תפריט
כפתור ימני - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות כפתור אמצעי - כרטיסים
כפתור ימני - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות כפתור אמצעי - כרטיסים

המספר הנוסף: 10 נתונים ששווה להכיר

מאזן הבית של אולימפיאקוס, החמישיה היציבה, הקלע המוביל של היריבה, מדד היעילות של אנטה ז'יז'יץ' ושיאי הקליעה למשחק שקבעו שחקני מכבי במשך השנים

19/11/2021
ראשי · חדשות · המספר הנוסף: 10 נתונים ששווה להכיר
המספר הנוסף: 10 נתונים ששווה להכיר
6 ניצחונות צברה אולימפיאקוס בששת משחקי הבית שלה ביורוליג עד כה העונה, מאזן טוב בהרבה מאשר בעונה שעברה (10:7) בהיכל השלום והאחווה. בחוץ הפסידו היוונים את כל ארבעת משחקיהם. 

5 שחקנים פתחו בכל 10 משחקי היורוליג של אולימפיאקוס עד כה העונה. החמישיה הפותחת הקבועה כוללת את תומאס ווקאפ, טיילר דורסי, סשה וזנקוב, קוסטאס פאפאניקולאו ומוסטפא פאל. 

12.4 נקודות למשחק ביורוליג מספק אקס מכבי טיילר דורסי, שמוביל את קלעי אולימפיאקוס העונה במפעל. מלבדו גם סשה וזנקוב (11) וקוסטאס סלוקאס (10.2) עם ממוצע דו-ספרתי. 

1,173 סלי שתי נקודות קלע יורגוס פרינטזיס מאולימפיאקוס, יותר מכל אחד אחר בהיסטוריה של היורוליג. הפורוורד הוותיק מדורג גם במקום השישי בכל הזמנים בריבאונדים (1,429). 

1,163 אסיסטים חילק קוסטאס סלוקאס ביורוליג, כמות שמדרגת אותו במקום השביעי בכל הזמנים. על המדרגה מעליו ניצב סרחיו יויי מריאל מדריד (1,181). 10 נקודות ומעלה היו לדריק וויליאמס ב-5 מששת משחקי היורוליג האחרונים. הפורוורד קלע לפחות שלשה אחת בכל שמונת המשחקים החולפים. 

18.5 נקודות מדד יעילות יש בממוצע לאנטה ז'יז'יץ' העונה ביורוליג, נתון שמדרג אותו במקום הרביעי במפעל. 

4 ניצחונות יש למכבי על אולימפיאקוס בפיראוס במסגרת היורוליג, האחרון שבהם 65:90 מרשים בנובמבר 2019. מי שהובילו אז את קלעי המנצחת היו סקוטי ווילבקין וטיילר דורסי עם 19 נקודות כל אחד. 1.7 חטיפות יש לסקוטי ווילבקין בממוצע למשחק יורוליג, נתון שמדרג אותו במקום החמישי במפעל. גארד מכבי רביעי בכמות השלשות לערב (2.3) והניצחון האחרון מול מונאקו היה משחקו ה-150 ביורוליג. 

37 הנקודות שקלע סקוטי ווילבקין בניצחון האחרון על מונאקו השוו את שיא הנקודות למשחק יורוליג של שחקן מכבי - שארונאס יאסיקביצ'יוס מול ז'לגיריס קובנה במשחק הנס המפורסם ב-2004. שיא הנקודות לשחקן מכבי באירופה עדיין שייך לדורון ג'מצ'י עם 49 נקודות על הראש של שחקני לימוז' ב-1991. בליגה הנתון הגבוה ביותר נקבע על ידי לי ג'ונסון (60) מול הפועל רמת גן ב-1986.


מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
איתנו

להיות מכביסט

מצטרפים למועדון האוהדים הרשמי ונשארים הכי קרובים שיש. תוכן בלעדי, כל העדכונים לפני כולם, הזמנות לאירועים ומלא הטבות ופעילויות צהובות במיוחד

הצטרפו עכשיו!
איתנו
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
×