאת: רועי גלדסטון

רומן סורקין כבר החל באימונים אישיים בצהוב-כחול של מכבי Playtika תל אביב. חוזר לעניינים, מתחזק לקראת העונה הראשונה שלו במדי הדאבליסטית. לפני שהקבוצה מתכנסת והמירוץ מתחיל, הפורוורד הצעיר ישב לראיון ראשון לאתר הרשמי של המועדון.  


נולדת במינסק, בירת בלארוס, ועלית בגיל שנתיים. יש משהו שאתה מכיר משם?
"אני מכיר את בלארוס, אבל לא מתקופתי כתינוק שם. טסתי לשם כמה פעמים לפגוש את המשפחה שלי. לדוד שלי מצד אמא יש שם משפחה וילדים והוא גם היה גם מאמן נבחרת בלארוס, אז התאמנתי איתו כשנסעתי לבקר שם את אבא שלי, שהיה שם כל השנים וחזר לישראל לפני שנתיים". 

שיחקת במכללת אורגון והגעת לפיינל פור המכללות. ספר לנו קצת על התחושה שם וזכרונות מתקופת הקולג'. מה זה נתן לך ככדורסלן?
"זה היה חלום שלי. גדלתי באליצור אשדוד ועברתי לאקדמיה של איגוד הכדורסל בווינגייט. הייתי שם 3 שנים. לאחר מכן הרגשתי עדיין לא בשל וחיפשתי מקום לשפר את הכדורסל שלי ולהתפתח. הרגשתי שזה מקום נכון בשבילי מבחינת אימונים ומנטליות. כל מה שאתה עושה שם 7/24 זה כדורסל. יש אולי 3 שעות פנויות ביום. אתה מתעסק רק בשינה וכדורסל, וכמובן לימודים. זו הייתה תקופה שחישלה אותי ותרמה לי המון".

אתה לא תשתף העונה פעולה עם טיילר דורסי, אבל מה הזכרונות ממנו כשותף לחדר?
"אנשים לא יודעים כמה האיש הזה עובד. בחור שקט וצנוע. הוא איש מצחיק ונעים, מקצוען ופשוט מכונת עבודה. היינו ממש חברים טובים ואני מאחל לו בהצלחה".מה זה בשבילך להצטרף למועדון הכדורסל מכבי תל אביב?
"ראיתי בלייב את הרגעים הגדולים של מכבי ואני זוכר כל משחק ומשחק. כמעט כל ילד גדל בישראל להיות אוהד מכבי ובמיוחד אני כאחד שמאוד אוהב כדורסל. אף אחד לא יודע, אבל יש לי בבית אלבום תמונות של מכבי עם דריק שארפ, וויל סולומון ועוד רבים וטובים. זה חלום להיות במכבי ואני עוד לא מעכל את זה כי עדיין לא הרגשתי את זה. עוד לא התחלנו להתאמן עם כולם. עוד לא הייתי במשחק ואני כבר לא יכול לחכות. אני מחכה מאוד לחיבוק של המועדון, לאווירה הזאת של הקהל. היו לי המון רגעים כילד שחלמתי שאני לובש גופיה של מכבי ועולה לשחק ביד אליהו, או-טו-טו זה באמת יקרה".

מי המודל שלך לחיקוי?
"לא גדלתי בתקופת קטש-שפר, אבל ראיתי אותם המון אחר כך. מי שראיתי המון בלייב זה ליאור אליהו ועומרי כספי. תמיד הייתי מנסה לעשות דברים שראיתי שהם עשו והם בהחלט שני המודלים שלי לחיקוי".

מה אתה זוכר מהזכיה האחרונה של מכבי ביורוליג?
"אני זוכר שזה היה ל"ג בעומר. ישבנו כל החברים אצל חבר טוב שלי ששמו שי, ראינו את המשחק לפני שהלכנו למדורה. אני לא אשכח את ל"ג בעומר הזה לעולם. הייתה אווירה מדהימה".

הגעתם למדורה באותו ערב?
"האמת הכל היה באיחור, אז לא עשינו מדורה בסוף כי נשארנו לראות את הזכיה, החגיגות והראיונות. אתה פתאום רואה מולך את רוח המועדון כי לא היינו הקבוצה הכי גדולה ולא הכי עשירה, אבל היינו מכבי. אני זוכר את כל הסגל. אני זוכר את רייס וטיוס כאנדר סייז במאצ'-אפים שלהם, אבל הלב שלהם לא היה אנדרסייז בכלל. מכבי באה כאנדרדוג לפיינל פור הזה ופשוט התפוצצה. לכן קוראים לזה נס מילאנו וכל מי שראה את המשחק הזה גם בטלוויזיה לא ישכח גם את ההצגה שהקהל במגרש נתן. טסו המון אוהדים. היו טיסות מלאות ודגלי ישראל ואני זוכר שדיברו על זה המון בשידור".איך זה להגיע כשחקן יריב ליד אליהו? אתה כבר מדמיין את הרגע בו תעלה על הפרקט בהיכל עם הגופיה הצהובה?
"בטח. מאז שחתמתי אני חולם על זה. בכלל כשחקן צעיר אתה חולם על דבר כזה ואני מחכה פשוט לחוות את זה ממש ולהפסיק לדמיין את זה".

ראינו אותך בליגה במדי מכבי חיפה, אבל בכל זאת ספר לנו מה אתה הכי אוהב לעשות על המגרש בצד ההתקפי?
"אני חושב שעמדה 4 היא הטבעית שלי, אבל אני יכול לשחק 5 בגלל הגובה שלי וזה יתרון בשבילי. בחיפה שיחקתי גם 3 כשצריך. אין לי ממש העדפה. אני מנסה תמיד לעשות את המהלך הנכון. אם זה תזמון למסור, אני מוסר. אם זה התזמון שלי לעשות את הנקודות, אז לעשות את הנקודות. זה כיף להטביע כי זה טירוף. זה כיף לתת שלשה. זה כיף לתת בלוק בהגנה, אבל לפעמים אני יכול ליהנות הכי גם מעצירה בהגנה כי זה יכול להביא ניצחון וזה לא פחות חשוב. ברגע שהקבוצה מנצחת, כולם נהנים ולכן זו המטרה ועושים מה שצריך כדי להגיע לשם".

שיחקת בעונה שעברה נגד ג'ון, סקוטי, עוז, אנטה, קינן אנג'לו ויפתח. מה דעתך על הקבוצה שנבנית העונה במכבי?
"זה כיף שאני יכול לשחק עם השחקנים שהזכרת עכשיו ולא נגדם. מכבי זה תמיד המשחק הכי קשה בליגה ופתאום להסתכל לראות שאנחנו ביחד באותו צד, זה כבוד ומרגש. יאללה, שנתחיל כבר!".


מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
איתנו

להיות מכביסט

מצטרפים למועדון האוהדים הרשמי ונשארים הכי קרובים שיש. תוכן בלעדי, כל העדכונים לפני כולם, הזמנות לאירועים ומלא הטבות ופעילויות צהובות במיוחד

הצטרפו עכשיו!
איתנו
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
×