תפריט
כפתור ימני - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות שמאלי - מנויים
כפתור ימני - ניהול מנוי כפתור אמצעי - חנות שמאלי - מנויים

הערב: מכבי מול קטש בשמירה על הצלחת

עונת 2009/2010 תגיעה הערב (20:55, ערוץ 10 וספורט5 HD) לקיצה, כשמכבי אלקטרה תל אביב תתמודד מול הפועל גלבוע/גליל ועודד קטש על תואר האליפות.

26/05/2010
ראשי · חדשות · הערב: מכבי מול קטש בשמירה על הצלחת
הערב: מכבי מול קטש בשמירה על הצלחת
10 שנים לאחר שנפגשו בגמר היורוליג, מכבי אלקטרה תל אביב ועודד קטש ייאבקו הערב (20:55, ערוץ 10 וספורט5 HD)ראש בראש על תואר אליפות ישראל, בגמר פיינל פור 2010 של מנהלת הליגה. אחרי תשעה חודשים של אימונים, זכיה בגביע מדינה והדחה בשלב ההצלבה של היורוליג, הצהובים יעשו הכל כדי לשמור את צלחת האליפות במועדון.

אמש בין שני אימוני הפיינליסטיות, נערכה מסיבת העיתונאים הרישמית לקראת משחק הגמר, שנפתחה
עם נשיקות וחיבוקים הדדים בין המורה והתלמיד, פיני גרשון ועודד קטש, שעברו יחדיו הכל בכדורסל הישראלי, והערב יאבקו שוב אחד נגד השני. במשחק ישפטו משה ביטון, גילי כהן ועומר אסתרון.

העונה מחזיקה מכבי מאזן 2:0 על האדומים מהגליל. המשחק הראשון שנערך בגן נר נגמר 91-98, וזכור בעיקר בזכות מטווח השלשות של דיוויד בלות'נטאל בדקות המכריעות. הגומלין שנערך בנוקיה כבר היה צמוד פחות, והסתיים 93-81, לאחר שמכבי כבר הובילה ב-20 הפרש ברבע האחרון.

פיני גרשון אמר במסיבת העיתונאים: "אני לא חושב שהיה לנו השנה משחק קל עם גליל, לא בחוץ ולא בבית, קבוצה שיכולה להפתיע ולשחק טוב, ונראה לי שגם המשחק יהיה טוב שזה מה שחשוב. שתי הקובצות יכולות לשחק בהתקפה טובה, השאלה היא מי תשמור יותר טוב".


על העתיד של קטש אמר: "התחלנו ב-93, היה שחקן שלי בנבחרת העתודה, תמיד אני זוכר שאז להבדיל מהיום הוא היה ממושמע, היום הוא לא מקשיב מה שעמית אומר לו. אני חושב שכשחקן שעבר מאמנים שהם מאמנים טובים, היה לו מה ללמוד. אני מאמין שבקרוב תהיה לו קריירה יפה מאוד גם כמאמן".


על שיטת המשחק לקראת מחר אמר: "לא יכולים להיות הרבה סיטואציות, יכול להיות שנשחק כמו אתמול והם כמו אתמול ויהיו פחות ספקולציות, אבל יכול להיות שהם ישחקו יותר טוב ואנחנו פחות טוב. אנחנו פה בשביל להגן על התואר, אני מקווה מאוד שנשחק כמו אתמול. אתם שוכחים איך דיברתם על נתניה לפני 48 שעות, ואני שמח מאוד שדיברתם ככה כי עזרתם לי מאוד. אני חושב שגליל קבוצה מצוינת עם מאמן מצוין, וזה כמו שעודד אומר 'אנחנו קבוצה פייבוריטית'".

על הבקשה לסכם את העונה הגיב: "סיכומים עושים מחר בערב. ניצחנו בריאל מדריד, ניצחנו את צסק"א מוסקבה 20 הפרש, ניצחנו קבוצות גדולות באירופה והפסדנו לקבוצות מצחיקות. אלו העובדות ואיתם אנחנו מתמודדים. להבדיל ממה שאתם אומרים כל הזמן, שאני אומר לגבי תקציבים וכאלה, לפעמים ההבדל בשחקנים של 150 אלף דולר ל-500 אלף הוא לא גדול, זה תלוי איזה קבוצה מציעה.

זה לא משנה את השחקן. אנחנו נמצאים איפשהו באמצע. בימים שמכבי החתימה שני זרים, לא הצליחו עם אחד. עכשיו כשאתה מחתמים שישה, יש סיכוי שאתה נופל עם אחד. לאמפה לדעתי שחקן טוב, אבל במקום אחר הוא יכול להצליח יותר. לפעמים שני אנשים טובים לא מצליחים לחיות ביחד. יש לנו שחקנים מצוינים ואתמול הם הוכיחו יכולת טובה. לא מספר פעמים העונה, בטופ 16 הם הציגו משחקים בלתי רגילים, ואני משתדל לעשות 'דליט' על ההפסדים אבל אי אפשר".

רכז הצהובים, אנדרו ויזנייבסקי: "עבדנו קשה כדי להגיע לנקודה הזו, יהיה משחק טוב מאוד ואני מניח שאנחנו נילחם בדרך לתואר. אני לא חושב שאנחנו לא יודעים לעשות הפרדה בין משחקים, זה פיינל פור משחקים מול קבוצות שונונת, יש לנו עבודה כבר ניצחנו את גליל פעמיים ואנחנו נתכונן למשחק מולם כמו שצריך".

"נשאר לנו עוד משחק אחד, החשוב ביותר העונה", אמר רביב לימונד, "כל מה שעומד בינינו לבין האליפות זה לקחת את המשחק הזה. אני צריך להגיע מוכן כי הולך להיות משחק אחר. זו קבוצה עם הרבה יותר עומק מנתניה". דורון פרקינס הוסיף: "צריכים לשחק 40 דקות חזק ולקבוע את הקצב. אפילו בשנה שעברה הם שיחקו ממש טוב והקבוצה של השנה לא השתנתה בהרבה. הם קבוצה הגנתית טובה, אבל אנחנו קבוצה אתלטית וטובה יותר. מה שצריך זה הגנה, הגנה והגנה במשך 40 דקות".

מי שיחמיץ את המשחק הוא סטפון לאזמה, שהתבשר היום בביקורת שערך אצל דוקטור אלחנן לוגר מאיכילוב, כי מצב כף רגלו תקין, אך ייאלץ להישאר בגבס בין 4 ל-6 שבועות.

בצד השני, עודד קטש, פתח את מסיבת העיתונאים עם נוסטלגיה: "בפעם האחרונה שגליל הגיעה לגמר, זה היה כשאני ופיני היינו שם, למרות שבאותה שנה היתה לי עונה טובה, הוא סיפסל אותי בגמר. אני חושב שמעבר לזה שזה הישג גדול עבורי, אני חושב שהעונה הזו היא המשך ישיר של העונה שעברה. נבנתה קבוצה שמחה, צעירה ואתלטית והשחקנים מתבגרים ומתפתחים מול העיניים. אני בעיקר שמח בשבילם, הם מנסים להסתיר זאת אבל הם מתרגשים".

על המץ'-אפ מול פיני גרשון אמר קטש: "זו עובדה שלפיני יש יותר ניסיון ממני במעמדים כאלה וברור שזה עובד לטובת מכבי. קבוצה שמשחקת באירופה זו קבוצה שעברה הרבה משחקים עם מתח, זו קבוצה שנלחמת על תארים, השחקנים יותר רגילים לזה. אפשר ללמוד איך שחקן כזה או אחר יתפקד בלחץ וזה יתרון מבחינתם".

על תוכנית המשחק אמר קטש: "אנחנו נשתמש בקאזין לפי איך שיתפתח המשחק. אני חושב שהפציעה של לאזמה בפגעה במכבי המון והפכה אותה לפגיעה יותר אבל גם בלעדיו הם יותר פייבוריטים, יש להם הרבה כלים ויש גם צוות מאמנים שיודע לנצל את זה על המגרש, אנחנו ננסה לעשות הפוך ונקווה שיהיה בסדר".

עוד אמר קטש: "אני חושב שגביע אירופה והליגה זה שני דברים שונים, מה שקרה לי אז בגמר היה מין סרט יווני שכזה ובכדי לזכות באליפות בארץ יודעים מראש שצריך לעבור את מכבי, אני חושב שאני ארגיש אחרת, אני גאה להיות פה ומקווה ומצפה שנגיב טוב ואני אהיה הכי שמח בעולם אם ננצח".

ג'רמי פארגו הוסיף: "זו מחמאה גדולה והישג ענק עבורנו להגיע למעמד הגמר אבל אנחנו רוצים הרבה יותר. יהיה משחק טוב, מכבי היא קבוצה מצויינית ונילחם מולה. אני חושב שכאשר משחקים במשחק אליפות, תמיד יש סיכוי צריך להגיע מוכן ולהיות חדור מוטיבציה. אנחנו מחכים למשחק. ויזנייבסקי וופרקינס הם רכזים נהדרים אבל אנחנו לא מתכוננים במיוחד לכל שחקן אלא לכל הקבוצה, הם קבוצה מצויינת ואנחנו נצטרך לעצור אותם קבוצתית ולקוות שהם יעשו טעויות".

גל מקל אמר לקראת המשחק מול מכבי: "יש פיקנטיות מכיוון שהייתי במכבי, אני משתדל לא להתעסק בזה. אנחנו רוצים לקחת תואר, אנחנו ביחד כבר שנתיים. למשחק יש משמעות בשבילי כי באתי ממכבי אבל אני מעדיף לא להתעסק בזה. עודד אסר עלינו לחשוף את מפתחות המשחק, אבל מכבי פייבוריטים ובטח בנוקיה עם הקהל. אנחנו מאמינים ונבוא להילחם מהשניה הראשונה, אנחנו נהיה אגרסיבים וניתן פייט. בע"ה נעשה משהו גדול. נעשה מה שעודד יגיד".

אלישי כדיר הוסיף: "האווירה די רגועה. היה לנו כמה שעות לשמוח. בסה"כ עדיין לא מרגישים את הפרפרים ועושים את הדברים הנכונים כדי להיות מוכנים. אני חושב שהמץ'-אפ שונה. הסגנון של מכבי וירושלים הוא שונה, במיוחד שלאזמה נפצע. אנחנו נצטרך לשנות את שיטת המשחק שלנו לקראת מכבי. יש אווירה טובה מאוד בקבוצה, כולם צוחקים ונהנים. בתור ספורטאי אתה תמיד 'חרמן לעוד' והמטרה הבאה זה לנצח את המשחק הבא".

אייזאה סוואן אמר: "אני מרגיש טוב, מתרגש אבל לא יותר מדי מתוח. השורה התחתונה היא שאנחנו צריכים להיות אגרסיביים. צפינו במשחק חצי הגמר של מכבי וראינו שנתניה לא היו מספיק אגרסיביים. אני רוצה לנצח את מכבי, בין אם אני משחק 40 דק' או 2 דק'. תמיד רוצה לנצח. כולם מנוצחים, זה משחק נתון ובמשחק אחד כל אחד יכול להפסיד. יש לנו תוכנית משחק ואם ניישם אותה, יהיה בסדר".מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי פייסבוק מכבי אינטסגרם
איתנו

להיות מכביסט

מצטרפים למועדון האוהדים הרשמי ונשארים הכי קרובים שיש. תוכן בלעדי, כל העדכונים לפני כולם, הזמנות לאירועים ומלא הטבות ופעילויות צהובות במיוחד

הצטרפו עכשיו!
איתנו
הטבות מכביסט
הצטרפו למועדון מכביסט
×