תפריט
כפתור ימני - חנות כפתור אמצעי - מנוי דיגיטלי שמאלי - לזכרם
כפתור ימני - חנות כפתור אמצעי - מנוי דיגיטלי שמאלי - לזכרם

מכבי תל אביב - פרטיזן בלגרד


יורוליג - סדרת רבע הגמר | מחזור 1 | 23/03/2010 | 21:00 | היכל נוקיה
מכבי תל אביב77
סיום
85פרטיזן בלגרד
אזור משחק

פרטיזן לקחה למכבי את יתרון הביתיות

מכבי לא השכילה לנצל רבע ראשון נהדר ויתרון 8 בסיום הרבע השלישי, וירדה מנוצחת 77-85 ע"י פרטיזן בלגרד, שמוליכה 0-1 בסדרה.

23/03/2010
ראשי · ארכיון חדשות · פרטיזן לקחה למכבי את יתרון הביתיות
פרטיזן לקחה למכבי את יתרון הביתיות

בחמישיית מכבי פתחו בתחילת המשחק ויז'נייבסקי, אנדרסון, פניני, פישר ואידסון. במדי פרטיזן פתחו מקלבי, קצמן, וסלי, ורנש ורוברטס.

צפו בתקציר המשחק

באדיבות Sport5.co.il

פרטיזן לא עשתה הנחות להתקפת מכבי בתחילת המשחק וסיכלה את התקפות הצהובים די ביעילות. לאחר כמה דקות של קפאון, שתי שלשות של הוויז ושל פניני שברו את הקרח ויחד עם נקודות של פישר ופרקינס מכבי רצה 11-0 כדי לעלות ל- 13-3, 5 דקות מפתיחת המשחק. מכבי לא נבהלה גם משתי שלשות שקלעו האורחים, והגיבה במתפרצות קטלניות וסיומות של ויזנייבסקי ואידסון, כדי לשמור על היתרון הדו-ספרתי- 25-11, דקה לסיום הרבע. כמה שניות של חוסר ריכוז מצד הצהובים לקראת סוף הרבע איימו לפגוע ביתרון שהושג, אך דרק שארפ הראה שבכל פעם שהוא על המגרש הוא יכול לייצר משהו טוב, ועם עבירה שסחט סגר את הרבע בקליעות עונשין: 27-12 למכבי.

מכבי לא הפסיקה לרוץ גם בתחילת הרבע השני. מול האורחים שהלכו ונראו יותר ויותר מבולבלים, המשיכו לאזמה, אידסון ובלות'נטל להכות מכל הטווחים. דאנק של אידסון כבר קבע 34-13, 3 דקות בתוך הרבע השני. מכבי הרגיעה מעט את הלחץ בהמשך הרבע, לעומת האורחים שניצלו את ההאטה, הלכו לצבע והשיגו נקודות- 41-27, 2 דקות להפסקה. שלשה של בלות'נטל ונקודות עונשין של אנדרסון השיבו את האוויר ללחיי הצהובים, שהצליחו לסגור את המחצית ביתרון נוח: 46-32.


האורחים המשיכו את המומנטום מסיום המחצית הראשונה, והמשיכו לצמצם את ההפרש. נקודות של מאריץ' הורידו ל- 46-37, אחרי דקה וחצי ברבע. פרטיזן המשיכה בנסיונות לצמצם, אך שלשה של פניני והטבעה של אנדרסון בזמן הנכון הרחיקו את המכבים- 58-43, 4 דקות וחצי לסיום הרבע. כמה התקפות ללא נקודות של מכבי, והסרבים שוב צברו תנופה- ריצת 8-0 שצמצמה ל- 58-51, הספיקה לגרשון שביקש פסק זמן. התדרוך העלה את האנרגיות אצל שחקני מכבי, ששבו וגרפו יתרון דו ספרתי אחרי סל של אידסון והטבעה של אנדרסון, אך פרטיזן לא ויתרה- 5 נקודות רצופות של קצ'מן נגסו בהפרש, ליי אפ של פרקינס קבע את תוצאת הרבע: 66-58 למכבי.

שלשה של רוברטס שצמצמה ל- 2 בלבד, אנדרסון שהחטיא כל מה שזרק - והמשחק נפתח מחדש עם 66-64 למכבי, 2 דקות בתוך הרבע האחרון. מכבי קפאה, 2 שלשות מהירות של פרטיזן הפכו את התוצאה ליתרון ראשון של האורחים במשחק ורק שלשה חשובה של פרקינס השוותה ל- 70-70, 5 דקות לסיום המשחק. פישר עוד הספיק להעלות את מכבי ליתרון, לפני שהאורחים החזירו שבו ולקחו את ההובלה, ומכבי מפגרת 79-77 אחרי שתי קליעות עונשין של פרקינס, 2 דקות לסיום. החטאות קריטיות מנעו ממכבי את השוויון, והתוצאה נשארה בעינה גם חצי דקה לסיום, כשהכדור בידי האורחים. הצהובים ביצעו עבירות וספגו נקודות מן העונשין, ומנגד לא הצליחו למצוא את הטבעת. נצחון שהיה בידיים, אבד סופית. בסיום: 85-77 לפרטיזן.

למכבי: פרקינס 13 (6 אס', 5 ריב'), אנדרסון 12 (4 אס'), ויזנייבסקי 10, פישר 10, (7 ריב') פניני 9, בלות'נטאל 9, אידסון 8, לאזמה 4, שארפ 2.

לפרטיזן: קצ'מן 29, מקאלב 12, מאריץ 10, ווסלי 8, רוברטס 8, ראזיץ' 6, וארנס 3, דקיץ' 3, בוזיץ' 3, מילוסביץ' 2, מיטרוביץ' 1.


פיני גרשון ניסה להסביר את ההבדלים בין המחציות בסיום: "התהפך המומנטום - אנחנו החטאנו דאנק וכמה זריקות טובות והם קלעו 75% מהשלוש שזה לא אופייני להם. לקבל 53 נקודות במחצית זה נובע גם מטעויות בהגנה שעלו לנו בשלשות וגם מאחוזי הקליעה המצויינים שלהם".

"במחצית הראשונה הם החטיאו ממצבים חופשיים ובמחצית השניה הכול נכנס. הם לא עשו סלים בתוך הצבע כמו שהם רגילים ברוב המשחקים, בפנים הצלחנו לעצור אותם וגם בריבאונד אבל מצד שני לא עשינו חילופים בחסימות וקיבלנו על זה שלשות. הם לא נשארו לבד מבחירה שלנו, פשוט נתקענו בחסימות וטעינו בחילופים. כשהתוצאה מתאזנת והמשחק בבית יש לחץ וזה משפיע. ברגע שזה התקרב והיה ברור שיהיה לא מעט לחץ בסיום, הכדורים הפשוטים לא נכנסו. היו כמה זריקות שלקחנו בכח גם בגלל הלחץ".

המאמן גילה מה על הקבוצה שלו לעשות בהמשך: "אנו צריכים לשחק כמו ששיחקנו במחצית הראשונה ולהחזיר את הביטחון לשחקנים. הם יודעים לבד מה הם עשו טוב ומה הם עשו רע. אני מעריך שלא נשגה שוב כמו במחצית השניה ועכשיו במשחקים בבלגרד הלחץ יהיה עליהם ורוב השחקנים שם לא כל כך מנוסים".

"פשוט נתנו להם את המשחק", אמר אלן אנדרסון, שקלע 12 נקודות, "אני אנושי וקורה שאני מחטיא. היינו צריכים להמשיך בלחץ שלנו ולשחק כמו במחצית הראשונה אבל זה לא קרה. אנחנו חייבים לשוב לאגרסיביות שלנו מהחצי הראשון, ולעשות את זה במשך 40 דקות. זה מה שעזר לנו להגיע לאיפה שאנחנו היום".

דייויד בלות'נטאל, שתרם 9 נקודות בלבד, אמר: "אני לא חושב שהוצאנו לפועל טוב בהתקפה וההגנה שלנו לא לחצה עליהם מספיק. אנו צריכים לחזור למה שעשינו במחצית הראשונה ולשחק יותר חכם בהגנה".מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
איתנו

להיות מכביסט

מצטרפים למועדון האוהדים הרשמי ונשארים הכי קרובים שיש. תוכן בלעדי, כל העדכונים לפני כולם, הזמנות לאירועים ומלא הטבות ופעילויות צהובות במיוחד

הצטרפו עכשיו!
איתנו
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
×