תפריט
כפתור ימני - כרטיסים כפתור אמצעי - חנות שמאלי - מנויים
כפתור ימני - כרטיסים כפתור אמצעי - חנות שמאלי - מנויים

קטש הוצג: "הדבר הנכון בזמן הנכון"

כוכב העבר של מכבי דיבר במסיבת עיתונאים חגיגית עם מינויו למאמן הקבוצה: "צפויות חוויות מרגשות בהיכל העונה. נבנה קבוצה חזקה ומנצחת"

19/06/2022
ראשי · חדשות · קטש הוצג: "הדבר הנכון בזמן הנכון"
למכבי Playtika תל אביב יש מאמן חדש ומכביסטי במיוחד. אחרי שחתם לשנתיים כדי לעמוד על הקווים ביד אליהו, עודד קטש הוצג במסיבת עיתונאים חגיגית בהיכל, שבה דיבר על התחושות, המוכנות, העבודה המשותפת של הצוות המקצועי והציפיות לעונה הקרובה.

 
“זה יום משמח, אבל אני רוצה להתחיל במשהו עצוב", אמר קטש בפתח דבריו והתייחס לפטירתו של מאמן הכדורסל לשעבר אריק בריילובסקי במהלך שבת והוא בן 65. "מאוד הצטערתי לשמוע על אריק בריילובסקי שהלך לעולמו. אריק היה המאמן שלי בקבוצת הילדים במכבי תל אביב, והוא אולי הסיבה המרכזית ששיחקתי כדורסל ושאני כאן היום, ושעשיתי את זה טוב. אני מצטער בצער המשפחה והחברים, יהי זכרו ברוך".

"במעבר חד, אני מאוד גאה ונרגש לשבת פה", עבר המאמן החדש-ישן לעניין שלשמו התכנסנו, "אני מודה על ההזדמנות הגדולה ועל כל מי שגרם לזה לקרות. מודע לאחריות הגדולה והאתגר, ואולי בגלל האתגר אני מרגיש שזה הדבר הנכון בזמן הנכון עבורי. אנחנו כבר בתהליכי עבודה מתקדמים ואין לי ספק שנעשה הכל כצוות כדי להפוך את הקבוצה למנצחת ולרגש את הקבוצה והאוהדים שכל כך מגיע להם. צפויות לנו חוויות מרגשות בהיכל בעונה הקרובה".קטש התייחס למינויו של דייויד בלאט ליו"ר הוועדה המקצועית וליועץ חיצוני למועדון: "אני מאוד שמח על ההצטרפות של דייויד בלאט, זה דבר גדול למועדון ולי. אני מרגיש שנפלה בחלקי זכות גדולה לעבוד ביחד עם אחד הגדולים ביותר. הוא מצטרף כיו"ר הוועדה המקצועית, וכולנו ביחד לוקחים אחריות בבניית הקבוצה וגם בתוצאות. אני יודע שהאוהדים רוצים לדעת איך תיראה הקבוצה. אני לא יכול להיכנס לעניינים האלה, אבל ממה שעבדנו בימים האחרונים אני יכול להגיד שיהיו דברים מרגשים והם יצאו בצורה מסודרת בימים הקרובים".

"דייויד מצטרף כיו"ר את הוועדה המקצועית שכוללת אותו, את ניקולה וויצ'יץ', את אבי אבן, את יאיר שבח ואותי", המשיך מי שמזוהה עם הגופיה מספר 10 בצהוב-כחול, "מדובר באנשי מקצוע מעולים. התרומה של דייויד די ברורה, לא צריך להרחיב את המילים. אנחנו נקבל את ההחלטות ביחד. זה לא שיש מישהו אחד שקובע. יש הרבה שיקולים, הרבה אילוצים. יש עניין של המשכיות, של תקציב, של לראות עין בעין מבחינה מקצועית. אנחנו יכולים להחליף דעות, אפילו להתווכח לפעמים, עד שנצא מהחדר עם החלטה שכולנו מסכימים עליה ביחד כיחידה אחת".

קטש נדרש להתייחס להבדל בין הקדנציה הראשונה שלו בעונת 2007/08 לבין הקדנציה החדשה: "ההרגשה היא אחרת לגמרי. זה קרה לפני המון שנים. עברתי דרך שאני אפילו לא כל כך זוכר. אני מגיע הרבה יותר מוכן, יותר מגובש. אני בטוח שדברים יקרו הרבה יותר נכון וטוב".מאמן מכבי החדש דיבר על הצוות המקצועי תחתיו: "בניית הצוות תקרה בימים הקרובים ונבנה את הצוות הכי טוב שאנחנו יכולים ושגם מתאים. אני לא יכול להתייחס למי עוזב ומי הולך, ההודעות ייצאו באופן מסודר, אבל אני יכול להגיד שאם יש מנעד רחב בין המשכיות לבין בניה מחדש, יש תחושה יותר לכיוון של משהו שיבנה מחדש. זו התחושה. זה יבנה עם שמות מרגשים אחרים וקבוצה חזקה ומנצחת".

"אחרי החוויה בפנאתינייקוס יש כמה דברים שהתחדדו לי", אמר קטש על הלקחים שהפיק כשאימן את היוונים בחצי השני של עונת 2020/21. "יש מעט הבדלים, אבל לא מאוד גדולים – בסוף מדובר בכדורסל. זו תמיד הדילמה. קודם כל באפשרויות שאתה יכול להביא, זה קשור לכדורסל שאני אוהב. יש בי אהבה גם לכדורסל ההגנתי לא פחות מההתקפי".

כשנשאל על הציביון הישראלי של הקבוצה, אמר קטש: "הכל במסגרת האפשרויות שיהיו לנו. דובר הרבה על הכדורסלן הישראלי, והתפקיד של מכבי תל אביב הוא לא לפתור את כל הבעיות של הכדורסל הישראלי. נצטרך לראות את האפשרויות שלנו, וכמו שאתם מכירים אותי אני מאמין גדול בשחקן הישראלי ונתתי הזדמנות להרבה שחקנים צעירים. אבל מעולם לא עשיתי את זה בגלל שהם ישראלים – תיבנה פה קבוצה עם ישראלים, אבל אני לא חושב שמכבי צריכה לפתור את הבעיות ולשלם מחיר מסוים"."אנחנו רוצים בהצלחת הנבחרת", המשיך קטש, "נבנתה נבחרת מצוינת ואני שמח שהייתה לי חלק מרכזי בבניה שלה. אנחנו מאחלים את הצלחתה. זו הזדמנות להגיד שאני חוויתי 5-4 חודשים מרגשים בגלבוע/גליל, הרבה שחקנים גדלו וקיבלו שם הזדמנות. זו קבוצה חשובה מאוד לכדורסל הישראלי. יש ענן שמרחף מעל הקיום שלה, ואני קורא לכל מי שיכול לעזור לעשות את זה".

"המטרות הן די ברורות", ציין המאמן כשנשאל על החזרת מכבי לימיה היפים ביותר, "אנחנו מודעים לזה שהקבוצה תיבנה די מחדש. אני מאמין שאנחנו נגיע לשם. זה יכול לקחת מהר או לאט, אבל נגיע לשם. זה בעזרת הרבה עבודה, אמונה ועבודת צוות.

לסיום, קטש דיבר על השיקולים בבניית סגל עמוק לעומת סגל איכותי אך צר: "עדיף להיות גם עשיר וגם בריא. אלה בדיוק הדקויות. חשוב להיות עם סגל רחב, חשוב גם להיות עם ישראלים טובים ומשמעותיים גם ביורוליג כדי שלא יהיו שתי קבוצות שונות בשתי המסגרות, חשוב גם שהשחקנים יהיו מספיק איכותיים ושיוכלו להשפיע על המשחק, וגם חשוב לבנות קבצה חזקה הגנתית אבל גם התקפית".מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
איתנו

להיות מכביסט

מצטרפים למועדון האוהדים הרשמי ונשארים הכי קרובים שיש. תוכן בלעדי, כל העדכונים לפני כולם, הזמנות לאירועים ומלא הטבות ופעילויות צהובות במיוחד

הצטרפו עכשיו!
איתנו
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
×