תפריט
כפתור ימני - חנות כפתור אמצעי - מנוי דיגיטלי שמאלי - לזכרם
כפתור ימני - חנות כפתור אמצעי - מנוי דיגיטלי שמאלי - לזכרם

צסק"א מוסקבה - מכבי תל אביב


יורוליג בית ג | מחזור 8 | 17/12/2009 | 19:15 | מוסקבה
צסק"א מוסקבה77
סיום
72מכבי תל אביב
אזור משחק

מכבי ת"א הפסידה 72:77 לצסק"א מוסקבה

בתום סיום מחצית שניה דרמטית, נוצחה מכבי ת"א 72:77 ע"י צסק"א מוסקבה. איידסון בלט עם 17 נק', וויזנייבסקי הוסיף 16 נק' ו-9 ריב'.

17/12/2009
ראשי · ארכיון חדשות · מכבי ת"א הפסידה 72:77 לצסק"א מוסקבה
מכבי ת"א הפסידה 72:77 לצסק"א מוסקבה

מכבי פתחה עם אנדרו, פניני, לאסמה, איידסון ופישר, ומנגד עלו לפרקט לנגדון, שיסקאוסקאס, פלאניניץ', קאון וחריאפה.

צסק"א פתחה את המשחק עם מטווח שלשות של לנגדון, כשהצהובים מתקשים לייצר סלים. פסק זמן של פיני גרשון לא הועיל, ומוסקבה ברחה ל-11:26, דקה לסיום הרבע. סל של הולדן בשניה האחרונה נעץ עוד מסמר, ובסיום הרבע הראשון: 28-11 לצסק"א.

המגמה לא השתנתה בפתיחת הרבע השני ומכבי לא הצליחה לצמצם את ההפרש הגדול, שלשה של וישנייבסקי ונק' עונשין של אידסון היו כל מה שהיה למכבי להציע לאחר 4 דקות ברבע, והמארחים חצו את מחסום ה- 20 הפרש, 36-15. מכבי נראתה מעט יותר אגרסיבית בהמשך הרבע והצליחה לצמצם מעט ל- 42-27 לאחר שלשה של בלות'נטל ודאנק של לאסמה, 2 דקות וחצי להפסקה. איבודי כדור של צסק"א בהתקפות האחרונות, אפשרו למכבי להמשיך ולצמצם, וישנייבסקי ואנדרסון ניצלו את ההזדמנות ועם 4 נק' בשניות האחרונות, שלחו את מכבי להפסקה באוירה אופטימית יותר. במחצית: 45-34 לצסק"א.

פתיחה מצוינת של מכבי למחצית השניה סגרה את ההפרש עד לפיגור 2 בלבד, 47-45, 3 דקות ברבע השלישי, אחרי נקודות של אנדרסון ואידסון שעלו חדים במיוחד מההפסקה. אחרי שהרוסים הצליחו לעצור את הריצה של מכבי ולהגדיל את ההפרש בהמשך הרבע, באו 5 נקודות רצופות של פניני, שקבעו 52-50 לצסק"א, 4 דקות וחצי לסיום הרבע. מכבי נדבקה לצסק"א, אך בכל פעם שצמצמה והיתה קרובה להשוות, נעצרה וספגה מידי הרוסים בצד השני. למרות זאת, העקשנות וההשקעה בהגנה הביאו את מכבי לפיגור מינימלי לקראת הרבע האחרון, סל של וישנייבסקי חתם רבע של 22-13 למכבי וקבע 58-56 לצסק"א בתום הרבע השלישי.

2 שלשות מהירות של צסק"א בפתיחת הרבע האחרון, עזרו למארחים להקפיץ את ההפרש ל- 64-58, 2 דקות מפתיחת הרבע. הרוסים צופפו את ההגנה ואילצו את מכבי להטיח שלשות מבחוץ, דבר שפעל לטובת צסק"א, אך טכנית לחובתו של חריאפה גררה 4 נקודות עונשין רצופות של פישר וסל של אידסון - ומכבי השוותה את התוצאה- 66-66, 4 דקות וחצי בתוך הרבע. מאבק צמוד התפתח עד לדקות האחרונות, בהן קור הרוח של וישנייבסקי מהעונשין עזרו למכבים לשמור על השוויון- 72-72 כשנותרה דקה לסיום. טעויות קריטיות של ואותו וישנייבסקי - איבוד כדור ועבירה מיותרת על שישקאוסקס, סייעו למארחים לצבור נקודות ולקבוע 75-72, חצי דקה לסיום. מהלכים אלה סיימו למעשה את המשחק עבור מכבי, בלות'נטל נכשל בנסיון להשיג נקודות, ולצסק"א נשאר להבטיח את הנצחון. בסיום: 77-72 לצסק"א.

קלעו למכבי: אידסון 17, וישנייבסקי 16 (9 ריב'), פישר 10, אנדרסון 9, לאסמה ובלותנטל 6 כ"א, פניני 5, לאמפה 2, פרקינס 1.

בלטו בצסק"א: קאון עם 21 נק', שישקאוסקאס, לנגדון ופלאניניץ' עם 13 כ"א.


"איבדנו ברבע הראשון שבעה כדורים והם לקחו 6 ריבאונדים בהתקפה וזה ההבדל", הסביר פיני גרשון בסיום, "בחצי השני שמרנו מצויין אבל זה לא הלך. לקחנו החלטות לא נכונות בסוף וזה ההבדל. היינו צריכים להתחיל את המהפך קודם כדי לנצח".

"הם פתחו את המשחק בסערה ואנחנו מסרנו את הכדור יותר מדי", סיפר דייויד בלות'נטל. "הוכחנו אופי כשחזרנו למשחק, אבל זה לא היה מספיק. אנחנו עדיין מרגישים מלאי ביטחון בקבוצה ויש עוד דרך ארוכה עד סוף העונה".


מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
איתנו

להיות מכביסט

מצטרפים למועדון האוהדים הרשמי ונשארים הכי קרובים שיש. תוכן בלעדי, כל העדכונים לפני כולם, הזמנות לאירועים ומלא הטבות ופעילויות צהובות במיוחד

הצטרפו עכשיו!
איתנו
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
×