תפריט
כפתור ימני - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות שמאלי - מנויים
כפתור ימני - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות שמאלי - מנויים

"אנטה הרגיע אותנו, התלכדנו סביב המיטה שלו"

ביום שאחרי הטלטלה מפגיעת ז'יז'יץ', יפתח זיו מספר בראיון על רגעי ההלם, הנסיעה הלילית לבית החולים והשיחה הקבוצתית לקראת הדרבי בסדרת רבע הגמר

10/05/2022
ראשי · חדשות · "אנטה הרגיע אותנו, התלכדנו סביב המיטה שלו"
שחקני מכבי Playtika תל אביב עברנו טלטלה במשחק נעילת העונה הסדירה בליגת העל. הרגע הוא אנטה ז'יז'יץ' נפל לפרקט בהכרה מעורפלת והחל לפרכס זעזע כל מי שחזה באירוע. בוודאי את חבריו לקבוצה, שחיים איתו ביום-יום. הסנטר הקרואטי נבדק, שוחרר מבית החולים ומתאושש. בינתיים, ישבנו לשיחה קצרה עם יפתח זיו על ז'יז'ה, הביקור הלילי באיכילוב וההכנות לדרבי. 

ספר לנו קצת על הרגע אחרי שאנטה נפגע ונופל על הפרקט. 
"אספר את זה מהעיניים שלי. בדיוק הייתי על הספסל. ראינו אותו נופל ועל הספסל כולם צעקו 'הברך, הרגל'. לא בדיוק הבנו מה קורה. אז הגיע הרגע שהוא התחיל לפרכס וזה היה מבחינתי הרגע שהבנו שקורה משהו שהוא קצת מעבר למכה. מיד קפצנו, התאספנו כה סביבו וניסינו קצת להרגיע את האנשים. הרופאים והפיזיותרפיסטים כולם קפצו לשם. מהמבט שלי זה נראה שהצילו לו את החיים. אני לא באמת יודע מה היה שם מבחינה רפואית, אבל היו רגעי חרדה לא נעימים". 

"חסרי מילים, חסרי תגובות. לא ידענו איך לעשות ומה לעשות", ממשיך זיו. "אני אישית הרגשתי שאני לא נמצא, לא הבנתי מה קורה סביבי. כל מה שראיתי זה את אנטה שוכב בלי יכולת לשלוט בעצמו. דקות ארוכות של מה עושים ואיך עושים. מה הלאה? אי אפשר להמשיך ככה. איך אתה יכול להמשיך לשחק ולהגיב לחבר שלך ששוכב על אלונקה? רגעים שאני לא מאחל לאף אחד לראות, לחוות להרגיש. היו לי תחושות בגוף שמעולם לא חוויתי".ובכל זאת, ממשיכים במשחק וזה נמצא בראש. 
"פתאום אומרים לנו אחרי שפינו אותו '5 דקות חימום וחוזרים לשחק'. זה היה חמש דקות שאנחנו לא יודעים מה לעשות. כל אחד חושב 'מה, אני אזרוק?', 'מה, אני ארוץ?', 'מה, אני אזוז?', מה הלאה, איך אפשר לשחק?'. אבל עשינו את זה, חזרנו לשחק ואני זוכר שהתקבצנו כולם ודיברנו אחד עם השני. אמרנו שנילחם ונביא את הלב שלנו. זה היה מאוד קשה וחווינו מבחינת כדורסל משחק אולי אחד המטורפים שיצא לי להיות חלק בהם. שתי הארכות, סלים משוגעים וכולם עם המון לחץ והמון פלאשבקים לרגע הזה בחדר ההלבשה במחצית והמון רגעים שיכולים היו להוציא אותנו מהאיזון. לצערי, בסוף הפסדנו את המשחק. ניסינו להילחם ולהביא את הניצחון בשביל אנטה ובשביל הרוח שלנו כקבוצה".  

מסתיים המשחק ועכשיו מתקלחים ונוסעים לבית החולים. 
"טסים לבית החולים ישר, ישר. אף אחד לא דיבר על זה, זה פשוט קרה. הגענו כמעט כולם אחד אחרי השני. מגיעים לחדר, אנטה ברוך השם מדבר, מחייך כמו שהוא. לא כל כך הבין מה קרה ואיך, הוא לא זכר יותר מדי  מהמקרה. עם החיוך והאופטימיות שלו הוא אמר 'יאללה, בסדר. קרה. אני מרגיש טוב'. פאולה ארוסתו בדיוק הגיע לארץ והיא עברה טלטלה "קלה". היא הייתה שם, קצת יותר רגועה והוא הרגיע את כולנו". "היינו שם בערך עשרה שחקנים, מאמנים והצוות. אני אישית הרגשתי משהו שלא בטוח שהרגשנו קודם העונה, משפחתיות כזו בלי מילים", מספר הגארד בהערכה. "התלכדנו סביב המיטה שלו, דיברנו וצחקקנו. אמרנו לו שהיה רגע שהוא חצי-התעורר וכמו איזה הרקולס התחיל להזיז אנשים. הוא לא זכר את זה, רק הזכרנו לו כמה הוא חזק מהרגע הזה שבו הוא העיף את כולם. אנטה בסדר, אני חושב שעברנו פה איזה שהוא נס ואני. אחרי שהוא שלח לנו בבוקר סרטון, אמר שהוא בסדר ויצא הביתה. הפרוטוקל, לפי מה שהרופאים אומרים, זה עניין של כמה ימים. לא היה משהו לא נורמלי. אנחנו מסתכלים קדימה". 

עכשיו מתחילים פלייאוף, במה מתמקדים? 
"עברנו איזו טלטלה. עשינו שיחה קבוצתית. הבנו שהוא בסדר, שאין שום נזק והפנים קדימה. גם הוא אמר לנו את זה ואנחנו מבינים בתור קבוצה. לא קרתה טרגדיה, אבל קרה אירוע שקצת שיבש אותנו. אנחנו מגיעים לדרבי בעוד יומיים. סדרה שהיא קארמה, שמחזירה אותנו לשלושה משחקים נגד הפועל. נשים כל מה שעברנו בצד. ביחד נבוא ונילחם. כמו שאמרתי, בבית החולים היה איזה רגע שלי נתן תחושה שאנחנו גברים, אחד אחד, ונהיה שם אחד בשביל השני. כל העונה שיחקנו, עם כל הכבוד ליורוליג ולגביע ווינר, הגענו לפלייאוף. המאני טיים של המאני טיים. הזמן הוא לדבר על המגרש וזה מה שנתכונן לעשות".


מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
איתנו

להיות מכביסט

מצטרפים למועדון האוהדים הרשמי ונשארים הכי קרובים שיש. תוכן בלעדי, כל העדכונים לפני כולם, הזמנות לאירועים ומלא הטבות ופעילויות צהובות במיוחד

הצטרפו עכשיו!
איתנו
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
×