תפריט
כפתור ימני - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות כפתור אמצעי - כרטיסים
כפתור ימני - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות כפתור אמצעי - כרטיסים

מאוחדים דרך הספורט: שותפות אסטרטגית חדשה

במעמד נשיא המדינה היוצא, מר ראובן ריבלין, דיפלומטים וספורטאים מובילים, יערכו מועדון הכדורסל מכבי ת"א, המרכז לאימפקט יהודי וההסתדרות הציונית העולמית אירוע לציון 85 שנים למשחקים האולימפיים בברלין 1936 וניצחון הספורט על הגזענות והאנטישמיות

09/08/2021
ראשי · חדשות · מאוחדים דרך הספורט: שותפות אסטרטגית חדשה
מאוחדים דרך הספורט: שותפות אסטרטגית חדשה
לצד משחקי טוקיו, שננעלו בימים האחרונים, נציין החודש 85 שנה למשחקים האולימפיים של ברלין 1936. על אף שהרוח האולימפית הייתה מאז ומתמיד סמל לאחווה בין-לאומית, משחקי 1936 נוצלו על ידי גרמניה הנאצית לקידום התעמולה הגזענית ושטופת השנאה שלה. יחד עם זאת, אותה מהדורה בברלין הציגה לעולם אלופי ספורט מרקעים שונים שניצחו את השנאה וסימלו את ניצחון ערכי הספורט.

על כן, המרכז לאימפקט יהודי יצא בשיתוף פעולה אסטרטגי ראשון מסוגו יחד עם מועדון הכדורסל מכבי תל אביב וההסתדרות הציונית העולמית, אשר יזמו אירוע ייחודי לציון 85 שנים למשחקי ברלין 1936 תחת הכותרת "מאוחדים דרך הספורט", מפגש שיתקיים בהמשך חודש אוגוסט.

אירוע חשוב זה יאגד את בכירי ענף הספורט, הקהילה הדיפלומטית והחברה הציבורית בישראל להנצחת מאורעות 1936 וניצחון הספורט. במהלך האירוע שיתקיים במעמד הנשיא העשירי של מדינת ישראל, ראובן (רובי) ריבלין, ייערך שיח של בכירי ענף הספורט בישראל ובעולם, יחד עם מנהיגים ודיפלומטים, על הצורך לפעול יחד בכדי למנוע ביטויי שנאה, גזענות ואנטישמיות במגרשי הספורט, ובחברה בכלל.

במסגרת שיתוף הפעולה תארח מכבי נציגים של הקהילות היהודיות בחלק ממשחקי החוץ ביורוליג וכן תערוך מפגשים והרצאות לאורחים בשיתוף המרכז לאימפקט יהודי וההסתדרות הציונית העולמית.יו"ר מכבי Playtika תל אביב שמעון מזרחי: "דווקא בימים אלה יש לאירוע מסוג זה ולשיתוף הפעולה האסטרטגי חשיבות מרובה, כאשר יש פעילות אנטישמית בכל רחבי הגלובוס ובייחוד באירופה ואמריקה. אל לנו לשכוח שבתקופתנו אנו יש מי שמנסים להחרים תוצרת ישראלית, ולכן שיתוף הפעולה הייחודי של שלושת הגופים מהווה ציון דרך על מנת שכל אחד יזכור את שעשה לנו עמלק".

רוברט זינגר, יו"ר המרכז לאימפקט יהודי: "גם בשנת 2021 אנו עדים לגל אנטישמיות והכחשת השואה שמכה חזק בכל העולם, עלינו לפעול על מנת למגר את התופעה הזו. הספורט במקרה זה הינו כלי רב חשיבות בקידום ערכי הסובלנות, השוויון וקבלת האחר. כמי שעוסק בנושא לאורך שנים רבות בתפקידים ציבוריים שונים, קידמתי בין היתר שיתופי פעולה משמעותיים עם מכבי ת״א במסגרת הקונגרס היהודי העולמי בקמפיין We Remember, שהביא להשפעה רבה. על כן, אין לי ספק כי שיתוף הפעולה בין המרכז לאימפקט יהודי עם מכבי ת"א וההסתדרות הציונית העולמית חשוב ויכול להשפיע על צעירים רבים לבחור ברוח הספורט וקבלת השונה". 

יעקב חגואל, יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית ויו"ר בפועל של הסוכנות היהודית, הוסיף: "משחקי ברלין התקיימו פחות משנה לאחר העברת חוקי נירנברג, אשר שללו, ללא כל הסתר, את זכויות האזרח הבסיסיות של היהודים. 85 שנה לאחר קיומה של המהדורה שלדורות תיזכר כאולימפיאדת הגזענות והאנטישמיות, אנחנו ניצבים כעם מאוחד, במדינה עצמאית, על אדמת ישראל, גאים בדגל שלנו, בספורטאים שלנו ובהישגים האולימפיים שלנו". היום יותר מתמיד אנחנו מציינים את ניצחון האור על החושך. לא נעצום עוד את עינינו בהתמודדות ארוכת השנים עם האנטישמיות הגואה. מכאן אנחנו יוצאים במסר של אחדות, סובלנות וספורט נקי משנאה ואפליה וממשיכים להרים את הראש בגאווה יהודית".

מנכ"ל מועדון הכדורסל מכבי תל אביב, עדלי מרכוס, סיכם: "אני מאוד שמח שהעונה נחבר בין הפעילות הענפה של מכבי Playtika תל אביב ברחבי אירופה והקהילה היהודית שנמצאת בכל מקום בו אנחנו משחקים. החיבור הזה הוא ערך עבורנו".


מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
איתנו

להיות מכביסט

מצטרפים למועדון האוהדים הרשמי ונשארים הכי קרובים שיש. תוכן בלעדי, כל העדכונים לפני כולם, הזמנות לאירועים ומלא הטבות ופעילויות צהובות במיוחד

הצטרפו עכשיו!
איתנו
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
×