תפריט
כפתור ימני - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות שמאלי - מנויים
כפתור ימני - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות שמאלי - מנויים

איך מתמודדים עם עומס משחקים חריג

מאמן הכושר של מכבי, רגב פנאן, מסביר על ההשפעה של הלו"ז הצפוף על השחקנים: "יש סיכון מוגבר לפציעות, אבל אנחנו ערוכים ומנוסים"

19/01/2022
ראשי · חדשות · איך מתמודדים עם עומס משחקים חריג
דחייתם של חמישה משחקים בשל התפרצות נגיף הקורונה גרמה לכך שלוח המשחקים הקרוב של מכבי Playtika תל אביב יהיה עמוס במיוחד. האתגר הוא גדול לא רק עבור השחקנים, אלא גם עבור מי שאחראי לדאוג לכך שהם יגיעו לכל משחק ומשחק בכושר מיטבי. מאמן הכושר של מכבי, רגב פנאן, מסביר מה המשמעות של העומס ואיך מתמודדים עמו.

"בעונה רגילה אנחנו משחקים משחק רשמי כל 2.8 ימים, וכעת לוח המשחקים הצפוי יביא אותנו למשחק רשמי כל 2.4 ימים", מציין פנאן, "נגיף הקורונה אינו צפוי ועדיין לא נחקר מספיק בנושא ביצועים ספורטיביים וההשלכות שלו על ספורטאים בחזרה לפעילות וכשירותם. כהיערכות ללו"ז החדש והעמוס במיוחד, הצוות הרפואי-גופני נערך לתת לשחקנים מענה באימוני התאוששות, תזונה מוגברת, תוספים ומעקב אחר שעות השינה למיקסום הביצועים הספורטיביים והגעה לרמת מוכנות אופטימלית ככל האפשר"."עומס משחקים גבוה ביותר כמו שהשחקנים שלנו עתידים לחוות מעלה את רמת הסיכון לפציעות בשל מספר משחקים גבוה יותר, זמן התאוששות קצר יותר, לחץ מנטלי ורמת עייפות מצטברת. כל האלמנטים האלה יכולים להעמיד את השחקנים כ'דגלים אדומים' מבחינת אחוז סיכון לפציעה או ירידה באיכות התפוקה על המגרש", ממשיך מאמן הכושר הוותיק.

"יחד עם זאת, הצוות המקצועי והרפואי ערוך ומנוסה בהתמודדות עם עומס המשחקים הלא שגרתי בחודשים הקרובים", מרגיע פנאן, "חשוב לציין שהעובדה שהבעלים מעמידים לקבוצה טיסות צ'רטר פרטיות לכל המשחקים ביורוליג מסייעת מאוד בהתאוששות מהמשחקים ובקביעת לו"ז הטיסות על ידי הצוות המקצועי והרפואי על מנת לתכנן את האימונים, שעות השינה והמנוחה של השחקנים בצורה אופטימלית".מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
איתנו

להיות מכביסט

מצטרפים למועדון האוהדים הרשמי ונשארים הכי קרובים שיש. תוכן בלעדי, כל העדכונים לפני כולם, הזמנות לאירועים ומלא הטבות ופעילויות צהובות במיוחד

הצטרפו עכשיו!
איתנו
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
×