תפריט
כפתור ימני - חנות כפתור אמצעי - מנוי דיגיטלי שמאלי - לזכרם
כפתור ימני - חנות כפתור אמצעי - מנוי דיגיטלי שמאלי - לזכרם

מכבי תל אביב - מארוסי


יורוליג בית ג | מחזור 5 | 26/11/2009 | 21:00 | היכל נוקיה
מכבי תל אביב75
סיום
67מארוסי
אזור משחק

מכבי גברה על מארוסי 67-75 - צפו בתקציר

למרות משחק לא מלהיב של הצהובים הצליחה מכבי להתגבר על המשוכה היוונית בזכות משחק מצוין של ויזנייבסקי ולאמפה. מכבי עדיין ראשונה בבית.

26/11/2009
ראשי · ארכיון חדשות · מכבי גברה על מארוסי 67-75 - צפו בתקציר
מכבי גברה על מארוסי 67-75 - צפו בתקציר

בחמישיית מכבי פתחו בתחילת המשחק לאמפה, ויזנייבסקי, פניני, אנדרסון ולאזמה. בשורות האורחים פתחו קיז, פלקאנוס, הומן, קיימקוגלו ולוקאס.

צפו בתקציר המשחק

באדיבות Sport5.co.il

מכבי פתחה את המשחק עם לאמפה חזק מתחת לסל בהתקפה, אך מנגד הראתה עורף חשוף והגנה חלשה, כדי לרדת לפיגור 10-7, אחרי 4 דקות של משחק. בשלב הזה החגיגה של מארוסי הספיקה לצהובים, ששיפרו את ההגנה, השיגו 3 חטיפות רצופות וסיימו במתפרצות קלות כדי להפוך את התוצאה ולעלות ל- 13-10, 4 דקות לסיום הרבע. האורחים ירדו לפסק זמן כדי לבלום את הריצה של מכבי, והצליחו. שחקני מארוסי קלעו, האטו את הקצב והצליחו לרדת עם שוויון בסיום הרבע הראשון- 15-15.

המשחק המשיך להיות צמוד גם אל תוך הרבע השני. מכבי עברה לשמירת לחץ וגם הצליחה לקלוע, אך עדין נכשלה בעצירת קיז וחבריו, שוויון 22-22 אחרי 3 דקות וחצי ברבע השני. בהמשך מכבי נראתה עייפה ומבולבלת, אבדה כדורים ולא הצליחה בביצוע המשימות ההגנתיות שלה. הדבר שיחק לידיים של היוונים, שבאמצעות משחק מבוקר הצליחו לפתוח פער- 35-28, 3 דקות לסיום המחצית. גם השלשות של מארוסי החלו לצלול פנימה, אך סיומת מצוינת של מכבי למחצית, שכללה התעוררות בהגנה, סלים של לאמפה המצוין ושלשה מהפינה שירה בלות'נטל - ומכבי מחקה את הפיגור וסיימה את המחצית ביתרון: 41-40 בהפסקה.

סלים של בלות'נטל ושל ויזנייבסקי, שהריץ יפה את ההתקפה של מכבי, העלו את מכבי ליתרון בפתיחת הרבע השלישי, 47-43אחרי 3 דקות. מכבי הציגה הגנה טובה יותר ותסכלה את התקפת היוונים, שלשה של לאמפה וקליעת פייד-אווי של פניני העלו ל- 54-46, 3 דקות וחצי לסיום הרבע השלישי. אך המומנטום של הצהובים נעצר והיוונים, שהשתלטו על כדורים חוזרים בהתקפה פעם אחר פעם, צמצמו בהדרגה עד ל- 54-52, דקה וחצי לסיום הרבע. עצירה בהגנה וסל של אידסון בצד השני, שבו והגדילו את הפער לזכות מכבי, שעם סיומת מוצלחת גם לרבע השלישי ירדה ביתרון 61-54.

מכבי לא הצליחה לקלוע בפתיחת הרבע האחרון, וראתה את האורחת מתקיפה את הסל ומצמצמת. שלשה של ויזנייבסקי מיד עם חזרתו לפרקט מן הספסל, הרגיעה מעט וקבעה 64-59 לצהובים, 3 דקות מפתיחת הרבע. מכבי המשיכה ללחוץ בהגנה והגדילה את היתרון, כשהיא משתקת את התקפת היוונים, שלא קלעו סל במשך כמה התקפות רצופות. מארוסי המשיכה לשלוט בצורה מרגיזה בריבאונד, אך מכבי המשיכה לשמור על היתרון בציפורניים עם נקודות של ויזנייבסקי ואנדרסון, שהעלו ל- 72-64, 2 דקות וחצי לסיום המשחק. מאמץ אחרון של מכבי בהגנה ובריבאונד, נתן את הדחיפה האחרונה לנצחון.

למכבי: ויזנייבסקי 20 (4 אס'), לאמפה 19 (9 ריב'), פניני 7 (6 ריב'), בלות'נטאל 7, איידסון 6, פרקינס 6, לאזמה 4, אנדרסון 4, פישר 2. שארפ שיחק ולא קלע.

למארוסי: קיז 14, מאברויידיס 12, לוקאס 12, נאדג'פיי 7, הומאן 6, מילוסביץ' 5, קאימאקוגלו 4, פלאקאנוס 4, קלאטס 3.


"זה מסוג המשחקים שצריך לעבור", אמר פיני גרשון בסיום, "לצערי בחלק מהמשחק הם הצליחו לעצור אותנו ובחלק פחות. כנראה שיש לנו בעיה בריבאונד, אנחנו שומרים טוב וזה אומר שצריך לסיים את העבודה ובשלב הזה אנחנו לא עושים את זה טוב. השחקנים מודעים לכך. במשחקים כאלה מילת המפתח היא סבלנות ולא היתה
לנו כזאת הפעם".

גרשון היה מרוצה מתפוקתו של מאצ'יי לאמפה: "אני שמח בשביל לאמפה שהיה בסדר היום. הוא הבין שהוא צריך ללכת לפאסט ברייק במקום לריבאונד וזה עזר לו, ולנו. לא הייתי בעד המעבר לאיזורית מכיוון שלא תירגלנו אותה בימים האחרונים, זה עזר לנו מול החדירות שלהם אבל פגע בנו בריבאונד. וויזנייבסקי היה טוב אבל אני חושב שהוא מסוגל ליותר. הוא לא לוקח על עצמו מספיק. הוא יכול לחדור יותר ומשחק קבוצתי מדי. הוא שומר שקשה מאוד לעשות עליו סל, חוטף מצויין, ושחקן אחראי".

"לובליאנה זה אחד המגרשים הכי קשים לשחק בהם" התייחס גרשון למשחק הבא של מכבי. "צריך לעבור משחק משחק. הם חזרו עכשיו לתמונת הטופ 16 ולא יהיו לנו חיים קלים".


מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
איתנו

להיות מכביסט

מצטרפים למועדון האוהדים הרשמי ונשארים הכי קרובים שיש. תוכן בלעדי, כל העדכונים לפני כולם, הזמנות לאירועים ומלא הטבות ופעילויות צהובות במיוחד

הצטרפו עכשיו!
איתנו
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
×