תפריט
כפתור ימני - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות כפתור אמצעי - כרטיסים
כפתור ימני - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות כפתור אמצעי - כרטיסים

על הקווים: פאבלו לאסו

02/12/2021
ראשי · אירופה · על הקווים: פאבלו לאסו
אחרי עשר שנים על הקווים של ריאל מדריד וכמעט שני עשורים כמאמן, כמעט הכל כבר נכתב ונאמר על פאבלו לאסו. גם דברים שליליים. קראו לו מקובע, כינו אותו צפוי והיו שטענו ש"הוא בא עם חילופים מהבית". הרכז לשעבר, שזוכה לאמון אדיר מצד שחקניו בעבר ובהווה, לא נוהג להתרגש. וגם לא לשנות.

ישנם כמה סוגי מאמנים כיום ביורוליג. יש שמדקדקים בהכנה לכל תרגיל ושחקן של היריבה, יש שמתמקדים ביכולות השחקנים שלהם ויש מעטים מאוד המציגים חזון אחיד ושומרים עליו בלי קשר לפציעות, יריבות, חילופים או מומנטומים. פאבלו לאסו הוא הדוגמא האולטימטיבית.

"זה לא קבעון, אלא חזון", מתעקש גורם מקצועי הקשור למכבי. "יש לריאל מדריד תחת לאסו תפישה ברורה של איך צריך לשחק, כמה צעירים יש לקדם ואילו תרגילים יש לבצע כדי לנצל את נקודות החוזק העיקריות של הסגל. למשל, היה להם תרגיל פיק אנד רול מיוחד לאנת'וני רנדולף. ברגע שהוא נפצע, לא ויתרו על התרגיל אלא התאימו אותו לגרשון יאבוסלה. השחקן מתאים את עצמו לתבנית הקבוצתית ומשדרג את היכולת הרלוונטית - למשל, קליעה מבחוץ או חדירה - כדי לבצע בצורה הטובה ביותר".אז נכון, ריאל מדריד מחזיקה בזכות קבוצת הכדורגל תקציב מספיק גדול כדי לענות על כל צורך שמעלה הצוות המקצועי. לצד זאת, חשוב לשים לב כיצד לאסו כמעט תמיד מעלה שחקן צעיר בגיל 17, 18 או 19 לדקות משמעותיות גם במחיר טעויות אפשריות או אובדן מומנטום. החזון יחד עם העוצמה שבסגל העמוק מאפשרים לו לעשות זאת פעם אחר פעם בצורה מתוכננת. העונה מדובר בחואן נונייס הכשרוני. 

זוהי העונה ה-11 של פאבלו לאסו כמאמן הראשי של ריאל מדריד ובשנה שעברה חוו הבלאנקוס החבולים לא מעט קשיים. למעשה, זו הייתה העונה עם שיעור ההצלחה ביורוליג השני הכי נמוך בקדנציה של המאמן (56.4% ניצחונות). המסקנות הופקו. עמדת הסנטר עובתה עם ונסן פוארייה המאסיבי, גרשון יאבוסלה הובא מווילרבאן ואדם האנגה צורף כדי לחזק את ההגנה על הקו האחורי.אמנם עדיין מדובר על שליש עונה בלבד, אבל כרגע עומד שיעור הניצחונות של ריאל ולאסו על 83.3 אחוזים - הגבוה ביותר ב-11 עונותיו של המאמן במדריד. וזה עוד לפני חזרתם של אנת'וני רנדולף וטריי תומפקינס. "השיפור שלנו הוא בפן ההתקפי", הסביר האיש על הקווים בראיון ל"אירופה פרס", והתעקש שעדיין חסרה לקבוצתו המשכיות ותיאום.

פאבלו לאסו מכנה את המשחק מול מכבי "קלאסיקו" ומעלה זכרונות של תקופתו כשחקן מול הצהובים. אז לצד העובדה שמדובר במפגש ה-63 בין שני המועדונים (יותר מכל התמודדות אחרת באירופה), זה יהיה משחקו ה-800 על הקווים של ריאל מדריד. "סיפרו לי שזה המצב, אני לא מייחס לזה חשיבות", הדגיש. "יש הרבה משחקים ואני שמח, אבל אני רק חושב על לעשות את המשחק הטוב ביותר שנוכל". הכל בלי מהפכות ועל פי אותו חזון.מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
איתנו

להיות מכביסט

מצטרפים למועדון האוהדים הרשמי ונשארים הכי קרובים שיש. תוכן בלעדי, כל העדכונים לפני כולם, הזמנות לאירועים ומלא הטבות ופעילויות צהובות במיוחד

הצטרפו עכשיו!
איתנו
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
×