תפריט
כפתור ימני - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות שמאלי - מנויים
כפתור ימני - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות שמאלי - מנויים

"אפשר לצאת לדרך חדשה"

נועם לוי, עוזר מאמן מכבי Playtika תל אביב, סיפר בראיון לתכנית "מגרש פתוח" על הטקטיקה מאחורי הקלעים, הישראלים בקבוצה והחוויה האישית: "זה אתגר רציני"

29/01/2022
ראשי · חדשות · "אפשר לצאת לדרך חדשה"
עוזר מאמן מכבי Playtika תל אביב, נועם לוי, הוא מכביסט. לוי שיחק שנתיים בקבוצת הנוער של המועדון, שימש במשך 5 שנים כמאמן במחלקת הנוער ובשנתיים האחרונות הוא חלק בצוות המקצועי של המאמן יאניס ספרופולוס. נגד הפועל חולון, הוא אפילו יעמוד על הקווים לצד דורון פרקינס כדי להעביר את המשחק, מאחר שספרופולוס ועוזרו ואסיליס יראגוטליס נדבקו בקורונה.

אחרי הניצחון על אלבה ברלין, שהיה השני ברציפות ביורוליג, התיישב עוזר המאמן הצעיר לשיחה על מצב הקבוצה בתוכנית "מגרש פתוח" בערוץ הספורט. "אני חושב שאפשר לנצל את שני הניצחונות האלה ביורוליג כדי לצאת לדרך חדשה", אמר עוזר המאמן, "זה התחיל בתקופה שהייתה עכשיו בגלל הקורונה שיצרה לנו רצף של אימונים - מה שלא היה לפני כן בגלל תדירות המשחקים שהייתה לנו. אני חושב שעבדנו והכנסנו המון דברים למשחק שלנו, היינו יכולים להיות מאוד ממוקדים. אלה דברים שתורגמו למשחקים אם נשים את הדרבי בצד, למרות שגם שם מבחינה מקצועית ראינו כמה דברים שרצינו לראות. זה יכול לתת בוסט להמשך העונה ואנחנו מאוד מאמינים בזה".

לוי נשאל על כך שברוב המקרים, סקוטי ווילבקין לוקח את הזריקות ברגעי ההכרעה: "זה לא כך באופן גורף. זה כן קורה כי הרבה פעמים ההגנות עושות חילופים ואז אנחנו תוקפים את המיס-מאצ'ים והולכים לבידודים כשהגארד תוקף את הגבוה. וכן, הרבה פעמים זה סקוטי מבחוץ. אני חושב שהגו-טו-גאי הוא סקוטי ווילבקין, אבל הרכז של הקבוצה הוא באופן ברור קינן אוונס"."הגענו לתרגיל שרצינו לעשות, בסופו של דבר איגור קולשוב שמר על סקוטי", התייחס לוי למהלך האחרון בדרבי. "גם אנחנו המאמנים חשבנו שיש פה מיס-מאץ' ואפשר לתקוף אותו. הוא לקח זריקה שהוא עושה באחוזים גבוהים ואי אפשר לשפוט את זה לפי התוצאה בלבד. דרך אגב, מהלך אחד לפני כן הוא קיבל את הכדור, חדר לסל, סחט פאול והלך לקו. הוא החטיא את הזריקה הראשונה וזה יכול לקרות אפילו שהוא 95% מהקו ומוביל את היורוליג בקטגוריה. כשאנחנו מנצחים אנחנו מנצחים כקבוצה וכשאנחנו מפסידים אנחנו מפסידים כקבוצה".

"בהמון מהתרגילים שלנו אנחנו רוצים להביא את סקוטי בגל השני", המשיך עוזר המאמן, "זאת אומרת שמישהו אחר מוביל את הכדור, ואחר כך משחררים את סקוטי על ידי חסימה ומשתמשים ביכולות שלו כדי לייצר לעצמו ולייצר לאחרים בקבוצה. לפעמים זה נראה שהוא לא לוקח יותר על עצמו אבל אני לא חושב שזה באופן גורף ואני לא חושב שזה סגנון המשחק שלנו".

לוי התייחס למצב של מכבי בליגת ווינר סל: "אנחנו לא צריכים להיות איפה שאנחנו ממוקמים בטבלה, המקום הזה הוא זר לנו. אנחנו רוצים להיות למעלה, אנחנו רוצים להיות במקום הראשון, אנחנו רוצים לקחת אליפות ואנחנו רוצים לשלוט בליגה. יחד עם זאת אסור לזלזל בליגה הישראלית, במאמנים ובשחקנים הישראלים. הליגה שלנו מאוד חזקה, המאמנים מעולים וכל ניצחון הוא בדם, יזע ודמעות. צריך לפרגן לשאר הקבוצות שעושות לנו חיים קשים. כמובן שאסור לנו להפסיד שני משחקי דרבי, אבל זה קרה. מה שעכשיו צריך לעשות זה לעבוד יותר קשה באימונים, לתקן את הדברים ובסופו של דבר לנצח ולקחת אליפות"."למועדון מאוד חשוב השחקן הישראלי ולפתח את השחקן הישראלי", אמר עוזר המאמן בהתייחס למצב של השחקנים המקומיים, "כמובן שהמטרה היא לנצח משחקים ואנחנו רוצים שהישראלים יעזרו לנו לנצח משחקים. אנחנו לא עושים 'טובה' לשחקנים, הם צריכים להיות מספק טובים כדי לעזור ואני חושב שהם מספיק טובים ועוזרים. אפשר להפריד בין ג'ייק, ג'ון ועוז שכבר שיחקו ומכירים את המועדון והרמה, לבין יפתח ורומן שזו השנה הראשונה שלהם ועוד לא שיחקו במכבי. הם לא נחשפו למכבי, לאינטנסיביות, ליורוליג, ל-3-2 משחקים בשבוע - אנחנו כמועדון נותנים להם תמיכה ועובדים איתם בוקר וערב ומנסים לשפר אותם. אנחנו בטוחים שיגיע היום שהם יעזרו לנו גם ביורוליג ויהיו חלק לגיטימי מאוד גם שם".

לוי התייחס לעזיבה של קמרון טיילור, שהושאל לשטרסבורג עד תום העונה. "אופי נהדר ושחקן כדורסל נהדר", אמר, "לצערי זה לא הסתדר, הוא לא הצליח להביא מספיק את היכולות שלו לידי ביטוי במכבי. אלה דברים שקורים ואני מאחל לו הצלחה בהמשך ואני בטוח שהוא יצליח".

לסיכום, על היותו חלק מהצוות המקצועי בקבוצה הבוגרת אמר לוי בן ה-31: "מדובר בכבוד עצום וכיף גדול. זה כיף לאמן חבר'ה צעירים - צמחתי מקט-סל, ילדים, נערים ובסופו של דבר הגעתי גם לרמה הזאת של הבוגרים. זה אתגר רציני וחוויה מדהימה להיות חלק מהמועדון הזה. אני גם כמכביסט מבטן ומלידה, שיחקתי שנתיים בנוער של מכבי ואני מאוד נהנה".מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
96070
איתנו

להיות מכביסט

מצטרפים למועדון האוהדים הרשמי ונשארים הכי קרובים שיש. תוכן בלעדי, כל העדכונים לפני כולם, הזמנות לאירועים ומלא הטבות ופעילויות צהובות במיוחד

הצטרפו עכשיו!
איתנו
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
×