תפריט
כפתור ימני - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות שמאלי - מנויים
כפתור ימני - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות שמאלי - מנויים

גרשון: "בואו לפיינל פור ותראו אם ננצח"

פיני גרשון, מאמן מכבי אלקטרה תל אביב, היה מרוצה בסיום: "אני מאוד מכבד את המלחמה והמאבק שבני השרון עשתה פה".

18/05/2010
ראשי · חדשות · גרשון: "בואו לפיינל פור ותראו אם ננצח"
גרשון: "בואו לפיינל פור ותראו אם ננצח"

'בעור שיניה', לא מתחיל אפילו לתאר את זה. מכבי תל אביב נחלצה הערב (שני) מאם כל הסנסציות עם ניצחון 69:71 על בני השרון שנתן 2:3 בסדרה בין השתיים ומקום בפיינל פור, שם היא תפגוש את ברק נתניה. (הפועל ירושלים וגלבוע/גליל יתחרו במשחק השני).

פיני גרשון, מאמן מכבי תל אביב אמר בסיום: "אני חושב שבני השרון לא היתה צריכה להיות על הקו כל כך הרבה. עשיתם רצח אופי לשופט על שריקה שהייתה ארבע דקות לסיום באחד המשחקים. השריקה של סמי בכר הייתה 3-4 דקות לסוף ולדעתי הייתה שנוייה במחלוקת, אולי היתה, אולי לא הייתה. לכו תספרו מי השופטים ששפטו במשחקים שהפסדנו. אני רק מבקש שקודם ילכו לבקש סליחה מסמי בכר. רצחתם אותו, רצח אופי, וזה שרק השנה הפסדנו שני משחקים מתוך השלושה עם אותו שופט, אפילו לא ראיתי פסיק בעיתון על זה. מה זה אומרת לבוא עם משרוקית ולהיות גיבור ולהראות שאתה לא מפחד ממכבי תל אביב? אני מאוד מכבד את המלחמה והמאבק שבני השרון עשתה פה.

יש מצב מסויים שאנחנו נכנסנו אליו ולא היינו צריכים להיכנס אליו. לעניות דעתי זה לא דברים שתלויים רק בנו. במשחק תחת לחץ, באופן טבעי, התפוקה של הקבוצות יורדת, זה קורה לא רק לנו. אם קבוצה לוקחת אליפות בדקה ה-92, אז גם לנו מותר להיות 30 ומשהו דקות במינוס 10. במשחק הקודם קיבלנו עבירה טכנית מהמשקיף. לך תספרו כמה משקיפים הביאו עבירות טכניות.

אנחנו משחקים בלי לאזמה שהוא עוגן משמעותי עבורנו בהגנה, ודן בחוכמתו ידע לנצל את זה. יש להם שלושה שחקני פנים טובים ולאורך שלבים ארוכים בסדרה היה לנו קשה להסתדר עם זה. אני חושב שאם הם היו בסגל הזה מתחילת העונה הם לא היו במקום הזה.

"למרות הכבוד שלי לבני השרון ודן שמיר, אין הבדל של חמישים נקודות בין הקבוצות, אבל בשני משחקים משלושה שהפסדנו זה אותו שופט שהפסדנו מולו כמה פעמים. לא האשמתי אף אחד רק אמרתי לכו תבדקו. קיבלנו עכשיו תגובות מאנשי הפועל שרופים ששיפוט כמו שהיה היום לא נראה הרבה זמן בליגה הישראלית.

בואו לפיינל פור ותראו אם ננצח, אנחנו הקבוצה עם הכי הרבה אחוזים מהשלוש, אני באופן כללי דיברתי על כך שתראו עם איזה שופטים הפסדנו, אני לא אמרתי כלום. הדבר היחיד שאמרתי הוא לכו תבדקו, תעשו עבודת מחקר. אחרי הפסד כותבים שאני מתבכיין על שופטים, דווקא אחרי ניצחון זה הזמן לומר זאת.

היה משחק חמישי עם הרבה לחץ, עונה שלמה היתה על כף המאזניים והכדורים לא נכנסים כמו באימון, אנחנו פספסנו מהשלוש הם החטיאו מהקו שזה על פניו יותר קל, יש לחץ וזה בסדר שיש לחץ במשחקים כאלה. העובדה היא שבדקות שהיינו צריכים להיות בסדר עשינו את העבודה, אני לא חושב שההבדל בין הקבוצות הוא כזה כמו שבא לידי ביטוי באחוזים במשחק הזה.

יש מצב מסוים שאנחנו נכנסו אליו ואני חושב שלא היינו צריכים להיכנס אליו, אמרתי מהמשחק הראשון שלדעתי המשחקים לא יהיו תלויים רק בנו ועכשיו אני יכול להגיד למה התכוונתי במשחק הראשון והרביעי, אתם יכולים לא להסכים איתי.

באופן טבעי קבוצות בלחץ סובלות מירידה בתפוקה בגלל הלחץ, זה קורה לשחקנים טובים יותר, אני מחמיא לבני השרון על המאבק היא היתה יריבה עיקשת ויש לה חלק באיך שאנחנו נראינו, יכול להיות שאם הם היו קולעים באחוזים טובים יותר מהקו המשחק היה נגמר אחרת".

"אני לא דואג לדקות שלי", אמר הקפטן, דרק שארפ, "אני מנסה להאמין בעצמי ולעשות את הכי טוב שאני יכול. תודה לאל שיכולתי לעזור להכניס את הקהל למשחק ולנצח אותו בסופו של דבר. היינו בקבר אבל הקהל דחף אותנו. לפניני יש לב גדול, אנחנו חייבים לשחק עם רגש".

גיא פניני הוסיף: "ראו שיש לחץ ושאנו לא משחקים את הכדורסל שלנו אבל כשמשחקים בשביל הסמל, נותנים הכול ודוחפים, בסוף הולך. החבר'ה הראו אופי מדהים. בני השרון היו מדהימים, מגיע להם כל הכבוד. הראו שסדרות טובות לכדורסל הישראלי".

"היה להם מאץ' אפ טוב איתנו, הם ניצלו את החסרונות שלנו אבל אני שמח שעשינו את העבודה בסופו של דבר. אנו מגיעים לפיינל פור אחרי סדרה קשה אבל במצב רוח טוב. הראנו כבר שאנו מעל לליגה הזאת. שכולם יחזרו לחורים".מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
איתנו

להיות מכביסט

מצטרפים למועדון האוהדים הרשמי ונשארים הכי קרובים שיש. תוכן בלעדי, כל העדכונים לפני כולם, הזמנות לאירועים ומלא הטבות ופעילויות צהובות במיוחד

הצטרפו עכשיו!
איתנו
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
×