תפריט
כפתור ימני - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות כפתור אמצעי - כרטיסים
כפתור ימני - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות כפתור אמצעי - כרטיסים

זה מדעי: היתרונות הבריאותיים של קפה

שיפור זמני תגובה, שריפת שומן, שדרוג ביצועים גופניים והפחתת הסיכון לסוכרת ואלצהיימר. לגימה מהמחקרים

22/11/2021
ראשי · אירופה · זה מדעי: היתרונות הבריאותיים של קפה
זה מדעי: היתרונות הבריאותיים של קפה

קפה משפר את רמות האנרגיה וזמני התגובה


קפה יכול לעזור לאנשים להרגיש פחות עייפים ולהגביר את רמות האנרגיה. הסיבה לכך היא שהמשקה מכיל ממריץ בשם קפאין - החומר הפסיכואקטיבי הנפוץ ביותר בעולם. לאחר שתיית קפה, הקפאין נספג במחזור הדם שלך ונוסע למוח שלך. שם, קפאין חוסם את המוליך העצבי המעכב אדנוזין. כאשר זה קורה, כמות הנוירוטרנסמיטורים האחרים, כמו נוראדרנלין ודופמין, עולה, מה שמוביל לירי משופר של נוירונים.

מחקרים מבוקרים רבים בבני אדם מראים שקפה משפר היבטים שונים של תפקוד המוח - כולל זכרון, מצב רוח, עירנות, רמות אנרגיה, זמני תגובה ותפקוד נפשי כללי.

קפה יכול לעזור לך לשרוף שומן


קפאין נמצא כמעט בכל תוסף מסחרי לשריפת שומן, ויש לכך סיבה טובה. זהו אחד מהחומרים הטבעיים הבודדים שהוכחו כמסייעים לשריפת שומנים. מספר מחקרים מראים שקפאין יכול להגביר את קצב חילוף החומרים שלך ב-3 עד 11%.

קפה יכול לשפר באופן דרסטי את הביצועים הגופניים


קפאין ממריץ את מערכת העצבים שלך ומאותת לתאי שומן לפרק שומן בגוף. בנוסף, הוא גם מגביר את רמות האפינפרין (אדרנלין) בדם. מדובר בהורמון "הילחם או ברח", אשר מכין את גופך למאמץ גופני אינטנסיבי.

קפאין מפרק את שומן הגוף, מה שהופך חומצות שומן חופשיות לזמינות כדלק. בהתחשב בהשפעות האלה, לא מפתיע שקפאין יכול לשפר את הביצועים הגופניים בממוצע ב-11-12 אחוזים. לכן, כדאי לשתות כוס קפה חזק כחצי שעה לפני היציאה לחדר הכושר.

קפה עשוי להפחית את הסיכון שלך לסוכרת מסוג 2


סוכרת מסוג 2 היא בעיה בריאותית מרכזית, המשפיעה כיום על מיליוני אנשים ברחבי העולם. מדובר במצב המאופיין ברמות גבוהות של סוכר בדם, הנגרמות מתנגודת לאינסולין או יכולת מופחתת להפריש אינסולין.

על פי סקירה נחרבת של 18 מחקרים ב-457,922 אנשים בסך הכל, כל כוס קפה יומית הייתה קשורה להפחתה של 7% בסיכון לסוכרת מסוג 2.

קפה עשוי להגן עליך מפני אלצהיימר ודמנציה


אלצהיימר היא המחלה הנוירודגנרטיבית השכיחה ביותר והגורם המוביל לדמנציה ברחבי העולם. מצב זה משפיע בדרך כלל על אנשים מעל גיל 65, ואין תרופה ידועה. עם זאת, ישנם מספר דברים שאפשר לעשות כדי למנוע את המחלה מלכתחילה.

תכנית המניעה האפשרית כוללת את "החשודים הרגילים" כמו אכילה בריאה ופעילות גופנית, אבל שתיית קפה עשויה להיות יעילה להפליא גם כן. מספר מחקרים מראים שלשותי קפה יש עד 65% סיכון נמוך יותר ללקות במחלת אלצהיימר.

על אף שחלפו כבר למעלה ממאה שנים מאז הקים משה לנדוור בית קפה קטן בברלין, חברת קפה לנדוור עדיין שומרת על המתכונת המשפחתית ועל שיטות הייצור המיוחדות שהפכו את הקפה שלה לטעים ואיכותי כל כך. הייחוד נשמר בזכות התערובות המיוחדות, הקלייה האיכותית והטחינה לגרגירים עדינים, בשילוב עם ידיים מנוסות ובטוחות. גם טכנולוגיה היא חלק משמעותי מהמשחק ובשנים האחרונות ביצעה החברה שדרוג טכנולוגי ותפעולי של בית הקלייה, בעקבותיו חלו שיפורים משמעותיים בכל תשתיות הייצור – קלייה, טחינה, אחסנה, שינוע, אריזה וכן במערכות הבקרה במפעל ובמעבדה.

* הכתבה מתבססת על מחקרים מדעיים שפורסמו ב-healthline, Hopkins Medicine, Mayo Clinic ועוד.

תוכן שיווקימכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
איתנו

להיות מכביסט

מצטרפים למועדון האוהדים הרשמי ונשארים הכי קרובים שיש. תוכן בלעדי, כל העדכונים לפני כולם, הזמנות לאירועים ומלא הטבות ופעילויות צהובות במיוחד

הצטרפו עכשיו!
איתנו
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
×