תפריט
כפתור ימני - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות שמאלי - מנויים
כפתור ימני - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות שמאלי - מנויים

בחמישי: רוזין וקליין ז"ל בהיכל המכבים

טקס הכניסה להיכל התהילה של 2 המאמנים האגדיים יתקיים במהלך משחק היורוליג הקרוב מול אולימפיאקוס

18/01/2022
ראשי · חדשות · בחמישי: רוזין וקליין ז"ל בהיכל המכבים
בחמישי: רוזין וקליין ז"ל בהיכל המכבים
היכל המכבים של מועדון הכדורסל מכבי תל אביב זכה לקבל לשורותיו אגדות רבות ועכשיו הגיע הזמן לכניסת שניים מעמודי התווך האימפריה. יהושע רוזין ז"ל ורלף קליין ז"ל, שני המאמנים הגדולים הראשונים ששיחקו בעצמם במדי הצהובים, יזכו השבוע לכבוד במעמד משפחותיהם במשחק היורוליג מול אולימפיאקוס. 

מדובר בטקס היכל המכבים הראשון שנקבע לשנת ה-90 של המועדון, ואין ראויים משני המאמנים האגדיים. רוזין ז"ל היה מחברי הגרעין שיצר את קבוצת הכדורסל הראשונה של אגודת מכבי תל אביב, שיחק במדיה וב-1938 הפך למאמן. הוא הוביל את הצהובים לזכיה ב-12 אליפויות, 9 גביעי מדינה, השנים הראשונות באירופה, הדריך את נבחרת ישראל והיה לחתן פרס ישראל. רלף קליין ז"ל זכור, כמובן, כמאמן הראשון שזכה עם מכבי תל אביב בגביע אירופה לאלופות. הוא נולד בברלין ב-1931, שרד את השואה, עלה לישראל ולאחר שירותו הצבאי החל לשחק במכבי כחניכו של רוזין. בשנות השישים התחיל לאמן ובקיץ 1969 מונה למחליפו של מאמנו לשעבר. בתור המאמן הוביל את הצהובים לזכיה באליפות אירופה ועוד שלושה גמרים אירופאיים, קטף 11 אליפויות ותשעה גביעים וזכה כשחקן ב-6 אליפויות ישראל ושישה גביעי מדינה. הוא הצעיד את נבחרת ישראל למקום השני ביורובאסקט 1979 ואף זכה לניצחון אישי כששב לגרמניה לאמן את סאטורן קלן ואת נבחרת גרמניה המערבית. ב-2006 קיבל את פרס ישראל.במסגרת טקס הכניסה להיכל המכבים יועלו דגלים הנושאים את שמותיהם של שני המאמנים לתקרת ההיכל ונציגי משפחותיהם יקבלו מידי כוכבי העבר אותות הוקרה שהוכנו במיוחד לרגל הטקס המרגש.


מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
איתנו

להיות מכביסט

מצטרפים למועדון האוהדים הרשמי ונשארים הכי קרובים שיש. תוכן בלעדי, כל העדכונים לפני כולם, הזמנות לאירועים ומלא הטבות ופעילויות צהובות במיוחד

הצטרפו עכשיו!
איתנו
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
×