תפריט
כפתור ימני - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות שמאלי - מנויים
כפתור ימני - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות שמאלי - מנויים

גרשון: "המצב הכלכלי ישפיע, אנחנו לא נשיג כל מה שנרצה"

מאמן מכבי תל אביב על העונה הבאה, בערב הצדעה לשמעון מזרחי. על הבוס: "כל פעם יש מישהו שרוצה להפיל אותו, זה נותן לו כח". פדרמן: "מרגיש טוב עם כל מה שקורה בהנהלה. שמעון ימשיך חזק בעתיד"

03/06/2009
ראשי · חדשות · גרשון: "המצב הכלכלי ישפיע, אנחנו לא נשיג כל מה שנרצה"
גרשון: "המצב הכלכלי ישפיע, אנחנו לא נשיג כל מה שנרצה"

אוהדי מכבי ת"א ערכו הערב (רביעי) ערב הצדעה לשמעון מזרחי, לציון 40 שנות פעילות שלו במועדון. שחקני עבר, הווה ועתיד של מכבי הגיעו לאירוע שאורגן על ידי אילן השועל וטל מלכה, וכמובן שגם מאמן הקבוצה פיני גרשון וחבר ההנהלה דייויד פדרמן.

גרשון בירך את מזרחי: "מאחל לו בריאות, ומינימום עוד 40 שנה. זה פחות ממינימום על מה שמגיע לו. כל פעם מישהו מנסה להפיל אותו וזה משהו שמחזק אותו - התחרות והאתגר. הוא בלתי ניתן להסבר".

גרשון התייחס לסגל השחקנים הנרקם לעונה הבאה: "אתם יודעים הרי יותר ממני. אנחנו יודעים מה אנחנו רוצים, אבל לא בטוח שנשיג את הכל. המצב הכלכלי משפיע מאוד. מה שהיה בשנה שעברה יורגש אפילו יותר השנה. גם חוק המס יחליש אותנו, ואת הספורט, זה יפגע גם בישראלים כי החוק הרוסי ישתנה".

פדרמן אמר לאתר ספורט 5: "קודם כל צריך להגיד תודה לאוהדים על הערב הנפלא הזה. שמעון מזרחי אחראי להרבה דברים במכבי, והוא ימשיך גם בעוד 40 שנים. למרות כל הקשיים אני מרגיש טוב מאוד עם מה שקורה בהנהלה, מי שצריך להיות בסדר הוא בסדר".

יניב גרין הוסיף: "זה לא הערב הראשון שהאוהדים האלה מארגנים, וזה כרגיל נעשה ברמה גבוהה. זה כיף גדול ומגיע להם כל הכבוד. אנחנו עכשיו נחים, אני נהנה מהחופש אבל בקרוב אצטרך לחזור לכושר. אני עוד לא מחכה לעונה הבאה, אני רוצה קודם ליהנות מהחופש".

באירוע שנערך בנוכחות שרת הספורט, לימור לבנת, השתתפו שחקני הווה ועבר ואנשים נוספים אשר מזוהים עם המועדון, מהגדולים שידע הספורט הישראלי. בין אלו שהגיעו לאירוע המכובד ניתן למנות שמות כמו שייע גלזר, שורה אובארוב, מיקי ברקוביץ', טל ברודי, פיני גרשון, אבי נמני ועוד רבים וטובים אחרים.

במרכז הערב עמד יו"ר מכבי ת"א בכדורסל, שמעון מזרחי, אשר קיבל גביע כהוקרה על 40 שנות פעילות ותרומה למועדון הצהוב ולכדורסל הישראלי בכלל. לאחר מכן, הקדיש הזמר גבריאל באטלר למזרחי הנרגש את השיר "MY WAY" של פרנק סינטרה המנוח.

"אמרתי את זה לפני שנים ואומר את זה גם היום - אשרי האגודה שהתברכה באוהדים כאלה שמרימים על נס את הפעילות של האגודה על כל ענפיה ומכנסים כאן תחת קורת גג אחת שחקנים ואוהדים מדורי דורות. זה מרחיב את הלב וכן יירבו", אמר שמעון מזרחי.

"בחודש יולי באמת ימלאו 40 שנה לתפקידי כיו"ר המועדון, המועדון הזה הגיע להמון הישגים וזאת תודה על עבודה ברוכה של כל חבריי בהנהלה, העובדים המסורים, השחקנים והמאמנים וזאת ההזדמנות להודות לכולם".


שרת הספורט, לימור לבנת, נשאה דברים לרגל המעמד המכובד: "אני שמחה לראות את כל המכביסטים - שחקנים, מאמנים, ספורטאים, שמעון מזרחי שמאוד התרגשתי בשבילו. כולם יודעים שמכבי ת"א הוא ה-מועדון, המועדון הוותיק, המעוטר והגדול ביותר בארץ".

"כל איש ספורט מכיר את המונח מכביזם - אותו רצון לנצח תמיד ולהיות הטובים ביותר שאפשר. להישגי המועדון בכדורסל אין אח ורע בכל העולם. ראינו כאן עכשיו את ההישגים הנוספים. הכח הוא באנשים, במרקם האנושי, באהבה שכל אוהד, כל איש מקצוע וכל מקורב חש לצבע הצהוב הזה. האהבה הזאת שגורמת לאנשים לתרום כל כך הרבה למען המטרה המשותפת, זה מה שסולל את הדרך להישגים. אותה מחוייבות של אנשי המועדון שבראשם, שמעון מזרחי, שנאמן לערכים, לחינוך".

"יו"ר הקבוצה, אתה שיום לפני מפגש ספורטיבי מכריע של הקבוצה מוצא מקום לפגוש את האוהדים, אתה שנלחם לחינוך ונגד האלימות, כשאתה מצליח להביא את הקבוצה להישגים 40 שנה ברציפות, אין ספק שאנשים רואים אותך כעמוד האש של המועדון. ההישגים של מכבי שזורים בתולדות המדינה ומי מאיתנו לא החזיר פעימה במשחקים הבינלאומיים שלה".

"כשרואים את המסירות והאהבה אפשר להבין את הסיסמא של המועדון - מכבי ת"א - מועדון אחד מעל כולם. כעת בעניין מיסוי השחקנים הזרים - אמרתי את עמדתי בתקשורת, בממשלה ונמשיך וניאבק יחד עד שנבטל את הגזירה המטופשת הזאת יחד".

במהלך הטקס החגיגי עלו לבמה בזה אחר השני שמות כתנחום כהן מינץ, דרק שארפ, שייע גלזר, מיקו בלו, אלכס אברבוך ועוד רבים וטובים אחרים וקיבלו זר פרחים ומגן הוקרה מאוהדי הקבוצה.

האוהד המסור והמפורסם, אילן "השועל", עמל על האירוע למעלה מחצי שנה יחד עם האוהד טל מלכה. כשנשאל מה מהות האירוע ומדוע דווקא עכשיו, השיב: "בחודש האחרון לימיו של רלף קליין היינו איתו. הוא כל הזמן דיבר על שמעון מזרחי ובחיי לא ראיתי כזאת אהבה. גם שמעון צלצל לרלף כמו רופא שבודק את שלומו. 3 ימים לפני שרלף נפטר הוא אמר לנו - 'תשמרו על שמעון כי בלעדיו אין מכבי'. רלף נפטר מאמן גאה והחזרנו אותו להיכל כשהאוהדים לצידו".

"שמעון חוגג 40 שנה בתפקיד היו"ר, עשינו לו גביע מיוחד שבעצם מייחד אותו - עשוי אבן וזכוכית, מה שמסמל את העוצמה שלו ובמקביל את הרגישות שלו כלפי אנשים. עבדנו על האירוע במשך חצי שנה. האנשים האלה תורמים כל כלך הרבה מכספם וזמנם והחלטנו להחזיר להם".מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
איתנו

להיות מכביסט

מצטרפים למועדון האוהדים הרשמי ונשארים הכי קרובים שיש. תוכן בלעדי, כל העדכונים לפני כולם, הזמנות לאירועים ומלא הטבות ופעילויות צהובות במיוחד

הצטרפו עכשיו!
איתנו
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
×